Motinos dienos ištakos siekia senovės Romos ir Graikijos civilizacijas. Tuo metu būdavo rengiami festivaliai deivių motinų Rėjos ir Kibelės garbei. Baltai garbindavo Žemyną (žemės globėją), Mildą (meilės deivę) ir Laimą (likimo, vaisingumo, vaikų globojimo deivę). Šiuolaikinės Motinos dienos atitikmeniu galima laikyti ankstyvųjų krikščionių minėtą motinystės sekmadienį. Krikščionys šią dieną meldžiasi Jėzaus Motinai, mergelei Marijai. Tradiciškai Motinos diena švenčiama pavasarį, nes tada prabunda motina gamta.

 

Ne visose šalyse Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną motinas sveikiname Lietuvoje, Vengrijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir Mozambike. Kitose šalyse Motinos diena minima kitomis dienomis.

 

Dabar šią dieną sveikiname mamas, dovanojame joms gėles, paruošiame ypatingus pusryčius. Taipgi buvo ne visada. Kažkada Motinos diena Jungtinėse Valstijose buvo skirta gedinčioms motinoms, prisiminti karo lauke kritusius kareivius ir jų pastangas palaikyti taiką šalyje ir pasaulyje.

 

Anksčiau šią dieną  žmonės eidavo į bažnyčią, rašydavo laiškus savo mamoms. Vėliau Motinos diena tapo nebeatsiejama nuo pavasariškų gėlių, atviručių ir sveikinimų. Lietuvoje vaikai mamoms dažniausiai dovanoja gėlės, skintas ir vazonuose, bei saldumynus. Tai diena, kai visa šeima laiką leidžia kartu. Šią dieną vaikai neužmiršta ir anapilin išėjusių. Tradiciškai šią dieną ant kapų nuneša gėlių ir uždega žvakutę.