Kokios yra temperamento ar seksualinės priklausomybės ypatybės, kurias galima įveikti tik kreipiantis į specialistą? Kuriuo metu noras užsiimti seksu kartais viršija asmenines žmogaus noras ir kenkia tiek jam, tiek jo partneriui? Laikas išsiaiškinti!

 

intymu

Kas yra moterų libido?

 

Iš lotynų kalbos kilęs žodis „libido” verčiamas kaip „geismas”, „aistra”, „troškimas” ir „seksualinis poreikis”. Šiuolaikiniame pasaulyje šis terminas aktyviai pradėtas vartoti psichoanalitiko Sigmundo Freudo dėka. Psichoterapeutas libido apibrėžė ne tik kaip tiesiog seksualinį potraukį, bet ir kaip visą seksualinį potraukį su visais jo niuansais.

 

Moterų libido neturi jokios nustatytos normos – nei jei jis nėra per didelis, arba atvirkščiai – gerokai didesnis už vidutinį. Jeigu moteris viskuo patenkinta ir tai jai nekelia diskomforto, tuomet nerimauti neverta.

 

Tačiau kartais kyla klausimas, kaip padidinti moterų libido, na, arba jį sumažinti.

 

Kas turi įtakos libido?

 

Deja, nėra tokio mygtuko, kuris įjungtų ir išjungtų moterų libido. Sekso troškimas priklauso nuo daugelio veiksnių:

 
  • Hormonų pusiausvyra. Seksualinis potraukis priklauso nuo lytinių hormonų, ypač estradiolio (tai pagrindinis moterų lytinio potraukio hormonas), progesterono ir testosterono. Pirmasis yra atsakingas už jausmingumą apskritai, antrasis smarkiai pakyla po menstruacinio ciklo vidurio, padidindamas libido, o trečiasis yra atsakingas už aistrą, fantazijas ir fiziologinius pojūčius sekso metu. Jei moters yra žemas paskutinių hormonų lygis, ji negalės gauti pakankamai malonumo mylėdamasi.
  • Amžius. Apie 40-tuosius metus sustiprėja lytinis potraukis, padidėja seksualinis aktyvumas. Greičiausiai taip yra dėl sumažėjusio vaisingumo – tokiu atveju lytinio potraukio padidėjimas padidina ir galimybę pastoti, o tai gana evoliuciškai pagrįsta.
  • Psichologiniai ir socialiniai veiksniai. Pasitaiko, kad moteris patiria kokią nors traumą, susijusią su seksu. Tada jos lytinis potraukis sumažės. Jei ji patiria stresą, tada įvyksta tas pats.
  • Fiziologija. Yra ligų, kurios galima sumažinti libido. Taip pat turi įtakos alkoholio, tabako gaminių vartojimas, fizinis aktyvumas.
  • Kai kurių vaistų vartojimas. Vartojant hormoninius kontraceptikus, lytinio potraukio sumažėjimas beveik visada patenka į šalutinių poveikių sąrašą, o kai kurie kiti veiksniai taip pat gali slopinti lytinį potraukį.
 

Moterų lytinis potraukis gali keistis viso ciklo metu. Tačiau jei lytinis potraukis kardinaliai pasikeitė be jokios aiškios priežasties, tuomet verta susirūpinti. Tai gali reikšti, kad kažkas organizme sutriko.

 

Padidėjęs moterų libido: kaip nustatyti ir ką daryti?

 

Padidėjęs moterų libido laikomas tokiu lytiniu potraukiu, kuris gali pakenkti, pavyzdžiui, prilygsta kompulsiniam seksualiniam elgesiui ar hiperseksualumui. Pagrindiniai bruožai, skiriantys padidėjusį libido nuo įprasto, yra kontrolės trūkumas ir neigiamos pasekmės žmogui. Jei seksas tampa svarbiausiu gyvenimo prioritetu, tuomet šią problemą turi spręsti gydytojas.

 

Padidėjusio libido simptomai:

 
  • jūs nuolat galvojate apie seksą ir viską, kas su tuo susiję;
  • jus per daug traukia tam tikros seksualinės praktikos, o jas atlikę jaučiate ir palengvėjimą, ir kaltę;
  • seksas padeda pasislėpti nuo problemų – nerimo, vienatvės, streso;
  • užsiimate seksu, kuris gali sukelti rimtų neigiamų pasekmių: lytiškai plintančių ligų, problemų darbe, šeimoje, su finansais ar įstatymais, tačiau negalite sustoti;
  • ne kartą bandėte atsikratyti savo seksualinių troškimų, bet negalite, nes jaučiatės priklausomi;
  • jūsų potraukis seksui neleidžia jums sukurti stabilių ir sveikų santykių su savo partneriu.
 

Kas gali sukelti per didelį libido:

 
  • neuromediatorių disbalansas – tai žmogaus smegenyse esančios medžiagos, atsakingos už jo nuotaiką: dopaminas, serotoninas ir kt. Tai gali būti neurologinės ligos simptomas;
  • hormoniniai sutrikimai – kai kurios endokrininės ligos gali per daug padidinti lytinį potraukį;
  • vartojant vaistus, pavyzdžiui, nuo Parkinsono ligos.
 

Jei libido trukdo gyventi, kreipkitės į seksologą, endokrinologą ir neurologą. Šie specialistai nukreips jus papildomiems tyrimams arba pas kitus gydytojus.