Jau lapkritį į BTV televizijos ekranus sugrįžta žiūrovų mylimas ir labai laukiamas projektas „Muzikinė kaukė“. Dalyvius vertins ir gerų žodžių bei kandžios kritikos negailės ilgamečiai komisijos nariai – žavioji Inga Valinskienė, šmaikščioji radijo laidų vedėja Livija Gradauskienė ir režisierius Vytenis Pauliukaitis. Prie kompetentingos komisijos narių šį sezoną prisijungs ir socialinių tinklų žvaigždė Paulius Mikolaitis, labiau žinomas Paul de Miko slapyvardžiu. Su juo ir kalbamės apie pirmuosius „Muzikinės kaukės“ filmavimų įspūdžius ir kelią į televiziją.

 

Paulius

 

Kaip sureagavai gavęs pasiūlymą tapti „Muzikinės kaukės“ aštuntojo sezono komisijos nariu?

 

Apsidžiaugiau, nes „Muzikinė kaukė“ yra bene vienintelis lietuviškas televizinis projektas, į kurį mažų mažiausiai dirsteldavau akies krašteliu, mat jį žiūri visa mano šeima, draugės šeima ir pati draugė. Projektas patraukė mano dėmesį dėl to, kad bent iš pirmo žvilgsnio, „Muzikinės kaukės“ komisijai yra leidžiama atvirai ir be užuolankų reikšti savo nuomonę apie dalyvių pasirodymus. Be abejo, tai ir buvo pirmasis ir pagrindinis kriterijus, kurį turėjau išsiaiškinti prieš priimdamas pasiūlymą. Televizija – slidus reikalas. Kituose projektuose daug dalykų lieka už kadro, nugalėtojai apsprendžiami projektui dar neįpusėjus, prodiuseriai „stumia“ savo favoritus ir vyksta visokie kiti „nešvarūs“ dalykai. Turiu nemažai pažįstamų, dirbančių šioje srityje, todėl mano požiūris į tokio tipo televizinius projektus yra itin skeptiškas. Bet, kai išsiaiškinau, kaip viskas veikia „Muzikinėje kaukėje“, ilgai nesvarstęs sutikau.

 

Paulius2

 

Jaunimas puikiai tave pažįsta. O kaip save pristatytum vyresniosios kartos atstovams?

 

Tai labai sudėtinga užduotis. Arba mane žinote dėl mano turinio „Youtube“ kanale, arba nežinote visai. Sunku yra vyresniems žmonėms paaiškinti, kas aš esu, ir ką veikiu. Esu videotinklaraštininkas,

kuriu juokingus vaizdo įrašus internete – štai toks mano šablonas.

 

Paulius3

 

Kokiu komisijos nariu žadi būti? Ko gero, dalyviai tikrai sulauks nemažai sarkastiškojo Pauliaus kandžių komentarų?

 

Kartais gal ir drėbsiu kokią vieną kitą kandžią repliką, bet iš principo suprantu, jog „Muzikinės kaukės“ dalyviai yra talentingi žmonės (daug talentingesni nei aš pats!), kurie turi susitvarkyti su labai sunkiomis kūrybinėmis užduotimis. Todėl ir vertinimai bus atitinkami. Be abejo, sarkazmui ir ironijai tikrai rasiu vietos, mat šiomis strėlėmis galima šaudytis ir tarp komisijos narių, ne tik su pagrindiniais projekto dalyviais.

 

Tavo sekėjai, ko gero, labai nustebs išvydę tave šiame naujame amplua. Kaip manai, kokių reakcijų ir nuomonių sulauksi?

 

Tiesą pasakius, jau sulaukiau. Kaip ir buvo galima tikėtis – yra ir gerų, ir blogų nuomonių. Gerų atsiliepimų daugybė, o blogų vos keli, nors man kitų nuomonė šiuo klausimu nerūpi. Mano prioritetas visada buvo ir bus – mano „Youtube“ kanalas, o atsiradus galimybei save realizuoti dar ir kitoje pramogų verslo prizmėje – būtinai ja pasinaudosiu, be abejo, su sąlyga, jog man pačiam tinka ir patinka projektas.

 

Viename interviu esi minėjęs, jog į televiziją niekuomet neitum, jei tos laidos nežiūrėtum pats.

 

„Muzikinę kaukę“ žiūri visa mano šeima, mano draugė, todėl ir pačiam tekdavo ją ne kartą stebėti. Negaliu atsakyti, ar pats projektas man kažką reiškia, bet toks, kokį aš jį dabar matau iš vidaus, man dar labiau patinka nei tas, kurį matydavau televizijos ekrane. Puikiai leidžiu laiką filmavimų metu ir man tai yra svarbiausia.

 

Dažnai mini savo močiutę. Galima suprasti, kad tau labai svarbi jos nuomonė. Kaip ji sureagavo į šias naujas tavo pareigas? Ką sakė kiti namiškiai?

 

Taip, močiutė jau yra tapusi savitu veikėju mano turinyje, bet viskas gana paprasta: ji visada žiūri mano „Youtube“ kanalo turinį ir rašydamas scenarijų aš dažnai į tai atsižvelgiu. Pagalvoju, ar mano močiutė suprastų, ką aš konkrečiai noriu pasakyti? Tokios detalės prideda tam tikro aiškumo ir šarmo mano epizodams. Manau, jog tai vienas iš pasisekimo elementų. Močiutė, kaip ir likę namiškiai, žinoma, labai apsidžiaugė sužinoję apie naująją mano rolę „Muzikinėje kaukėje“, bet niekas nepasikeis, nes jie tiesiog toliau žiūrės „Muzikinę kaukę“.

 

Labai atsakingai žiūri į savo, kaip tinklaraštininko, veiklą: savo kuriamuose video nesikeiki, nerodai naktinio gyvenimo linksmybių.

 

Manau, jog gyvenu lygiai taip pat, kaip mano bendraamžiai. Visiškai ne paslaptis, jog mėgstu naktinio gyvenimo linksmybes, kasdienybėje vartoju keiksmažodžius, bet esu sąmoningai nusprendęs šių elementų netransliuoti savo turinyje ar socialiniuose tinkluose.

 

Pauliau, ką muzika reiškia tavo gyvenime?

 

Sakyčiau, jog tai labai filosofinis klausimas, nes muzika man yra labai svarbus gyvenimo elementas. Ji man padeda ir atsipalaiduoti, ir susikaupti, ir linksmintis, ir užmigti, apskritai – be muzikos būtų labai niūru gyventi.

 

Koks yra tikrasis Paulius Mikolaitis?

(Juokiasi) Labai trumpai, viduje – nuobodus cinikas.

 

Nepraleiskite įspūdingo, atsinaujinusio „Muzikinės kaukės“ sezono, kuris prasideda jau lapkričio 2 d. 19.30 val. per BTV televiziją.