Būna namų, į kuriuos net pirmą sykį užsukę, iškart jaučiamės lyg grįžę į išsiilgtą tėviškę – čia jauku, norisi pasilikti ilgiau. Ir priešingai, kai kuriuose namuose nei gražus interjeras, nei mandagūs šeimininkai neleidžia atsipalaiduoti nuo įtampos. Gerai, jei į tokius namus užsukote tik trumpam, tačiau ką daryti, kai net nuosavuose namuose, įrengtuose pagal jūsų skonį, pilnuose mielų daiktų, jaučiatės nesaugūs, smelkiami nežinia iš kur kylančio nerimo? Pastaruoju metu tokiems reiškiniams įvardinti vis dažniau vartojamos sąvokos „namų aura“ ar „namų energetika“.

 

Iš kur atsiranda namų aura?

Apie namų energetiką šiandien yra girdėjęs kiekvienas. Apie tai nemažai kalbėjo ir ekstrasensai, tapę populiarių televizijos laidų herojais. Jie teigia, kad gyvendamas name, žmogus savo veikla, mintimis, emocijomis ir tiesiog buvimu nukloja plonu energijos sluoksniu patalpų sienas, kilimus, baldus ir kitus daiktus. Jeigu vyrauja geros mintys ir jausmai, namas apgaubiamas teigiamu energetiniu apvalkalu – aura. O namuose, kuriuose dažnai kivirčijamasi, pykstamasi, spinduliuojama neigiama energija, kuri taip pat nugula ant kambarių sienų ir visų kitų daiktų, sukurdama negatyvią aurą. Gyvenimas namuose, kuriuose anksčiau gyveno skandalistai, pikčiurnos ir keikūnai, kenkia jūsų savijautai ir sveikatai.

 

Kaip neįsileisti į namus nepageidaujamų svečių

Daugelyje tautų yra prietaras, neleidžiantis švilpauti namuose. Sakoma, kad namuose, kuriuose švilpaujama, neužsilaikys pinigai. Tačiau yra ir kita priežastis: švilpimo, kojų brūžavimo per grindis garsas prišaukia tamsiųjų pasaulių būtybes. Be to, jas traukia maisto likučiai, ypač gendančios mėsos kvapas. Jei iš retai išnešamo šiukšlių kibiro sklinda dvokas, jei nakčiai palikote neplautų indų, nenurinkto nuo stalo maisto, nenuvalytų trupinių, žinokite – naktį prie jų gali susirinkti ne tik tarakonai ar pelės, bet ir kitų pasaulių būtybės. Kuo dažniau jas viliosite netvarka, tuo didesnė tikimybė, kad šios būtybės apsigyvens jūsų namuose, pažeisdamos energetinę pusiausvyrą.

Siekiant palaikyti teigiamą namų energetiką, būtina laikytis švaros. Svarbiausia – reguliarus drėgnas namų valymas. Langai turi būti švarūs: kad pasaulis į jus, o jūs į pasaulį žvelgtumėte be purvo. Dažnai plaukite grindis, ypač kruopščiai išvalydami nuo dulkių visus kampus, nes ten paprastai „apsigyvena“ negatyvi energija.

Namų energetiką apsaugo ir apvalo kai kurie augalai, maldos, šventintos vaško žvakės. Nekviestus svečius atbaido virtuvėje pakabintos svogūnų, česnakų pynės, pelynų puokštelės.

 

Daiktai – energijos vagys

Yra nemažai daiktų vampyrų, kurie čiulpia žmogaus psichinę energiją, nualindami jį ir sukeldami ligas. Pavyzdžiui, baldai, ypač jei jei pagaminti iš natūralios medienos. Prieš įsigydami baldus, būtinai pasidomėkite, iš kokio medžio jie pagaminti. Vargu ar jausitės pailsėję ir atsigavę, jei jūsų miegamajame stovės spinta ar komoda iš drebulės, gluosnio ar ąžuolo. Šie medžiai turi savybę siurbti energiją, todėl nenuostabu, jei rytą pabundate skaudančia galva, pavargę ar kupini pykčio visam pasauliui. Visai kitaip, jei baldai pagaminti iš liepos, beržo ar buko – medžių, spinduliuojančių energiją. Svarbu ir tai, kokios spalvos yra baldai: kuo jie tamsesni, tuo daugiau energijos sugeria.

Kokie dar daiktai vagia jūsų energiją? Puikiausiai tai daro kriauklės, koralai, sudžiūvusios gėlių puokštės – daiktai, kažkada buvę gyvi, o dabar tapę negyvąja materija. Elnių ragai, šernų galvos ant sienos, lokio kailis po kojomis veikia lyg dulkių siurbliai, tik siurbia jie ne dulkes, o jūsų energiją. Tą patį daro įskilę arba pagaminti iš nekokybiško porceliano indai ir figūrėlės, taip pat daugybę metų neatverčiamos knygos. Vampyriškai elgiasi seni, žmogaus rankų neliečiami ir neperkilnojami daiktai, sudėti į kokią nors dėžę ar seną lagaminą, paslėpti nuo akių ir užmiršti.

Stenkitės neimti naudotų daiktų iš kitų žmonių: jie yra pilni svetimos energijos, kuri jums gali daryti neigiamą poveikį. Sunku suprasti žmones, užkraunančius savo namus antikvariniais daiktais. Nežinia, kam jie tarnavo iki jūsų – gal vagiui, o gal žmogžudžiui. Juk daikto negatyvioji energija sklis po jūsų namus!

Be abejo, daiktų energetika gali būti ir teigiama, ypač ja pasižymi šeimos relikvijos.

 

Kieno energetika stipresnė?

Reikšminga aplinkybė – energija teka viena kryptimi. Antrasis termodinamikos dėsnis skelbia, kad ji visuomet sklinda iš didesnio į mažesnį. Žmogaus ir daikto santykyje didesne psichine energija paprastai pasižymi žmogus, todėl energija dažniausiai sklinda nuo žmogaus į daiktą. Atgalinis ryšys nebūna stiprus. Be to, negyvi daiktai patys negeneruoja energijos. Jie gali spinduliuoti tik tai, ką sugėrė iš žmonių. Atsilaisvinusią išspinduliuotos energijos vietą daiktai papildo tuo, ką gauna iš savo naujųjų šeimininkų.

Nors paprastai žmogaus energija yra stipresnė, negu jį supančių daiktų, kai kurie namuose nutikę įvykiai ar emocijos gali taip stipriai „pakrauti“ sienas ir daiktus, kad neatsižvelgti į jų energetiką neįmanoma. Kuo stipresnės emocijos lydi įvykį, tuo didesnį energetinį poveikį jis turi aplinkai. Namų aurą ypač sukrečia smurtinė mirtis, savižudybė.

 

Kaip išvalyti namų aurą?

  • Dažniau valykite namuose esančius veidrodžus – per juos pasišalina blogoji energija.
  • Valydami namus, judėkite nuosekliai ratu. Jei jums labiau patinka plauti grindis judant pagal laikrodžio rodyklę, dirbdami galvokite apie šviesius, taikius, malonius dalykus, kuriuos norėtumėte „pakviesti“ į savo namus. Jeigu judate kryptimi prieš laikrodžio rodyklę, mąstykite apie dalykus, kurių norite atsikratyti. Įsivaizduokite, kad kartu su nešvarumais išvalote iš savo namų blogus prisiminimus, nesėkmes ir kitą neigiamą energiją.
  • Kirpkite plaukus bent kartą per mėnesį, o kirpimo dieną rinkitės atsižvelgdami į mėnulio kalendorių. Ant plaukų galiukų paprastai susikaupia energetinis purvas, kurio neįmanoma pašalinti paprastai plaunant galvą. Nekirpkite plaukų savo namuose – visa blogoji energija nuguls ant grindų. O jei vis dėlto tenka tai daryti, iškart surinkite nukirptus plaukų galiukus ir išmeskite, o dar geriau – sudeginkite.
  • Rusijos kaimuose yra paprotys į naują namą pirmiausia įleisti gaidį, kad jis ten pernakvotų, o rytą pragydęs išvaikytų nelabąsias jėgas. Šiais laikais paprotys nepamirštas, tačiau kartais pritaikomas komišku būdu: persikraustant į naują butą, pirmiausia įnešamas šaldytuvas su jame gulinčiu nupeštu šaldytu gaidžiu.
  • Italijoje prieš naujus metus seni daiktai išmetami tiesiog į gatvę. Su jais atsikratoma viso praeityje susikaupusio blogio.
  • Teigiamą energijos balansą namuose padeda palaikyti kinų erdvės komponavimo menas – Feng šui.