Nepaprastos gyvūnų galios
2014-07-24 11:23Daug dažniau galima išgirsti istorijų apie šunis, kurie išgelbėjo savo savininkams gyvybę negu apie kitus gyvūnus. Tačiau D. Britanijoje gyvenanti juoda katė, vardu Slinky Malinki, išskirtinė. Jos istorija įrodo, kad murklės turi gerą nuojautą ir yra linkusios padėti žmonėms, kurie joms daro gera.
Buvusi slaugytoja Janet Rawlison naudodavo morfiną malšinti stipriems nugaroms skausmas, tačiau kartą pasireiškė sunkus šalutinis stiprių vaistų poveikis. Moteris nukrito ir pragulėjo ant žemės 5 dienas, tai prarasdama sąmonę, tai ją trumpam atgaudama. Penktą dieną jos augintinė Slinky Malinki nusprendė eiti ieškoti pagalbos savo šeimininkei. Ji nuėjo prie kaimynų namo ir stengėsi visais būdais atkreipti name gyvenančių žmonių dėmesį. Katė užšoko ant palangės ir pradėjo belsti letenėle į langą. Iš pradžių toks keistas juodos kaimynės katės elgesys namo gyventojus suglumino, tačiau netrukus jie suprato, kad nematė Janet jau penkias dienas. Kaimynai nusprendė nueiti į katės savininkės butą ir patikrinti, ar ten viskas gerai.
Kaimynės namai buvo užrakinti, todėl jiems pavyko įeiti į vidų tik per galines duris. Viduje jie pamatė moterį, gulinčią be sąmonės ant grindų. Pirma mintis, kuri atėjo jiems į galvą, kad ji mirusi. Apčiuopę pulsą jie pamėgino kaimynę atgaivinti ir jiems pavyko. Nedelsiant buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba, kuri suteikė moteriai visą reikalingą pagalbą.
Atsigavusi Janet vėliau pasakojo, kad už išsaugotą gyvybę turi būti dėkinga savo augintinei geltonomis akimis: „Jei ne ji aš tikriausiai niekada nebūčiau atsikėlusi“. Juoda katė net buvo apdovanota medaliu už žmogaus gyvybės išsaugojimą ir pripažinta Anglijos metų kate.
Po šio nelaimingo atsitikimo Janet jaučia, kad katė ją nuolatos stebi. „Ji tupi ant kokių nors paaukštinimų ir stebi mane, kai einu į virtuvę. Jeigu ji manęs nemato porą valandų, eina manęs ieškoti. Jeigu aš į ją nežiūriu, ji tapšnoja man ranką ar koją, kol į ją atsisuku arba atsakau. To ji niekada nedarė iki incidento su morfinu“, – prisiminė pagyvenusi moteris.
Slinky Malinky – įrodymas, kad juodos katės gali reikšti laimę ir sėkmę. Šiaip ar taip viskas juk priklauso ne nuo kailio spalvos.
Įdomūs faktai
- Keistų galių turi ir kiti gyvūnai. Pavyzdžiui, kamanės turi šeštąjį jausmą. Plasnodamos sparnais kamanės generuoja teigiamą elektros krūvį ir dalį jo perkelia ant gėlių žiedų, kai nutupia. Kamanės supranta, kurių žiedų elektros krūvis yra pasikeitęs, todėl ant jų netupia, nes instinktyviai žino, kad jame ką tik lankėsi kitas vabzdys, kuris pašalino žiedadulkes.
- Sakalai keleiviai yra greitesni nei sausumos gyvūnai gepardai. Jie geba išvystyti beveik 390 kilometrų per valandą greitį, todėl gyvūnijos karalystėje jie laikomi greičiausiais padarais. Vydamiesi grobį, sakalai keleiviai pariečia sparnus po savo kūnu, sudarydamas aerodinaminio lašo formą. Tokia forma leidžia skrieti žaibo greičiu.
- Tinginiai juda lėtai, tačiau moka greitai išsigydyti žaizdas, net tokias, kurios nužudytų kitų rūšių gyvūnus. Manoma, kad tinginių kailyje yra naudingųjų bakterijų, kurios greitina gijimą ir saugo nuo infekcijų.
- Šiaurės elniai turi nepaprastai gerą regėjimą. Jie mato ultravioletinę šviesą, kuri padeda rasti pašaro ir apsisaugoti nuo grobuonių atšiauriose Arkties sąlygose. Jų pagrindinis žiemos maistas – kerpės ir pagrindinio grobuonies vilko kailis sugeria ultravioletinę šviesą, todėl jie tampa matomi ultravioletinius spindulius atspindinčiame sniege.
- Australijoje gyvenantys lyrauodegiai paukščiai geba pamėgdžioti pačius įvairiausius garsus: nuo grandininio pjūklo, automobilių signalizacijos, šunų lojimo iki fotoaparato užrakto spragtelėjimo.