Nemalonios rankų problemos
2015-01-19 14:57Vargina rankų egzema arba pirštų sąnarių skausmas? Štai ką galima padaryti, kad simptomai susilpnėtų arba net visai išnyktų!
Unikalus metodas, kaip išgydyti pirštų sąnarius
Kai kurie žmonės, dėl patirtų traumų ar degeneracinių ligų, sunkiai patys gali apsivilkti megztinį, nes pirštų sąnarius surakina stiprus skausmas. Nemalonių pojūčių galima atsikratyti, taikant nesudėtingą metodą. Jei norite sužinoti kokį, skaitykite toliau. Išgydyti skausmingus pirštų sąnarius reikės tik dviejų dalykų: medvilninių pirštinių bei grikių. Kai yra laisvo laiko, pavyzdžiui vakare, žiūrint kokią nors televizijos laidą, apsimauti medvilnines pirštines, į kurias pripilta viso grūdo grikių. Tada pradėti masažuoti plaštakas ir pirštus, kad grūdeliai paspaustų kiekvieno piršto sąnarius. Tikriausiai daugelis žino, kad delnuose ir pirštuose yra daug biologiškai aktyvių taškų. Taigi, šis unikalus masažas ne vien tik išspręs pirštų sąnarių problemas, bet galbūt padės pasveikti ir nuo kitų ligų ir negalavimų. Masažą reikėtų atlikti reguliariai ir ilgą laiką, kitaip tariant, rasti laiko kiekvieną dieną. Tai, ko gero, veiksmingiausias ir pigiausias būdas, turėti sveikus krumplius!
Rankų egzema: simptomai ir gydymas
Alerginis plaštakų bėrimas – gana dažnai pasitaikanti problema, kuri gali pabloginti gyvenimo kokybę. Egzema dažniausiai atsiranda ant plaštakų, nes jos turi didžiausią kontaktą su alergenais darbe ir namuose. Jie pažeidžia apsauginį odos lipidų sluoksnį ir sukelia bėrimą bei niežulį. Didžiausią rizika, kad rankų odą pažeis egzema, turi tam tikrų profesijų atstovai: sveikatos specialistai, kirpėjai, sodininkai ir statybininkai. Taip pat namų šeimininkės, kurios dažnai valo, skalbia ir atlieka kitus buities darbus. Egzema pasireiškia tuo, kad oda parausta, išsausėja, atsiranda niežulys arba deginimo pojūtis, kartais gali luptis arba sutrūkinėti oda. Be to, gali atsirasti mažų pūslelių, iš kurių paspaudus išbėga skystis. Jeigu žaizdos negydamos, gali prasidėti antrinė bakterinė infekcija. Labai dažnai susirgus odos ligomis krenta savivertė, pasitikėjimas savimi, nes simptomai atrodo nepatraukliai ir yra labai matomi. Sumažinti egzemos proveržius gali padėti nuolatinis rankų odos drėkinimas įvairiais tepalais ir kremais, rankų, indų ir kitų paviršių plovimas tik su neutralaus pH muilu, iki 4 savaičių, kai pasibaigia egzemos paūmėjimas. Sergant lėtine egzema, rekomenduojama bent kartą per metus apsilankyti pas dermatologą, kuris apžiūrės ir paskirs tinkamiausią gydymą.
Egzema susijusi su kitų sunkių ligų atsiradimu
Stipriu niežuliu pasireiškianti odos liga padidina riziką susirgti sunkiomis, iš pirmo žvilgsnio nesusijusios ligomis. Jau seniai gydytojai kalba apie tai, kad egzema – tai ne vien tik odos liga. Lėtinės alerginės odos ligos proveržius skatina rūkymas, alkoholio vartojimas, nutukimas. Teigiama, kad ši liga didina širdies ir kraujagyslių ligų, aukšto kraujo spaudimo, padidėjusio cholesterolio ir diabeto riziką. Gydytojų nuomone, egzema gali būti susijusi ir su blogu vaikų bei paauglių elgesiu, nes liga pasireiškia vaikystėje ir tęsiasi tol, kol jie auga ir bręsta, o tai kerta per pasitikėjimą ir savigarbos jausmą. Be receptinių odos tepalų, dermatologai dažniausiai rekomenduoja pacientams keisti gyvenimo būdą, vengti bet kokių produktų, kurie gali sukelti alergines reakcijas (kvapnių muilų ir skalbiklių, šampūnų, chloro, kvepalų, gyvūnų alergenų, žiedadulkių, pelėsių ir namų dulkių). Egzemą gali prislopinti tinkama, subalansuota mityba, kurioje gausu žuvų taukų – omega 3 riebiųjų rūgščių šaltinio. Reikėtų atsisakyti cukraus ir alkoholio, kurie taip pat skatina uždegimą. Vengti maisto produktų, kurie gali sukelti alergijos paūmėjimą (riešutų, riešutų aliejų, pieno produktų, kviečių ir sojų). Išoriškai odą tepti drėkinamosiomis priemonėmis su keramidais, kurie apsaugo odą nuo drėgmės praradimo, gerina odos būklę. Taip pat rekomenduojama vengti ilgų maudynių duše ir vonioje, nes vanduo taip pat sausina odą. Atkreipti dėmesį, kad egzemos proveržius gali skatinti ir šaltis, vėjas, sausas oras, karštis. Atliekant bet kokius namų ruošos ar kitokius darbus, kai bus liečiamasi su kokiomis nors cheminėmis medžiagomis – mūvėti pirštines. Geriau mūvėti medvilnines pirštines, nes lateksinės kai kuriems asmenims gali sukelti alergiją, o neperšlampamos – skatinti prakaitavimą, dėl kurio gali paūmėti egzema. Beje, po darbų visada reikėtų nusiimti žiedus ir nuplauti po tekančio vandens srove – už jų gali kauptis odą dirginančios medžiagos.
Natūralios priemonės, kurios gali padėti nuo egzemos: alavijų gelis, medetkų tepalas arba losjonas, nakvišų, juodųjų serbentų sėklų arba agurklių aliejus. Kai kuriems pacientams veiksmingas homeopatinis gydymas.