Kovo 24 dieną įspūdingi minėjimai sostinėse ir kitose šalies vietose, tūkstančiai baltų, popierinių ramunių skatino susimąstyti apie pavojingą, bet šiuolaikinės medicinos visiškai išgydomą ligą – tuberkuliozę. Tikriausiai kiekvienam būtina žinoti, kokie simptomai sukelia šią ligą. Užkrečiamos ligos virusai gali tūnoti už kiekvieno kampo, todėl reikia stengtis neprarasti budrumo.

 

ramunės

Plaučių tuberkuliozė neretai būna paslėpta, lėtinė liga. Ji pavojinga tiek pačiam ligoniui, tiek jo artimos aplinkos žmonėms. Nenorėjimas keltis iš lovos, bendras kūno nuovargis ir nuolatinis silpnumas – daugeliui ligų tinkantys simptomai. Tačiau nereikėtų ranka numoti nė į vieną simptomą, galimai įspėjantį apie pavojingą ligą, ypač dėlto, kad per metus žmogus, pats nežinantis, kad serga, gali užkrėsti šia sunkia liga dar 20 kitų. Nors statistika teigia, kad didžiausią riziką užsikrėsti šia liga turi kaliniai ir benamiai, tačiau nuo jos neapsaugoti ir visi likusieji.

 

Pagrindiniai plaučių tuberkuliozės simptomai: nuolatinis kosulys, šiek tiek pakilusi temperatūra (37 – 37,5 laipsnių Celsijaus), naktinis prakaitavimas, svorio kritimas be priežasties, sumažėjęs darbingumas, dingęs apetitas.

 

Negydoma tuberkuliozė gali baigtis mirtimi. Ligą sukelianti bacila perduodama oro lašeliniu būdu ir paveikia visus žmogaus organus ir audinius (išskyrus plaukus ir nagus). Todėl jokiu būdu negalima ignoruoti užsitęsusio kosulio – jis gali įspėti apie sunkią ir labai pavojingą ligą.

 

Kita vertus, nereikėtų bandyti diagnozuoti ligų patiems. Kilus bet kokiems įtarimams reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris įvertins sveikatos būklę ir nusiųs atlikti įvairiausių tyrimų, iš kurių bene svarbiausias – plaučių rentgeno nuotrauka.

 

Veiksmingiausias  būdas, kaip užkirsti kelią užsikrėtimui šia pavojinga liga – skiepai nuo tuberkuliozės, elementarių higienos taisyklių laikymasis ir vengimas būti prie žmonių, artimų ir nepažįstamų, kurie kosėja.

 

Tuberkuliozė, kaip minėta anksčiau, plinta oro lašeliniu būdu, todėl virusą galima pasigauti, kai kitas žmogus šalia čiaudėja, kosėja arba labai emocingai kalba, kad net seilės trykšta į visas puses.

 

Beje, visiškai sveiko žmogaus organizmas pajėgus pats sunaikinti tuberkuliozės bakteriją, patekusią į jo kūną. Todėl dar viena apsaugos nuo šios pavojingos ligos priemonė – sveika mityba. Sveiką gyvenimo būdą propaguojantis žmogus, nesergantis ŽIV ir nevartojantis narkotinių medžiagų turi stipresnę imuninę sistemą. Todėl labai svarbu ja rūpintis.