Jau ilgą laiką pasaulyje vyrauja jaunystės kultas, kurį nuolatos skatina reklamos. Nuo jų pasislėpti šiuolaikiniam žmogui – neįveikiama užduotis. Daugelis Žemės gyventojų jaučia visuomenės spaudimą turėti švelnią kaip persikas odą, žvilgančius kaip veidrodis plaukus ir išraiškingų formų figūrą. Daugelis jų, besirūpindami savo išvaizda, pamiršta, kad su amžiumi įgyta patirtis, išmintis ir humoro jausmas – kur kas svarbesni dalykai…

 

Pastebėję pirmuosius žilus plaukus, žmonės skuba į parduotuves ir grožio salonus išsirinkti tinkamą plaukų dažų atspalvį, pirmąsias raukšleles lygina reklamose išliaupsintais eliksyrais. Kai viso to pasirodo negana (o anksčiau ar vėliau vis tiek pasirodo negana, nes neišvengiamai kasdien priartėjame prie gyvenimo saulėlydžio), išbandoma plastinė chirurgija.

 

Anksčiau buvo paplitusi nuomonė, kad makiažas paverčia moterį patrauklesne partneriui. Makiažas – tai tarsi mažytė apgaulė, kuria moteris siunčia pasauliui žinią, kad ji yra sveika ir gali susilaukti palikuonių. Tačiau iš tiesų makiažas moterims reiškia kur kas daugiau. Pasidažiusi moteris – tai sėkmingą karjerą daranti moteris. Ji – patikima ir kompetentinga. Kai kas net lygina makiažą su primityvių genčių išsidažymu ryškiomis spalvomis. Verslo pasaulyje tai suprantama kaip dar viena sritis, kurioje reikia rungtyniauti. Tikriausiai moterys dažosi todėl, kad jaustųsi labiau pasitikinčios savo jėgomis. Kai moteris atrodo gerai – ji jaučiasi gerai. Kai jaučiasi gerai – ji gali kalnus nuversti.

 

Turbūt visiems teko girdėti, kad pablogėjus šalies ekonominei situacijai, išauga kosmetikos gamintojų pelnas. Kai moterys nebegali skirti daugybės pinigų naujiems drabužiams, išvaizdą atnaujina ryškiais lūpų dažais. Makiažo tendencijos nekinta taip greitai kaip drabužių, todėl lūpų dažai ar kitos kosmetikos priemonės padeda pigiau išlikti stilingoms ir puikiai atrodyti.

 

Grožio pramonės spaudimas visada atrodyti nepriekaištingai patinka toli gražu ne visiems. Net garsios Holivudo aktorės kartais išdrįsta pasirodyti viešumoje be makiažo ar viešai kalba apie plastinių operacijų žalą. Ne tiek mažai moterų ir vyrų labiau vertina natūralų grožį, kuris yra netgi madingas. Tokio grožio šalininkai odą ir plaukus puoselėja įvairiomis gamtos gėrybėmis: uogomis, daržovėmis, aliejumi, vaistažolėmis ir pan. Jie įsitikinę, kad kosmetikos produktai kenkia sveikatai ir nevalia keisti išvaizdos, kuri yra tokia, kokia turi būti dėl genetikos ar dėl aukštesniųjų jėgų.