Anglų aktorius Warwickas Davisas „Hario Poterio“ filmuose suvaidinęs profesorių Filijų Flitviką ir evoką „Žvaigždžių karuose“, žmones domino ne tik dėl aktorinių gebėjimų, bet ir dėl mažo ūgio. 44-erių metų (g. 1970 vasario 3 d.) vyras serga liliputizmu (spondiloepifizine displazija), dėl kurio nevisiškai išsivystė kaulų galūnės. Dėl ligos jo ūgis tik šiek tiek viršija metrą.

 

Optimizmo nestokojantis aktorius džiaugiasi laimingai vedęs taip pat žemaūgę moterį Sam, kuri nedidelio ūgio yra dėl kito žemaūgiškumo tipo – achondroplazijos. Drąsi ir išskirtinė pora laužo stereotipus ir nepaisydami visuomenės nuomonės susilaukė dviejų vaikų. Septyniolikmetė Anabelė ir vienuolikmetis Harisonas paveldėjo tėvo žemaūgiškumo tipą ir trauką scenai. Jie jau yra suvaidinę goblinus filmuose apie Harį Poterį. Šeima neretai pasirodo ant raudonojo kilimo.

 

Linksmuolis aktorius nelabai mėgsta atvirauti apie savo šeimą, tačiau sako neišgyvenantis dėl kitokios išvaizdos: „Stengiuosi visada būti atviras. Suprantu, kad kai kuriems žmonėms labai smalsu. Laikausi tokio požiūrio: jeigu žmonės turi klausimų, reikia į juos atsakyti. Dėl neišmanymo ir ignoravimo atsiranda puikios sąlygos plisti diskriminacijai“.

 

Sem ir Varvikas susipažino būdami paaugliai, kai Varvikas dirbo pas Sem tėvą, taip pat žemaūgį aktorių. Varviko tėvai buvo vidutinio ūgio, o Sem – tokia tik motina, todėl jų ankstyvoji patirtis buvo labai skirtinga. Sem teigia, kad vaikystėje net nepastebėdavo mamos ir tėvo ūgių skirtumų.

 

Kai Sem ir Varvikas susituokė, labai norėjo susilaukti vaikų, nors ir suprato, kad gali būti visko. Porai teko skaudžiai įsitikinti, kokie pražūtingi genetikos sutrikimai. Jie palaidojo du savo pirmuosius vaikus Lloydą (išgyveno 9 dienas) ir George‘ą (mirė gimdymo metu) bei patyrė dar keletą persileidimų iki tol, kol gimė Anabelė ir Harisonas.

 

„Galbūt nuskambės naiviai, nes nuo to laiko daug kas pasikeitė. Tačiau 1989 metai, kai laukiausi Lloydo tokio dalyko kaip genetinis patikrinimas nebuvo. Mes net nesusimąstėme, kad dėl to gali kilti kokių nors problemų“. Kai po normalaus nėštumo ir planuotos cezario operacijos pasaulį išvydo kūdikis, tėvai negalėjo patikėti savo laime. Deja, ji truko labai trumpai. Kūdikis duso, todėl buvo perkeltas į kitą ligoninę, kur buvo uždėtas respiratorius. Berniukas gimė, turėdamas abiejų tėvų žemaūgiškumo tipus. Tokia būklė visada sukelia mirtį. Galų gale susilaukę vaikų pora sako, kad „Dvejų vaikų netektis padarė mus stipresniais“.

 
Poros nuotraukas galite pažiūrėti PASPAUDĘ ČIA.