Odos stangrinimas – nuo kremų iki skalpelio
2023-11-15 07:48Žiūrint į veidrodį aplanko nusivylimas, nes oda neatrodo taip gražiai kaip kadaise? Padribę paakiai, raukšlės kaktoje, suglebusi kaklo oda… Visgi tai natūralūs, bet daugumos moterų nepakenčiami senėjimo požymiai. Kaip pristabdyti laiką ir susigrąžinti odos stangrumą?
Kremai ir losjonai – tik subtilus poveikis
Daugybės kremų, losjonų, serumų ir kitų panašių odos priežiūros priemonių etikečių sensacingai skelbia, esą tie produktai padės susigrąžinti jaunystę, išnaikinti raukšles ir pastebimai sustangrinti odą. Deja, visa tai skambūs reklaminiai šūkiai. Jeigu tikitės, kad kremas ar losjonas suteiks į plastinę operaciją panašų efektą, to tikrai nebus. Visgi nurašyti šių produktų jokiu būdu nereikėtų. Jie svarbūs palaikant odos drėgmę, ją maitina, papildo įvairiomis maistinėmis medžiagomis. Visa tai reikalinga odos regeneracijai, kartu jaunystei palaikyti. Norint švelniai stangrinančio efekto, rekomenduojama ieškoti kremų ir kitų odos priežiūros produktų, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, AHA rūgščių, elastino, kolageno, retinolio, vitamino C. Svarbu kremą naudoti kasdien, tik tuomet jis duos pastebimų rezultatų.
Norinčioms daugiau – neinvazinės procedūros
Neinvazinėmis šios procedūros vadinamos todėl, kad nepažeidžia odos arba tai daro minimaliai, nepalikdamos jokių žaizdų, kurios turi gyti, juo labiau randų. Dauguma tokių procedūrų nesukelia jokio diskomforto arba jis būna minimalus. Neinvazinės odos stangrinimo procedūros veiksmingesnės už kasdien naudojamus kremus, serumus. Įprastai jos atliekamos kosmetologijos kabinete, nors kai kurios jau gali būti taikomos ir savarankiškai namuose.
Ultragarsinis odos patempimas. Procedūra, leidžianti be skalpelio efektyviai atlikti odos, poodinio riebalinio audinio bei odos paviršinės aponeurotinės sistemos (SMAS) patempimą. Aparato parametrai parenkami individualiai – tai leidžia pasiekti geriausių rezultatų. Veikimas grįstas ultragarso bangomis, kurios, prasiskverbusios į odą, sužadina regeneracinius procesus, kolageno bei elastino sintezę. Ultragarsinis odos patempimas tinkama tiek veido, tiek kūno odai, netgi naikina celiulitą. Nepalieka pažeidimų, nesukelia kraujavimo, nėra jokio gijimo laikotarpio. Efektas suteikiamas ilgam.
Radijo dažnio procedūros. Radijo dažnio technologija jau seniai naudojama tiek medicinoje, tiek estetikoje. Puikiai tinka stangrinti odą, mat paveikia giliuosius sluoksnius ir skatina kolageno bei elastino gamybą. Gali būti taikoma tiek veidui, tiek kūnui. Daugelis rezultatą pastebi jau po pirmos procedūros, nors rekomenduojamas visas jų kursas. Oda ne tik stangrėja, bet ir mažėja riebalų, šalinami toksinai, nyksta celiulitas. Beje, radijo dažnio terapija rekomenduojama net prieš plastines operacijas ir po jų, nes toks kompleksinis gydymas duoda maksimalų rezultatą. Pati procedūra nesukelia skausmo ir saugi net tą pačią dieną po operacijos. Tinkamai prižiūrint odą, radijo dažnio terapijos efektas išlieka 2–3 metus.
Lazerinė terapija. Lazerio spinduliai ir jų generuojama šiluma prasiskverbia į giliuosius odos sluoksnius ir taip stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą, gerina kraujotaką. Todėl oda stangrėja, mažėja smulkių raukšlių, išgaunamas jaunatviškas efektas. Kartu mažėja poros, dingsta pigmentacijos nelygumai. Tam reikalingas visas procedūrų kursas. Geriausia jį atlikti šaltuoju metų laiku, kai mažas saulės aktyvumas, nes po visų lazerinių procedūrų rekomenduojama jos vengti. Pati procedūra komfortabili, neskausminga, jaučiamas tik lengvas dilgčiojimas, šiluma, po jos iš karto galima grįžti į įprastą kasdienę rutiną.
Injekcinės procedūros: daugiau diskomforto, bet verta
Tokios procedūros minimaliai invazinės, galinčios sukelti nedidelį diskomfortą, skausmą, po jų galimas gijimo laikotarpis, bet įprastai nebūna ilgas ir skausmingas. Rezultatai aiškiai pastebimi, ilgalaikiai.
Biorevitalizacija. Specialistas į vidurinį odos sluoksnį suleidžia preparato su hialurono rūgštimi. Šis skatina odos regeneraciją, atkuria jos drėgmę, giliai maitina, prisideda prie spartesnės kolageno ir elastino sintezės. Taip stabdomas odos senėjimas, todėl oda tampa gyvybinga, stangri, elastinga, lygi ir skaisti. Pati procedūra gali kelti nestiprų skausmą, po jos galimi paraudimai, patinimai, nedidelės kraujosruvos.
Mezoterapija. Viena populiariausių jauninimo procedūrų, kai į paviršinius odos sluoksnius suleidžiami veikliųjų medžiagų kokteiliai. Jų sudėtis gali būti įvairi, dažnai naudojami komponentai yra hialurono rūgštis, įvairūs vitaminai, mikroelementai, kofermentai, peptidai, aminorūgštys ir kt. Mezoterapija atliekama itin smulkiomis adatėlėmis, todėl sukelia tik minimalų diskomfortą. Efektas pastebimas jau po pirmos procedūros, nors rekomenduojamas jų kursas. Oda tampa skaistesnė, stangresnė, gražiai švyti, atkuriamas drėgmės balansas, sumažėja raukšlės. Gydymo kursas kartojamas po 6–12 mėn. arba pagal poreikį.
Botulino injekcijos. Viena dažniausių injekcinių odos stangrinimo procedūrų. Į odą suleidžiamas botulinas, slopinantis atitinkamų raumenų veiklą. Dėl to paveiktoje zonoje mažėja raukšlės. Dažniausiai botulino injekcijos naudojamos siekiant sumažinti raukšles, susiformavusias kaktos zonoje, aplink akis, rečiau – smakro zonoje, prie lūpų. Procedūra sukelia tokį patį diskomfortą, kaip ir kitos injekcinės procedūros. Po jos galima užsiimti įprasta veikla, tik pirmas kelias dienas reikėtų vengti itin aktyvios fizinės veiklos, nesikaitinti saulėje, nesilankyti pirtyje. Efektas išryškėja po kelių dienų ir išlieka iki 6–9 mėnesių.
Mezosiūlai. Minimaliai invazinė procedūra, kai į veido ir kūno audinius įterpiamo specialūs mezosiūlai. Jie skatina kolageno sintezę, leidžia mažinti raukšles, stiprina odos tonusą iš vidaus. Tai puiki alternatyva tiems, kurie atsparūs botulino toksino injekcijoms. Pati procedūra nesukelia diskomforto, mat naudojama paviršinė anestezija. Adatų dūrių vietos greitai gyja, nelieka jokių randelių. Rezultatai išlieka iki 1,5–2 metų. Galima derinti su kitomis estetinėmis procedūromis.
Plastinė chirurgija – maksimalūs rezultatai
Invazinė procedūra, kurią galima taikyti tiek veidui, tiek įvairioms kūno vietoms. Tai operacija, todėl prieš ją specialistai kruopščiai įvertina paciento tinkamumą šiai procedūrai, atliekami standartiniai kraujo, šlapimo tyrimai, fizinis ištyrimas ir kt. Operacijos metu gali būti naudojamos skirtingos technikos, bet dažniausiai veido ir kaklo patempimas atliekamas kartu. Pjūvių kiekis ir dydis priklauso nuo individualių siekių, odos, raumenų būklės. Veido patempimo operacija gali trukti iki 3–4 val. Dažniausiai atliekamas kelių milimetrų pjūvis antakių linkyje, priešais ausį bei už jos. Smulkūs pjūviai atliekami po smakru bei žemiau apatinio žandikaulio kampo. Tuomet daromas poodinio audinio patempimas, perteklinių audinių bei odos pašalinimas ir galiausiai užsiuvimas. Po operacijos jaučiamas skausmas, todėl skiriami analgetikai. Pirmą savaitę įprastai geriami ir antibiotikai. Po operacijos audiniai būna patinę, tikėtinos kraujosruvos, todėl rekomenduojami šalti kompresai. Grįžimas prie normalios kasdienės rutinos dažniausiai galimas po 1–2 savaičių, bet fizinė veikla turėtų būti ribojama 1–1,5 mėnesio. Dauguma baiminasi po operacijos liekančių randų, bet jie nežymūs, paslėpti natūraliuose veido ar kūno linkiuose. Pirmieji operacijos rezultatai išryškėja po dviejų savaičių, bet galutiniai tik po pusmečio ar metų. Nors tai maksimaliai invazinė procedūra, kaip ir bet kuri kita operacija sukelianti skausmą ir reikalaujanti ilgo gijimo proceso, tokio maksimalaus odos patempimo ir stangrinimo efekto nepavyks išgauti jokia kita mažiau invazyvia procedūra.
Autorius Jūratė Survilė