Nėštumas – taip pat privilegija (1)
2013-02-01 08:52Nėštumas – ypatingas laikotarpis, kai užsimezgusi gyvybė keičia moters pasaulį. Kai kurie pokyčiai nėštumą daro žavų ir verčia jo ilgėtis net gimus kūdikiui.
Miego iki soties
Nėštumas – tinkamiausias laikas „išleisti atostogų“ savo žadintuvą. Ilgas ir gilus miegas suteikia daugiau energijos, pagerėja savijauta ir nuotaika. Nuo seno manoma, kad iki soties išsimiegojus per nėštumą nejaučiama miego trūkumo susilaukus vaikelio.
Maloni veikla
Kol nebuvote nėščia, tikėtina, kad daugiausia laiko atimdavo darbas, buities rūpesčiai, maisto pirkimas, gaminimas ir kt. Pastojusi dalį šių darbų galite perleisti savo antrajai pusei, namiškiams ir daugiau laiko skirti sau: eiti pasivaikščioti, susitikti su draugėmis, skaityti mėgstamas knygas. Nemažai moterų tvirtina, kad per nėštumą pradeda megzti, siuvinėti, domėtis dekupažu ir pan.
Nemieli darbai – namiškiams
Laukiantis buities darbų nesumažėja, priešingai, jų atsiranda dar daugiau. Svarbu visos naštos neužsikrauti vien sau: galima sudaryti būtiniausių darbų sąrašą ir juos pasidalyti su antrąja puse ir namiškiais. Ne nuodėmė ir papiktnaudžiauti – nemielus darbus palikti kitiems, laisvas minutes skirti sau.
Išvaizdos pokyčiai
Pirmasis išvaizdos pokytis pastojus – padidėjusi krūtinė. Tai džiugina ne tik nėščiąją (ypač jeigu iškilumais prieš tai džiaugtis negalėjo), bet ir antrąją jos pusę. Per nėštumą pradeda greičiau augti nagai, jie tampa tvirtesni ir sveikesni. Besilaukianti moteris gali džiaugtis storesniais, vešlesniais ir blizgesniais plaukais. Iš tiesų plaukų per nėštumą nepadaugėja – jų iškrinta mažiau. Kai kurios moterys teigia, kad oda niekada nebuvo tokia graži, kaip laukiantis vaikelio. Visa tai vyksta dėl pakitusios hormonų apykaitos.
Jokių mėnesinių!
Per nėštumą organizme vykstant pokyčiams dingsta mėnesinės, o drauge su jomis ir visi nemalonūs pojūčiai. Galite pamiršti pilvo ir kitus skausmus, dirglumą, irzlumą ir pan. Be to, iš pirkinių sąrašo ilgam teks išbraukti higieninius paketus ar kitas priemones.
Padidėjęs seksualumas
Kai kurių besilaukiančių moterų lytinis potraukis padidėja: jos jaučiasi itin seksualios, patrauklios ir trokšta suartėti su partneriu kur kas dažniau. Tai laikotarpis, kai nereikia saugotis nėštumo, todėl abu partneriai gali visiškai atsipalaiduoti. Įrodyta, kad didžiausias moters seksualinis jautrumas 3–6 nėštumo mėnesį.
Nauji drabužiai
Besikeičiančios kūno linijos neturėtų būti priežastis atsisakyti gražių drabužių ir slėptis beformiuose apdaruose. Nėštukėms parduotuvėse siūloma daug stilingų suknelių, sarafanų, tunikų, palaidinių, kostiumėlių, sijonų ir kt. Kiekviena moteris gali rasti tinkamų ir patogių drabužių. Tad įsitikinimą, kad nėštumas ir mada – nesuderinami dalykai, reikia pamiršti.
Sveikas naminis maistas
Moterys, kurios laukiasi, žino, kokia svarbi yra sveika ir tinkamai subalansuota mityba. Ne paslaptis, kad įprastu ritmu gyvenantys žmonės valgo nevisavertį maistą, dažnai – per didelėmis porcijomis ir netinkamu metu. Nėštumas – puikus laikas viską sustatyti į vietas. Turint daugiau laisvo laiko galima gaminti mėgstamus, o svarbiausia – sveikus patiekalus. Tai naudinga ne tik nėščiajai, bet ir namiškiams – šaldytuve visada bus šviežio, skanaus ir sveiko maisto.
Pirmenybė
Nėščiosios dažnai sulaukia aplinkinių pagalbos, o rengiamai akcijai „Užleisk be eilės“, skirtai besilaukiančiosioms ir šeimoms su vaikais, lieka vis mažiau abejingų. Poliklinikoje supratingi žmonės užleidžia eilę nėščiajai, viešajame transporte jai atsiranda vieta atsisėti, o prekybos centre ji greičiau aptarnaujama būsimų mamų ir tėvelių su vaikais kasose. Besilaukiančioms moterims suteikta galimybė automobilį statyti arčiau parduotuvių ar kitų įstaigų.
Laisvė emocijoms
Ne paslaptis, kad nėščiosios nuotaikos ir emocijos sunkiai nuspėjamos. Vieną akimirką ji gali linksmai čiauškėti, o kitą – lieti graudžias ašaras dėl priežasties, kurią žino tik ji pati. Todėl besilaukiančios moters partneris ir aplinkiniai turėtų žinoti, kad nėštumas ir padidėjęs emocingumas yra du vienas nuo kito neatsiejami dalykai.