Vasaros lygiadienis – ypatingas metų laikas, kai trumpam išnyksta ribos tarp svajonės ir realybės. Šį laiką dainininkas Vaidas Baumila neatsitiktinai pasirinko didžiausiam šou po atviru dangumi „Vasarvidžio naktis“. Atlikėjas pasakoja, kad šis koncertas išsiskirs dėmesiu estetikai ir atmosferai, netikėtomis staigmenomis ir paslaptingumu.

 
Vaidas Baumila, nuotrauka Tomo Juškevičiaus, stilius Robertos Čyžiūtės.

Vaidas Baumila, nuotrauka Tomo Juškevičiaus, stilius Robertos Čyžiūtės.

 

Vaidai, kuo šiuo metu gyvenate? Kam skiriate daugiausia laiko ir dėmesio?

 

Šiuo metu visos mintys sutelktos į didžiausią šios vasaros koncertą Klaipėdos vasaros estradoje, kuris įvyks birželio 22 dieną. Su komanda ruošiame išties ypatingą vasarvidžio šou. Labai laukiu šio vakaro, šios nakties – gamtos atmosfera, muzika ir klausytojai… Tikiu, kad įsikrausime ypatingos energijos visai likusiai vasarai.

 

Kodėl pasirinkote būtent tokią koncerto datą ir vietą?

 

Neįsivaizduoju savęs be gamtos ir visuomet gera pasisemti įkvėpimo iš praeities papročių. To galima rasti ir mano kūryboje. Šis koncertas visa tai taip tinkamai reziumuoja, kad net baisu pagalvoti, kokį ugningą vakarą surengsime Klaipėdoje (šypteli). Pažadu, apie šią vasarvidžio naktį prisiminsime dar ilgai ir norėsis dar labiau suprasti mūsų protėvių tradicijas, jas prisiminti bei tęsti.

 

Ar visada žavėjotės lietuvių tradicijomis?

 

Visada, jose tiek daug paslėpta ir tiek daug mums dar neatrasta. Norisi šias tradicijas puoselėti, įvilkti į šių dienų kontekstą ir jokiais būdais nepaleisti.

 

Kaip jūsų aplinkoje švenčiamos Joninės?

 

Trankiai. Kompanijoje nemažai draugų Jonų, todėl ši šventė nepaprastai begėdiškai laukiama. Tiesa, dažnai tenka dirbti šiomis dienomis – koncertuoti ir būti su siaučiančia publika, todėl vėl – tik linksmi potyriai.

 

Joninių naktį ieškomas žiedas – neblėstančios vilties, atkaklumo, optimizmo simbolis. Ar jums būdingos šios savybės?

 

Tai, kad esu atkaklus ir užsispyręs (netgi pasakyčiau, kad užknisančiai), tikrai niekas nepaneigs. (šypsosi). Optimizmo manyje tikrai daug ir, tikiu, kad jis nesuvaidintas.

 

Kodėl smagu bent kartą (ar keletą) per metus patikėti kažkuo stebuklingu?

 

Tikėti stebuklais – tai vidinio kūrėjo, vaiko ir nepailstančio romantiko simbolis bei bruožai. O mylėti ir būti jaunatviškam dar tikrai niekam nepakenkė.

 

Sugrįžkime prie koncerto. Kuo ypatingas pasiruošimas šiam koncertui ir kuo išskirtinis pats renginys?

 

Ypatingas tuo, kad, tiesą sakant, pirmą kartą prie jūros surengsime tokį didelį koncertą. Smagu, kad legendinė Klaipėdos estrados erdvė leidžia įgyvendinti sprendimus, kurie papildys muziką autentiškumu, magiškais elementais. Tiesa, koncerte, kaip ir praėjusioje arenoje, kartu pasirodys ir nerealūs šokėjai. Ruošiantis šiam koncertui kyla vis daugiau naujų idėjų, žinoma, ne visas jas pavyksta įgyvendinti, bet tai, ką pavyks, tikiu, kad labai atspindės patį koncerto konceptą ir pavadinimą „Vasarvidžio naktis“. O šiaip – geriau vieną kartą išvysti, nei šimtus kartų pasakoti. Labai lauksiu visų – atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką pajūryje.

 

Ar skiriasi koncertai vasarą ir žiemą? Gal juos lydi kiek kitoks nusiteikimas ar kitokios žiūrovių emocijos?

 

Visada stengiuosi, kad koncertai būtų ta vieta, kurioje susirinkę žmonės atsipalaiduotų, pamirštų rūpesčius. Čia yra pagrindinė misija, kurią stengiamės išpildyti, neatsižvelgiant į tai, ar tai žiema, ar vasara. Žinoma, lauko koncerte žmonės labiau atsipalaiduoja. Vasarą yra daugiau galimybių susitikti didesnėms draugų kompanijoms, nes turime atostogas. Ypač tokias, kur šalimais krantą skalauja jūra, o mes esame visiškoje gamtoje. Labai laukiu šio ypatingo koncerto, kur susidurs visos stichijos. Visa tai ir įkvėpė būsimo koncerto konceptą.

 

Dažnam vasara – laukiamiausias metų laikas. Ar jums taip pat?

 

Vasara – vienas magiškiausių metų laikų, kai kyla daug kūrybinių idėjų, prie laužo gamtoje gimsta dainos, o vasariški prisiminimai lydi visus metus. Didžiulės sėkmės mano dainos „Kunigunda“ ir „Apžavai“ taip pat sulaukė būtent vasaros metu.

 

Kaip jums smagiau koncertuoti – didelėms minioms ar akustinėse erdvėse? Kuo skirtingos šios patirtys?

 

Nebūsiu originalus, tačiau kiekvienas koncertas unikalus. Žinoma, kiekvieną kartą yra ir vis kitoks priėjimas prie tam tikrų dalykų. Man asmeniškai visada svarbu būti kartu su klausytojais, betarpiškai, be jokių barjerų.

 

Ar prisimenate pirmą kartą, kai dainavote publikai?

 

Pamenu, tai buvo dar mokykloje. Dainavau su kolega, besimokančiu ten pat, taip pat vėliau dalyvavusiu projekte „Dangus2“ Liudu Belicku. Jau tada atrodė, kad scenoje jaučiuosi jaukiai, kad man patinka ten žengti ir scenoje gaunamas adrenalinas įkvepia.

 

Kas jūsų veikloje yra didžiausias iššūkis ir didžiausias apdovanojimas?

   

Manau, kūrybinis procesas yra ir iššūkis, ir apdovanojimas vienu metu. Be abejo, sutikti kolegos, darbas su profesionalais – muzikantais, kūrėjais, rašytojais, režisieriais ir visokio plauko kūrybininkais, yra nepaprastai praturtinančios patirtys.

 

Neseniai išleidote kūrinį su Monika Liu ir Roku Yan. Kaip praturtina toks bendradarbiavimas?

 

Visada sakau, kad mūsų šalyje trūksta bendradarbiavimų tarp atlikėjų, dėl to šis trijų atlikėjų susijungimas tarsi šventė. Labai smagus bendradarbiavimas ir puikiai praleistas laikas drauge. Kiekvienas unikalus ir skirtingas, o tai suteikia dar daugiau žavesio. Pakviečiau kolegas ir birželio 22 dieną kartu atlikti dainą „Gegužis“ Klaipėdos vasaros estradoje.

 

Kas lemia dainų sėkmę? Ar yra formulė, ar tai nenuspėjami dalykai?

 

Jei tik žinočiau tą formulę, tikriausiai kiekviena daina taptų milijardiniu hitu. Manau, vienas pagrindinių dalykų yra netikėtumo sau pačiam faktorius: kaip save kūrybiniame procese sugebi nustebinti ir lanksčiai žvelgti į dainų rašymą. Tikėjimas procesu – taip pat kertinis aspektas.

 

Kokią savo dainą pačiam smagiausia atlikti koncertų metu? Ar tai priklauso nuo aplinkybių?

   

Viena mėgstamiausių koncertinių dainų man ir mano grupei tikriausiai yra dar 2006–2007 m. išleisto albumo „Išklausyk“ kūrinys „Per vėlu“. Šios dainos labai laukia ir visų koncertų klausytojai. Ji tiesiog kupina vietos išsitaškyti.

 

Turite rutiną ar tradicijų, kaip leidžiate paskutines valandas iki koncertų ir tuoj po jų?

   

Stengiuosi profesionaliai apšilti. Paskutiniu metu prasibėgu prieš koncertą, kad pakelčiau vidinį tonusą ir į sceną žengčiau kupinas energijos, o ten man patinka pasitaškyti (šypsosi)!

 

Gal prisimintumėte kokią įdomią istoriją su gerbėjais?

 

Turiu tokių ištikimų klausytojų, kurie, žinant, kad esu kažkur netoliese – kūrybinėje stovykloje, sugeba nukakti keliolika kilometrų pėsčiomis, kad atneštų dovanėlių ir nusifotografuotų kartu. Esu nepaprastai palaimintas turėdamas ištikimų geraširdžių gerbėjų, kuriems taip svarbu praleisti laiką kartu, nors ir trumpai.

 

Ar daug muzikos būna jūsų gyvenime, kai nedirbate?

   

Muzika mane lydi visur ir visada. Tiesa, stengiuosi pabūti ramiai skaitydamas ar rašydamas dieninį žurnalą, bet šiaip be muzikos neįsivaizduočiau savo dienos.

 

Kas įkvepia kūrybai? Ar tiesa, kad jai reikia dramos?

 

Ne, tai netiesa. Kūrybos šaltinį gali aptikti visur. Geriant ryto kavą, medituojant ar skaitant, mylint ar nekenčiant, išgyvenant visas emocijas. Sutikti žmonės, aplankytos vietos, matyti filmai ir perskaitytos knygos. Tai neišsemiama.

 

Kaip bėga jūsų laisvalaikis?

 

Aktyviai keliaujant ir sportuojant.

 

Autorius Laima Samulė