Vaistiniai augalai – galingas ginklas, gydant sunkias ligas. Netinkamai vartojami jie gali būti ne mažiau pavojingi nei cheminiai vaistai. Reikia specialių žinių, jei ketinama vartoti kokias nors nuodingas ir gydančias žoleles.

 

Miškinės poškenės ekstraktas yra žolinis maisto papildas, kaip teigiama, mažinantis cukraus ir trigliceridų kiekį kraujyje, padedantis išvengti nutukimo. Papildas laikomas saugiu vartoti, kai laikomasi gydytojo nurodymų ir instrukcijų, tačiau netinkamai vartojamas gali sukelti nemalonių šalutinių poveikių. Kraštutiniais atvejais gali taip sumažinti cukraus kiekį kraujyje, kad žmogus gali susirgti hipoglikemija. Be to, kai kurie pacientai, vartoję šį žolinį papildą teigė, kad nebegali valgyti nieko saldaus, kadangi jis pernelyg sumažino potraukį saldumynams.

 

Miškinė poškenė (lot. gymnema sylvestre) – vienas stipriausių augalų, kuriuose esančios medžiagos padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Ši vaistažolė gali būti vartojama, sergant II ir I antro laipsnio diabetu. Miškinė poškenė – tai vijoklinis augalas, aptinkamas tropinio klimato šalyse: Indijoje, Kinijoje ir Australijoje.

 

Miškinės poškenės preparatai sumažina cukraus kiekį, kuris į kraujotaką patenka su maistu, todėl cukraus kiekis kraujyje taip nepadidėja kaip po valgio, kai nevartojama šios vaistažolės ekstrakto.

 

Miškinė poškenė gali paskatinti beta ląstelių (išskiriančių insuliną) dauginimąsi kasoje, todėl ir insulino gamybą. Kai kurie mokslininkai mano, kad miškinės poškenės ekstraktas ląstelėms padeda labiau reaguoti į insuliną. 1926 metais buvo moksliškai patvirtintos miškinės poškenės gydomosios savybės žmonėms, sergantiems diabetu. Šio augalo preparatus vartoja asmenys, norintys sumažinti cukraus kiekį kraujyje, numesti svorio, pasveikti nuo grybelinių infekcijų bei kitų ligų.

 

Vaistinis augalas mažina blogojo cholesterolio ir trigliceridų kiekį. Miškinės poškenės ekstraktas gali padėti numesti svorio, jei laikomasi mitybos režimo ir reguliariai sportuojama. Neretai šios vaistažolės įeina į apetitą slopinančių, dietinių papildų sudėtį.