Wallis Simpson – viena paslaptingiausių ir charizmatiškiausių moterų pasaulio istorijoje, dėl kurios galvą pametė ne vienas įtakingas vyras. Dėl jos sosto atsisakė netgi būsimasis karalius. Tad kokia iš tiesų buvo šios moters žavesio paslaptis?

 

Wallis_Simpson_-1936

 

Visas vardas –Bessie Wallis Warfield

Gimimo metai – 1896 m. birželio 19 d. Blue Ridge Summit (JAV)

Mirties metai – 1986 m. balandžio 24 d. Paryžius

 

Išskirtinė mergina

 

Wallis Warfield gimė 1896 m. Ji buvo vienintelis vaikas šeimoje. Tėvai buvo pasiturintys, kilę iš aukštesnio socialinio sluoksnio. W. Warfield vaikystė buvo nelengva. Tėtis mirė nuo tuberkuliozės, kai mergaitei nebuvo nė metų. Wallis liko augti su mama. Netrukus ji ištekėjo už vietinės demokratų partijos vadovo. Nuo to laiko šeima gyveno pasiturinčiai, o Wallis lankė pačią geriausią mergaičių gimnaziją Merilande. W. Warfield buvo nepaprasta moksleivė. Klasės draugų teigimu, ji buvo labai protinga. Kartą Wallis nusprendė tapti klasės seniūne ir tai pasiekė savo pastangomis. Ji nebijodavo siekti tikslų, išsikeldavo sau aukštus reikalavimus ir juos stengdavosi įgyvendinti. Paauglystėje, kaip ir dauguma merginų, išgyveno dėl savo išvaizdos. Jos veido bruožai nevisiškai atitiko to meto grožio idealą – turėjo didelę nosį ir stambų apatinį smakrą. Siekdama tai kompensuoti stengėsi atrodyti elegantiškai ir dailiai rengėsi. Jau paauglystėje turėjo daug gerbėjų – dėl W. Warfield iš proto kraustėsi tiek bendramoksliai, tiek vyresni vyrai.

 

Pirmoji santuoka

 

1916 m. Wallis lankėsi pas savo pusseserę Floridoje. Čia susipažino su būsimu savo vyru Earlu Winfieldu Spenceriu. Jis buvo JAV kariuomenės pilotas. Tais pačiais metais pora susituokė. Deja, santuoka nebuvo laiminga. Vyras nuolatos gerdavo ir elgdavosi agresyviai. Nevengė išgėrinėti netgi prieš lipdamas į lėktuvą. Dėl to patyrė ne vieną avariją, po kurių tik per stebuklą išliko gyvas. Sutuoktiniai retai matydavosi, nes Earlas dažnai išvykdavo keletui mėnesių. W. Warfield neleido laiko veltui ir tuo metu susitikinėjo su įtakingais bei įdomiais vyrais.

 

Kelionė į Kiniją

 

1924 m. Wallis su draugais laivu išplaukė į Kiniją. Kartais visi lankydavosi pigiose vietinėse užeigose, kurios ne daug kuo skyrėsi nuo viešnamių. Čia rūkydavo opijų, lošdavo ir pramogaudavo stebėdami įvairius pasirodymus. Sklinda gandų, kad būtent kelionės į Kiniją metu W. Warfield išmoko įmantrių seksualinių technikų, kuriomis vėliau pakerėjo princą Edwardą. Kartą viena draugė paklausė, ar ji Kinijoje išmoko kokių nors rytietiškų erotinių naujovių. Wallis atsakė: „Oralinis seksas neturi nieko bendro su Rytais.“ W. Warfield Kinijoje ne vien pramogavo, bet ir bendravo su diplomatais, aukštesnio socialinio sluoksnio atstovais. Teigiama, kad Kinijoje Wallis užmezgė romaną su Galeazzo Ciano, kuris buvo žymaus Italijos diktatoriaus B. Mussolinio žentas ir Italijos užsienio reikalų ministras. Moteris nuo jo neva pastojo. Vėliau matydama, kad santykiai neturi ateities, pasidarė abortą. Manoma, kad po šio įvykio ji tapo nevaisinga.

 

Antroji santuoka 

 

1925 m. W. Warfield grįžo į JAV. Netrukus išsiskyrė su pirmuoju vyru. Po kelionės į Kiniją moteris labai pasikeitė: tapo drąsi, ambicinga, siekė prabangos ir dar įdomesnių pažinčių. Dar prieš išsiskirdama su Earlu Wallis susitikinėjo su prekybos vadybininku Ernestu Aldrichu Simpsonu. Pora susituokė 1928 m. Abiem tai buvo antroji santuoka. Wallis tapo W. Simpson. Sutuoktiniai buvo laimingi, juos siejo ne tik aistra, bet ir bendra pasaulėžiūra.

 

Lemtinga pažintis

 

Netgi ištekėjusi W. Simpson lankydavosi aukštuomenės pobūviuose viena arba su vyru. Viename vakarėlių 1931 m. Wallis susipažino su princu Edwardu ir jo meiluže Thelma Furness. Princas Edwardas buvo vyriausias Didžiosios Britanijos karaliaus Georgeʼo V sūnus. Po tėvo mirties jis turėjo tapti karaliumi. 1934-ųjų sausį, kai princo meilužė išvyko į Niujorką, W. Simpson suviliojo būsimąjį karalių. Protinga, charizmatiška ir seksuali moteris greitai nukonkuravo visas princo meilužes. Netrukus pora mėgavosi kelionėmis, o Wallis ir brangiomis dovanomis bei papuošalais.

 

Psichiškai nestabilus princas

 

Tiek karališkosios šeimos gydytojas, tiek kiti su princu Edwardu bendravę asmenys pastebėjo, kad jis nėra psichiškai ir emociškai sveikas. Žinoma, kad princas jausdavosi nesaugus tarp žmonių, kartais jį kamuodavo nervinis tikas. Princas ir anksčiau buvo užmezgęs keistų santykių, kur tapdavo priklausomas nuo partnerių. Greičiausiai nestabili jo psichinė būsena lėmė ir tai, kad labai prisirišo prie Wallis. Aplinkiniams poros santykiai atrodė idealūs, tačiau iš tiesų taip nebuvo. Pasakojama, kad W. Simpson dominuodavo santykiuose ir nepaisydavo Edwardo norų. Biografų teigimu, princas nuo jos buvo tiesiog priklausomas. Po ilgesnio laiko, praleisto kartu, Wallis pažino princo charakterį. Ji nebuvo patenkinta tokiais santykiais. Tačiau žinoma, kad kartais W. Simpson mėgavosi dominuojančiu vaidmeniu. Ji kasdien ieškodavo naujų būdų, kaip pažeminti Edwardą. Tarnai matydavo, kaip Wallis tyčiodavosi ir kritikuodavo princą, kol šis apsiašarodavo.

 

Dėl mylimosios atsisakė karaliaus sosto

 

1936 m. sausį mirė Didžiosios Britanijos karalius Georgeʼas V. Sosto paveldėtoju turėjo tapti vyriausias jo sūnus princas Edwardas. Tačiau pastarasis visiškai nenorėjo tapti karaliumi. Jam nepatiko aukštuomenės gyvenimo būdas, Edwardas norėjo gyventi su W. Simpson. Visgi tiek karališkoji šeima, tiek parlamento nariai vertė princą karūnuotis ir prisiimti atsakomybę. Jie nepritarė santuokai su išsiskyrusia nekilminga moterimi. Tuo metu W. Simpson buvo pasirengusi palikti Edwardą. Moteris buvo pavargusi nuo nesveikų santykių. Tačiau princas buvo pasiryžęs atsisakyti sosto ir likti su mylimąja. Jis teigė, kad nusižudys, jeigu Wallis jį paliks. Taip pat grasino sugriauti jos gyvenimą ir reputaciją. 1936 m. gruodį princas Edwardas oficialiai atsisakė sosto ir perleido jį savo broliui. Tai sužinojusi W. Simpson iš apmaudo apsiašarojo. Deja, kelio atgal nebuvo. Netrukus ji išsiskyrė su antruoju vyru ir po skyrybų pasiliko mergautinę pavardę – Warfield. Kitą vasarą ištekėjo už Edwardo draugų viloje Prancūzijoje. Vestuvėse nedalyvavo nė vienas karališkosios šeimos narys. Po santuokos Edwardas ir toliau buvo įkyrus, norėjo visą laiką praleisti su žmona. Tai Wallis labai erzindavo. Pora taip niekada ir nesusilaukė vaikų. Aplinkiniai spėliojo, kodėl. Vieni teigė, kad moteris buvo nevaisinga po patirto aborto, kiti, jog kentėjo nuo retos genetinės ligos. Visgi manoma, kad moteris tiesiog nenorėjo turėti vaikų, nes šeiminis gyvenimas jai buvo neįdomus.

 

Mylėjo buvusį vyrą…

 

Kai Edwardas atsisakė karaliaus sosto ir pasiliko su W. Warfield, visi manė, kad moteris pasiekė savo tikslą. Tačiau Wallis nesijautė nugalėtoja. Ji ilgėjosi savo buvusio vyro ir netgi ištekėjusi už princo susirašinėjo su juo laiškais. Po Antrojo pasaulinio karo pora gyveno Prancūzijoje ir dažnai lankėsi JAV. W. Warfield nelydėdavo savo vyro, kai jis vykdavo į Didžiąją Britaniją. Ji paprasčiausiai nemėgo Didžiosios Britanijos. Kartą sakė: „Nekenčiu šitos šalies. Nekęsiu jos iki pat mirties.“ 1972 m. Edwardas mirė nuo vėžio ir buvo palaidotas Didžiojoje Britanijoje, giminės kapavietėje. Tuo metu W. Warfield pasitraukė iš viešumos ir gyveno Paryžiuje. Senole rūpinosi giminės. Wallis mirė 1986 m. balandžio 24 d. Ji buvo palaidota šalia savo vyro Edwardo.

 

Įdomu

 
  • Visada nešiodavosi mažą, auksu puoštą užrašų knygelę, į kurią užsirašydavo nurodymus tarnams.
  • Kadaise yra sakiusi: „Neatrodau labai ypatingai. Taigi vienintelė išeitis – rengtis geriau negu visos kitos.“
  • Kita garsi legendinės moters citata: „Neįmanoma būti per daug lieknam arba per daug turtingam.“
  • Pasižymėjo rasistine pasaulėžiūra. Laiške savo tetai W. Warfield vietinius JAV gyventojus pavadino „tingiais negrais“.
  • 1916 m. matė dvejas lėktuvo katarstrofas. Nuo tada paniškai bijojo skrydžių lėktuvais.
  • 1937 m. Edwardas ir Wallis lankėsi Vokietijoje, kur susitiko su Adolfu Hitleriu. Po pažinties A. Hitleris pasakė, kad Wallis būtų buvusi nuostabi karalienė.
  • W. Warfield reikalavo kambarių sienų spalvas derinti prie jos makiažo ir drabužių spalvų.
  • Spėjama, kad viena iš jos jaunystės paslapčių buvo daugybė plastinių operacijų.
  • Po santuokos įgijo Windsor hercogienės titulą.
  • Buvo labai apsiskaičiusi, mokėjo tinkamu laiku pasakyti įdomių dalykų ir patraukti visų dėmesį.
  • Antrasis vyras Wallis pasipiršo telegrama, kai ji su draugais atostogavo Prancūzijoje.
  • Vienintelė kinų kalbos frazė, kurią W. Warfield išmoko Kinijoje, buvo „padavėjau, atneškite šampano!“