Šerpetojanti ir pleiskanojanti oda gali kelti diskomfortą. Nors dažniausiai įvaizduojame pleiskanas tik iš plaukų ir viršugalvio, tačiau tokios problemos gali kamuoti ir bet kurią kitą kūno vietą. Odos pleiskanojimą labai dažnai sukelia tiesiog išsausėjusi oda, tačiau gali būti ir kitų priežasčių dėl ko jus kamuoja ši problema. Apžvelkime tai, ką reikėtų žinoti apie pleiskanojimą ir kada būtų verta sunerimti.

 

oda

Dėl ko gali pleiskanoti oda?

 

Tarkime, kad neįmanoma visko apibrėžti tik tuo, jog jūsų oda, paprasčiausiai, išsausėjo. Yra ir tam tikros medicininės diagnozės, dėl kurių oda gali pleiskanoti. Alerginės reakcijos gali būti rimta problema, tad, jeigu matote keistus pabėrimus, kurie niežti, kelia skausmą ar tinsta – gali reikėti kreiptis pagalbos.

 

Oda pleiskanoja ir tuomet kai sergama mikoze (ant padų ir pėdų), pasigaunamas grybelis, patiriamas kontaktinis dermatitas ar egzema. Dažniau nei rečiau, jeigu pastebite tam tikrus rimtus simptomus, tokius kaip labai ryškus paraudimas toje vietoje, pageltusios odos atplaišos, skausmas, tinimas ar kitus – oda tikriausiai pleiskanoja dėl medicininės priežasties, ne dėl paprasčiausio išsausėjimo.

 

Na, o, jeigu kalbame apie pleiskanojančią galvos odą – tai pirmiausiai reikėtų įvertinti pačias pleiskanas. Jeigu jos smulkios ir baltos, tuomet problema nėra labai rimta ir ganėtinai lengvai išsispręs. Tačiau, jeigu pleiskanos gelsvos ir stambios – tai gali byloti apie rimtesnes odos ligas. Naudodami neutralesnius ir gydytojų ar vaistininkų rekomenduojamus šampūnus (bei šampūną naudodami rečiau) ir tinkamai parinkę galvos plovimo priemones galite per tam tikrą laiką šią problemą išgyvendinti. Bet kokiu atveju – ar tai būtų liga, ar šiaip nepatogumą keliantis pleiskanojimas, būtina ar tikrai pravarti bus profesionali dermatologo konsultacija.

 

Kaip gydoma pleiskanojanti oda?

 

Viskas priklauso nuo konkretaus atvejo. Tik profesionalus dermatologas gali parinkti tokį gydymą, kuris būtų tinkamas.

 

Visgi, kalbant bendriniais terminais, jeigu tai yra alerginė reakcija, nutraukus kontaktą su alergenu galima tikėtis, kad neužilgo pleiskanojimas turėtų baigtis. Dažniausiai pasitaikančios odos pleiskanojimo bėdos yra gydomos su topical tepalais. Visgi, jeigu jie yra per silpni arba netinkami, dermatologas gali skirti netgi ir antibiotikus arba kitus vaistinius preparatus ar specializuotą gydymą.