Plaukų grožio srityje kasmet atsiranda vis naujų inovatyvių priemonių ir procedūrų. Į ką verta kreipti dėmesį ir kaip palepinti plaukus?

 

Beautiful,Blond,Girl,With,A,Perfectly,Smooth,Hair,,And,Classic

Plaukų botoksas – žvilgančioms kasoms

 

Plaukų botoksas – šiuo metu labai populiari procedūra, pamėgta žymių moterų, socialinių tinklų nuomonės formuotojų, grožio tinklaraštininkių. Šios procedūros metu plaukai prisotinami botulino toksino baltymo, tad žvilga, sveikiau atrodo. Plaukų botoksas rekomenduojamas, jei norite sušvelninti ir suglotninti linkusius veltis, pūstis, pažeistus plaukus. Procedūra taip pat nuostabiai tinka neklusniems plaukams, kuriems stinga apimties ir blizgesio. Plaukų botoksas pasižymi giliu kondicionavimu. Todėl ne tik sudrėkina plaukus, bet ir leidžia jiems sveikiau atrodyti, padeda kovoti su išsišakojusiais galiukais. Ši priemonė puikiai tinka norint ištiesinti linkusias garbanotis ar banguotis sruogas.

 

Botulino toksino baltymas plaukams suteikia svarbių mikroelementų, vitaminų, aminorūgščių ir antioksidantų. Tad jie tampa elastingi, žvilgantys, glotnūs. Vienos svarbiausių plaukų botokso sudedamųjų dalių yra kolagenas ir hidrolizuotas keratinas. Kolagenas – tai plauko statybinė medžiaga, kuri skatina atsinaujinimą, itin drėkina, stiprina plauko struktūrą. Hidrolizuotas keratinas užpildo atsiradusius mažus įtrūkimus plaukuose. Todėl jie būna stipresni ir atsparesni aplinkos poveikiui, karščiui, cheminiams pažeidimams.

 

Atliekant procedūrą, iš pradžių specialistas plaukus išplauna giliai valančiu šampūnu, kad iš plaukų pašalintų visus užsilikusius plaukų priežiūros priemonių likučius. Sykiu padeda atverti plaukų kutikules ir paruošti giliam kondicionavimui botoksu. Tuomet ant plaukų per visą ilgį tepamas specialus botokso kremas, sumaišytas su atkuriamuoju balzamu. Specialistas ima po mažą sruogelę ir ištepa botulino toksino mišiniu. Taip užtikrinama, kad visi plaukai gautų botokso. Tuomet išdžiovinami ir ištiesinami. Tokiu būdu užveriami plauko žvyneliai ir viduje lyg užrakinamos visos naudingosios medžiagos. Džiovinimo ir tiesinimo temperatūra parenkama pagal plaukų tipą ir būklę. Trenkami tik atvėsę.

 

Ši procedūra tinka visiems plaukų tipams. Botoksas padeda suglotninti ir suvaldyti storus, nepaklusnius plaukus. Ploniems suteikia apimties. Labiausiai botulino toksinas rekomenduojamas sausiems, pažeistiems plaukams, nes giliai drėkina ir stiprina. Ypač ši procedūra tinka oro taršos, ultravioletinių saulės spindulių, dažno džiovinimo džiovintuvu, tiesinimo, garbanojimo, dažymo nualintiems plaukams. Tačiau nerekomenduojama besilaukiančioms ir žindančioms moterims.

 

Procedūros poveikis išlieka apie 6 savaites. Kasdienė priežiūra po prisotinimo botoksu išlieka tokia pati. Tačiau, norint kuo ilgiau išlaikyti procedūros poveikį, reikėtų rinktis kokybiškas priežiūros priemones, kurias rekomenduos specialistas. Po procedūros vengti maudynių jūroje, baseine, saugoti plaukus nuo tiesioginių saulės spindulių. Šie veiksniai gali sutrumpinti teigiamą botulino toksino poveikį.

 

„Olaplex“ procedūra – pavargusiems plaukams

 

Visame pasaulyje išpopuliarėjusią „Olaplex“ produktų ir procedūrų sistemą 2014 m. sukūrė amerikietis Deanas Christalas. Vyras užaugo plaukų grožio specialistų šeimoje, tad vėliau ir pats susidomėjo šia sritimi. D. Christalas siekė sukurti priemonę, kuri padėtų dažno dažymo (ypač balinimo) nualintiems plaukams. Tad ši procedūra puikiai tinka plaukus dažančioms šviesiaplaukėms bei toms, kurios dažnai naudoja tiesinimo ar garbanojimo žnyples, džiovintuvus. Tačiau ją gali rinktis visos, norinčios sustiprinti nuvargusius plaukus. Drauge su mokslininkais sukurti produktai pasižymi specialia molekule, kuri geba prasiskverbti į patį plauko vidų, jį sustiprinti bei apsaugoti. Ši procedūra per pastaruosius kelerius metus itin išpopuliarėjo JAV. Taip savo plaukus gražina ne viena pasaulinio garso įžymybė. Tarp jų – dainininkės Ariana Grande, Katy Perry, Lana Del Rey, aktorė Margot Robbie.

 

Plaukų sveikatai ir grožiui ypač svarbios stiprios disulfidų jungtys. Jei šios pradeda irti, plaukai praranda glotnumą, elastingumą, ima silpti, lūžinėti. Disulfidų ryšius ardo daugybė veiksnių. Visų pirma, jie natūraliai ima silpti sulaukus 30-ojo gimtadienio. Taip pat plaukų stiprumui svarbias jungtis žaloja agresyvūs dažai ir kitos priemonės, karšti formavimo įrankiai, oro tarša, ultravioletiniai saulės spinduliai, nesubalansuota mityba. „Olaplex“ produktai naudingi tuo, kad jie vėl sujungia suirusias jungtis. Tad plaukai ne tik atrodo geriau, bet ir iš tikrųjų tampa sveikesni, tvirtesni.

 

Prieš „Olaplex“ procedūrą plaukai išplaunami ir pradžiovinami, kad liktų drėgnoki. Tuomet ištepami specialia atkuriamąja kauke, kuri palaikoma 5 min. Vėliau padengiami kita, dar stipresnį atkuriamąjį poveikį turinčia priemone, kuri nuskalaujama po 20 min. Galiausiai išplaunami specialiu „Olaplex“ šampūnu ir palepinami kondicionieriumi. Po procedūros plaukai labiau žvilga, nesivelia, yra glotnesni. Procedūra tinka visų tipų plaukams, bet ypač rekomenduojama balintiems. „Olaplex“ produktų idėja kilo iš noro, kad plaukai būtų apsaugoti dažant. Tad puiki idėja procedūrą atlikti plaukų dažant. Ypač naudinga drastiškai keičiant plaukų spalvą. Tuomet plaukams mažiau pakenkiama, jie išlieka sveiki ir glotnūs. Svarbu tai, kad „Olaplex“ procedūra ne tik apsaugo, bet ir gydo plaukus. Po procedūros plaukai greičiau auga, atauga sveikesni, mažiau lūžinėja ir veliasi.

 

Slinkimą stabdanti mezoterapija

   

Daugybė žmonių susiduria su plaukų retėjimu ir slinkimu. Tai lemia daug įvairių priežasčių: stresas, nekokybiškas miegas, nesveikas gyvenimo būdas, nervinė įtampa, oro tarša, įvairios ligos. Plaukai ima slinkti, plonėti ir lūžinėti tada, kai jų folikuluose sumažėja svarbių medžiagų, ima trūkti mikroelementų, baltymų, vitaminų. Jei pastebite plaukų retėjimą, verta išbandyti mezoterapijos procedūrą. Jos metu maža adatėle į plaukų šaknis suleidžiamas specialus mišinys su svarbiomis veikliosiomis medžiagomis, vitaminais, mikroelementais. Vieni jų – vitaminai A, B grupės, C, E, K, hialurono rūgštis. Visi jie itin svarbūs plaukų grožiui ir sveikatai. Vitaminas A padeda plaukams greičiau augti. Vitaminas C kovoja su skalpą puolančiomis bakterijomis. O vitaminas E užtikrina sveiką galvos odą. Į plaukų šaknis suleidus veikliųjų medžiagų, pamaitinami ir sustiprinami plaukų folikulai. Ši procedūra veikia efektyviau nei atkuriamieji serumai ir kaukės, nes plaukų šaknys vitaminų gauna tiesiogiai. Pamaitinti plaukai tampa švelnesni, paklusnesni, atrodo sveikesni, mažiau kamuoja pleiskanos ar skalpo sausumas. Sykiu stabdomas jų slinkimas ir plonėjimas. Tai puiki profilaktinė priemonė nuo plaukų žilimo.

 

Mezoterapija tinka visiems plaukų tipams. Procedūrų skaičius parenkamas pagal varginančią problemą ir jos intensyvumą. Paprastai mezoterapijos kursą sudaro 4 procedūros, kurios turi būti atliekamos kas 7–14 dienų. Vėliau kas 1–3 mėnesius tęsiamas palaikomasis gydymas. Mezoterapija nėra skausminga. Prieš procedūrą galvos oda patepama jautrumą mažinančiu kremu, tad jaučiamas minimalus diskomfortas. Po mezoterapijos skalpo oda gali būti jautresnė, tačiau nemalonūs simptomai išnyksta per keletą valandų. Jei norite tiesiog atgaivinti plaukus, galima rinktis paviršinę mezoterapiją, kuri atliekama kosmetologijos kabinete. Jeigu problema rimtesnė, daroma adatinė mezoterapija. Jos metu vitaminų injekcijos įleidžiamos giliau į plaukų šaknį. Šią procedūrą atlieka gydytojas dermatologas.

 

Po mezoterapijos 12 val. negalima trinkti galvos ir naudoti plaukams skirtų kosmetinių priemonių. Pirmą parą po procedūros patariama plaukus saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, nenaudoti karštų formavimo įrankių. Mezoterapija – veiksminga procedūra, bet pirmieji jos rezultatai pastebimi negreitai. Dažniausiai maždaug po 3–4 mėnesių. Kartais gali prireikti net pusmečio. Mat turi ataugti plauko folikulas ir išauginti naują plauką. O tai užtrunka. Procedūra nerekomenduojama nėščioms ir maitinančioms moterims, sergantiems neurologinėmis ligomis, paūmėjus odos ligoms ar alergijoms.

 

Ozono terapija dovanoja žvilgesį

   

Ozono terapija – šiuo metu labai populiarus gydymas, užtikrinantis sveiką plaukų išvaizdą. Ozonas (O3) yra cheminis trijų deguonies atomų junginys. Natūraliai egzistuoja gamtoje, saugo mūsų planetą nuo kenksmingos ultravioletinės spinduliuotės. Ozonas jau ne vieną dešimtmetį naudojamas medicinoje, nes pasižymi antibakteriniu ir nuo uždegimų sergstinčiu poveikiu. Mėgstamas ir grožio srityje, nes puikiai stiprina ir drėkina. Šiuo junginiu papildytos priemonės plaukams suteikia spindesį, glotnumą ir sveiką išvaizdą. Svarbu tai, kad ozonas didina plaukų folikulų aprūpinimą deguonimi ir mažina laisvųjų radikalų poveikį. Taip pat šis junginys skatina galvos odos kraujotaką. Todėl plaukai greičiau auga, yra tvirtesni. Ozonas naudojamas kaip efektyvi priemonė nuo pleiskanų, plaukų slinkimo, retėjimo, plonėjimo, lūžinėjimo. Mat geba regeneruoti pažeisto plauko struktūrą.

 

Atliekant ozono terapiją, plaukai iš pradžių išplaunami specialiu šampūnu su ozonu. Šis šampūnas giliai išvalo nuo užsilikusių priežiūros priemonių. Taip pat atveria plaukų žvynelius ir paruošia atkuriamųjų priemonių poveikiui. Tuomet ant drėgnų plaukų paskirstomas ozonu papildytas serumas. Tam naudojamas specialus šepetys, užtikrinantis, kad visi plaukai gautų serumo. Vėliau džiovinami džiovintuvu, apipurškiant ozonu papildytu kondicionieriumi. Po procedūros plaukai tampa glotnesni, gyvybingesni, labiau žvilga, švelnesni, lygesni. Ozonu palepintus plaukus prižiūrėti kur kas paprasčiau, nes mažiau veliasi, yra paklusnesni. Vis dėlto, kaip ir kitomis procedūromis, ozono terapija nereikėtų piktnaudžiauti ir jos atlikti pernelyg dažnai – ozonas gali sukelti neigiamą poveikį. Galimos alergijos, galvos odos niežulys.

 

Ozono terapija tinka visų tipų plaukams. Jokių apribojimų nėra, nebent esate alergiški kuriam nors naudojamų produktų komponentui. Terapijos rezultatai matomi iškart po procedūros. Tačiau tikrasis poveikis išryškėja po pirmojo plaukų trinkimo ir išlieka 1–2 mėnesius. Kuo plaukais po procedūros labiau rūpinsitės, rečiau naudosite džiovintuvą ir formavimo priemones, tuo džiuginantis rezultatas išliks ilgiau. Po procedūros nerekomenduojama lankytis pirtyse, maudytis baseine.

 

Autorius Gintarė Vasiliauskaitė