Sena meilė niekada nemiršta. Ji gali laikinai pasitraukti, pasislėpti slapčiausiose atminties kertelėse, tačiau niekada niekur nedingsta. Labai dažnai ji grįžta ir įsiliepsnoja iš naujo. Tik tada laikas jau būna nebetinkamas. Žmonės jau turi kitas antrąsias puses, gyvena įprastą ir iš pirmo žvilgsnio laimingą gyvenimą, tačiau sena, grįžusi meilė staiga ima ir sumaišo visas kortas…

 

5 patarimai, jei sena meilė bando griauti jūsų santykius:

 

santykiai

  • Mokytis iš savo klaidų. Jeigu jūsų partneris šiaip jau neturi polinkio į neištikimybė, tačiau vieną kartą paslydo, už tai kas nutiko, atsakomybę reikėtų prisiimti ir jums. Žinoma, tai nereiškia, kad reikėtų pradėti save kaltinti dėl to, kas nutiko. Santykiai – tai dviejų žmonių darbas, todėl galbūt tai, ką jūs padarėte arba ko nepadarėte, pastūmėjo partnerį į neištikimybę. Galbūt nepakankamai vertinote savo partnerį. Galbūt per dažnai užsipuolėte ir jis pradėjo trokšti pabėgti nuo jūsų. Galbūt jūs buvote išsiblaškęs ir susikoncentravęs į ką nors kita. Galbūt užgeso aistros kibirkštėlė ir nebemokate jos įpūsti iš naujo. Galbūt jam trūko emocinės paramos. Reikėtų pabandyti prisiminti tikslią priežastį, kada jūsų santykiai pradėjo blogėti. Tada pabandyti kartu išspręsti problemas ir niekada jų nebekartoti.
 
  • Nesiknaisioti po praeitį. Nusikaltęs žmogus ir taip jaučiasi bjauriai, todėl jei dar pradėsite jį nuolatos viskuo kaltinti, nepavyks išsaugoti santykių. Tik pagreitins jūsų skyrybas. Galite pasakyti savo antrajai pusei: „Negaliu pažadėti, kad niekada nepriminsiu šitos temos. Esu tik žmogus. Galiu pažadėti, kad pasistengsiu“. Reikėtų išsikalbėti, kas guli ant širdies, kartą ir visiems laikams, tačiau daugiau šios temos stengtis nekelti į paviršių.
 
  • Dėti pastangų. Atleisti neištikimybę ir gyventi toliau nėra lengva. Lengviausia, žinoma, būtų pasukti skirtingais keliais, tačiau daugelis dėl įvairių priežasčių (vaikų, finansinių įsipareigojimų, meilės) pabando išsaugoti santykius. Kad ir kokios būtų priežastys, svarbiausia suprasti, kad norint susigrąžinti gerus santykius, reikės įdėti daug pastangų. Tai reiškia, civilizuotai elgtis su antrąja puse, nesunaikinti jo daiktų ir nebandyti kitaip jam pakenkti. Galbūt galvojate, kad neištikimas partneris nėra vertas jūsų pagarbos, tačiau reikėtų stengtis atsikratyti tokių minčių. Jei nuolatos pabrėšite jų klaidas ir priekaištausite, galiausiai jie neapsikentę apsisuks ir išeis.
 
  • Nelyginti buvusių santykių su dabartiniais. Niekada nelyginkite gyvenimo prieš tą baisų įvykį ir dabar. Nelyginkite savęs su tuo žmogumi, su kuriuo partneris jums buvo neištikimas. Nelyginkite savo vilčių su realybe. Praeities lyginimas su dabartimi gali padėti pagerinti santykius, pasimokyti iš savo klaidų, tačiau jeigu lyginsite kiekvieną mažiausią detalę, galiausiai pasijusite beviltiškai ir net nebenorėsite bandyti kurti santykių iš naujo.
 
  • Išmokti atleisti. Tai padaryti tikriausiai yra sunkiausia. Greičiausiai jūs niekada nesugebėsite pamiršti to, kas nutiko, bet galite išmokti atleisti. Be atlaidumo visi santykiai būtų pasmerkti žlugti. Kad ir kaip nepakeliamai sunku būtų atleisti, tai reikėtų padaryti, jei jums vis dar brangūs jūsų santykiai. Jeigu jaučiate, kad negalite to padaryti, geriau būtų iš karto nutraukti santykius ir pasukti skirtingais keliais.
 

Stebuklingo būdo, kaip panaikinti neištikimybės šešėlį, nėra. Tačiau nuoširdus noras ir pastangos atnaujinti santykius gali padėti pagyti, sumažinti apgavystės skausmą ir vėl džiaugtis laimingais santykiais.