Jau vasarį LNK eteryje startuos naujas lietuviškas detektyvinis serialas „Kriminalistai“, kuriamas pagal rekordinį žiūrimumą pelniusią lenkų televizijos versiją „Kryminalni“. Teises į užsieniečių scenarijų oficialiai įsigyjusi LNK praneša, kad „Kriminalistus“ patikėta filmuoti populiarių lietuviškų serialų kūrėjams, prodiuserių kompanijai „Videometra“ ir  režisieriui Alvydui Šlepikui, į pasaulį paleidusiam kultinį LNK serialą „Nekviesta meilė“. Beje, režisierius pats nusifilmavo pirmojoje serialo serijoje epizodiniame vaidmenyje.

Rekordinių reitingų sulaukęs televizijos serialas „Kriminalistai“ („Kryminalni“) Lenkijoje rodomas jau 8 sezonus, kas savaitę jį stebi daugiau nei 4 milijonai žiūrovų. Jis ne kartą pelnė prestižinius apdovanojimus, o teises į šį unikalų serialą įsigijo viena didžiausių pasaulio televizijos prodiuserių kompanijų „Endemol“. Jau greitai žiūrimiausio lenkų kriminalinio siužeto lietuviškąją versiją išvys ir LNK žiūrovai.

„Šis serialas nėra kasdienis – jis bus rodomas kartą per savaitę, todėl kiekviena serija bus atskiras filmas, kuriuos į visumą sujungs penki pagrindiniai herojai, nuostabūs aktoriai, – pasakoja režisierius A.Šlepikas. – Pirmąsias nufilmuotas serijas pasižiūrėję mūsų kolegos lenkai parašė, kad atlikome puikų darbą. Dirbame su kino technika, taikome visus įmanomus filmavimo būdus. Kai kurie dėl oro sąlygų žiemą yra gana sudėtingi, tačiau mūsų kameros vis vien juda, skraido, naudojame kinui skirtą optiką – taigi, čia yra ne tik mūsų prodiuserių kompanijai „Videometra“, bet ir visai lietuvių serialų ir televizijos kino pramonei techniniu požiūriu – naujas ir didelis žingsnis į priekį  .“

Anot režisieriaus, seriale nestinga „šaudymo – gaudymo“, tačiau kaip ir kolegos lenkai, jie vengia itin žiaurių, brutalių scenų, todėl „Kriminalistai“ turėtų patikti įvairiai auditorijai, taip pat ir moterims. „Žinoma, vyrai jį irgi žiūrės, nes čia bus daug specialiųjų efektų, mašinos sprogs, skęs, degs namai“, – intriguoja A.Šlepikas.

„Kriminalistų“ lietuviškosios versijos kūrėjai stengiasi nenukrypti nuo lenkų kurso, tačiau nepaisant to, kad serialas kuriamas pagal kaimynų šalies pavyzdį, jį tenka nemažai adaptuoti Lietuvai. „Pirma, lenkai filmavo vasarą, o mes pradėjome dirbti žiemą, natūralu, kad pakito aplinka. Be to, yra nemažai specifinių dalykų: abiejų šalių kriminalistai turi savo darbo braižą, ir teisinė sistema veikia skirtingai, todėl konsultuojamės su šios srities profesionalais.“

Lietuviams kriminalinį serialą apdatuoja rašytojas, vertėjas Rimvydas Strielkūnas, dirbęs su daugeliu „Videometros“ serialų, taip pat ir su „Nekviesta meile“. Antrasis režisierius – Justinas Krisiūnas.

Serialas „Kriminalistai“ – tai žmogžudysčių skyriaus nuotykiai, adrenalino kupinas detektyvų darbas, sekimas karštais nusikaltėlių pėdsakais, remiantis ne tik įkalčiais, bet ir intuityvia uosle. Klasikinių populiarių TV detektyvų formatu kuriamame seriale bus parodytas šiuolaikinis, dinamiškas nuodėmių, šiurpių įvykių ir žmogiškų paklydimų kupinas didmiestis, kuriame apstu galvosūkių, o juos vainikuos netikėta baigtis.

Naujas lietuvių serialas „Kriminalistai“ pagal tarptautinės sėkmės sulaukusį scenarijų – jau vasarį  LNK televizijos eteryje.