TV3 muzikinio projekto „Romeo ir Džiuljeta“ komisijos narys, baleto primarijus Nerijus Juška nesidrovi scenoje pamokyti dalyvius ištempti pėdą, žengti grakštesnius žingsnius. Finalininko Martyno Kavaliausko gerbėjai galėjo užsirūstinti, kai pusfinalio vakarą Nerijus vėl iškritikavo vaikino eiseną. Tačiau baleto šokėjas įsitikinęs, kad žiūrovą reikia užburti viskuo, ką darai scenoje.

 

Įspūdingame baleto meistro N. Juškos vaidmenų sąraše yra ir Romeo vardas. Kaip tik nuo šio vaidmens prasidėjo Nerijaus sėkmė. „Įdomiausia, kad Romeo įkūnyti man teko beveik ekspromtu: pirmasis numatytasis artistas „sulūžo“ ir aš per 4 dienas turėjau išmokti visą spektaklį, tris veiksmus. Tai praktiškai neįmanoma, juk tu turi ir vaidinti, ir šokti, ir dar žinoti, kada partnerę pakelti“, –  prisimena N. Juška.

 

Baleto spektaklyje „Romeo ir Džiuljeta“ jo partnerė buvo Eglė Špokaitė. Keturias dienas nuo ryto iki vakaro jiedu repetuodavo, o grįžęs namo Nerijus dar pusę nakties žūrėdavo vaizdo įrašą. Premjeros vakarą jis buvo šoko būsenos, tačiau publika šokėją pamilo.

 

Baleto žvaigždė nuolat kartoja, kad tik visuma artistui gali pelnyti įvertinimą ir pripažinimą – nepakanka gerai atrodyti ar gražiai dainuoti, reikia ir šokti, vaidinti. „Kai scenoje paskutiniame veiksme Romeo miršta, muzika groja tyliai ir tu girdi, kaip žiūrovai salėje šniurkščioja nosimis. Tai yra pats geriausias įvertinimas, – šyptelėdamas kalba N. Juška. – Todėl TV3 muzikinio projekto „Romeo ir Džiuljeta“ dalyviams aš irgi noriu pasakyti, kad ne tik dainuotų, bet kad ir išnaudotų visas galimybes užburti žiūrovą. Pagrindinis dalykas yra jausmas.“

 

Primarijus yra matęs pačių įvairiausių „Romeo ir Džiuljetos“ teatrinių pastatymų, o dabar jam ypač smalsu pamatyti ir lietuvišką roko operą. „Tikrai laukiu premjeros, man labai įdomu. Bet blogiausia, kad nebemoku žiūrėti kaip paprastas žiūrovas, labai išgyvenu už artistus“, – prisipažįsta N. Juška.

 

Roko opera „Romeo ir Džiuljeta“ yra kompozitoriaus Kęstučio Antanėlio ir libreto autoriaus Sigito Gedos kultinio kūrinio „Meilė ir mirtis Veronoje“ naujoji versija. Vaidmenis joje kuria Viktoras Malinauskas, Aleksandras Ivanauskas, Darius Petkevičius, Ramūnas Rudokas,  Vaidotas Martinaitis, Karina Krysko-Skambinė, Larisa Kalpokaitė, Andrius Žiurauskas, Juozas Gaižauskas, Aistis Mickevičius, Marius Jampolskis, Jeronimas Milius ir kt. Kas taps pagrindinių vaidmenų – Romeo ir Džiuljetos − atlikėjais, paaiškės jau šį šeštadienį, lapkričio 23 dieną, 19.00 val. muzikinio projekto „Romeo ir Džiuljeta“ finale tiesioginiame žiūrimiausios šalies televizijos TV3 eteryje.

 

 „Romeo ir Džiuljeta“ – šeštadieniais 19.00 val. tiesiogiai per TV3!