Liepsnojantys jausmai, aistros ugnis, deganti širdis, sudeginti tiltus, kurstyti neapykantą, uždegti norą, įkaitinti jausmus… Ar kada nors kilo mintis, kodėl tiek daug epitetų yra siejami su ugnies elementu? Išmokusi panaudoti ugnį savo reikmėms, žmonija žengė milžinišką žingsnį evoliucijos link.

 

ugnis

Nepaisant to, esame įpratę pabrėžti griaunančią ugnies galią. Žiniasklaidoje nuolatos mirga pranešimai apie baisius gaisrų padarinius. Ugnis nepakluso žmogui besąlygiškai. Ji – lyg gyvas organizmas, gyvenantis pagal savus įstatymus. Nenuostabu, kad ugnis tapo vienu iš penkių pagrindinių elementų pagal senovinę kinų filosofijos teoriją U-sin. Todėl mes, pažangios civilizacijos vaikai, galime pasinaudoti protėvių sukaupta išmintimi ir susidraugauti su ugnimi. Tikima, kad ugnis, jei su ja elgiamasi tinkamai, tarnauja žmogui ir daro jam gera.

 

Norint, kad taip būtų, reikia išmanyti pagrindinius elementų sistemos principus, kuriuos užrašė kinų priešistorės filosofas Fu Si, kaip teigiama, turėjęs gyvatės kūną. Ugnies elementas yra prieš medžio ir po žemės elementu. Kadangi kiekvienas gamtos elementas atitinka penkis svarbiausius pojūčius ir kūno organus, labai svarbu suvokti, kad sėkmė priklauso nuo elementų išsidėstymo. Medis atitinka kepenis ir meilę, ugnis – širdį, didelį dvasingumą ir išmintį, žemė – blužnį, tvirtybę ir pasitikėjimą savimi, vanduo – inkstus, pūslę, aistrą ir empatiją.

 

Nuo senų laikų žmonės visame pasaulyje ugnį naudojo įvairiuose religiniuose ritualuose. Vienas populiariausių – apeigos, kai deginama neigiama ir nereikalinga informacija.

 

Pamokymų, kaip apsivalyti nuo neigiamos informacijos, senuosiuose raštuose apstu. Vienoje knygoje apie moterų mokymą rašoma: „Užrašykite ant popieriaus lapo, kas jus labiausiai gąsdina, trikdo ar kelia nerimą. Apibūdinkite pačias galingiausias neigiamas emocijas. Dabar padalinkite popieriaus lapą į keturias dalis. Vieną dalį sudeginti, kitą suplėšyti į smulkius gabalėlius, trečią paleisti į vandenį, o ketvirtą užkasti žemėje“. Knygos autorius siūlo pašalinti nereikalingus jausmus iš savo gyvenimo, pasitelkiant keturis elementus (ugnį, vandenį, orą ir žemę), kurie turi magiškų galių tai padaryti.

 

U-sin sistemoje gamtos elementai ne tik sąveikauja vieni su kitais, bet ir turi tam tikrą, aiškią seką. Ritualą galima paaiškinti, remiantis daoizmo filosofijos pagrindais. Pirmiausiai autorius pataria paimti popieriaus lapą – tai yra pirminis medžio elementas. Viskas, kas ardo harmoniją ir abipusę meilę su pasauliu, gali būti priskiriamas prie neigiamų patirčių (baimės, nerimo, neapykantos).

 

Todėl netinkamą informaciją reikia pakeisti taip, kad ji virstų meile, jausmu, kurį atitinka medžio elementas. Popierius – medžio perdirbimo produktas, todėl neigiamą informaciją galima užrašyti ant jo ir pakeisti ją su ugnies elementu, kuris pagal Fu Si filosofiją eina po medžio. Tam, kad neigiamų emocijų atsikratymas būtų išmintingas, ritualas turi paveikti mūsų širdį ir padėti judėti link dvasingumo.

 

Norint susijungti su žemės elementu, pats paprasčiausias būdas buvo užkasti sudeginto lapo pelenus su neigiama informacija arba išbarstyti juos ant žemės. Žemė pagal daoistų filosofija yra mūsų santykių motina, pradžia ir pabaiga. Mes paliekame žemę ir grįžtame į ją. Kaip motina, žemė gali perimti visą blogiausią informaciją ir padėti apvalyti mūsų sielas. Moteris žemės energiją gali panaudoti efektyviau nei vyras. Ji gali pasiimti visą neigiamą informaciją ir ją perdirbti pagal pagrindinius visatos principus. Todėl yra logiška stiprias emocijas perduoti žemei, kuri užbaigtų nelaimių ir blogų minčių ciklą.

 

Penkių elementų galią galima išbandyti praktiškai. Tai nereiškia, kad namuose reikia kažką padegti, o paskui ieškoti žemės plotelio, kuriame būtų galima sudeginti visą „blogą“ informaciją. Ypač sudėtinga tai turėtų būti miesto gyventojams, kai aplinkui plyti vien asfaltas ir šaligatvio plytelės. Nereikia visko suprasti pažodžiui. Energiją transformuoti pagal penkis svarbiausius elementus geba kiekvieno iš mūsų smegenys. Visą ritualą galima atlikti ne realybėje, o savo vaizduotėje. Teigiama, kad rezultatas bus toks pat, o namuose netvyros ugnies kvapas, nekils gaisro pavojus ir nesusitepsite rankų žemėmis.