Visi nori džiaugtis sveikais ir vešliais plaukais, o daugelis moterų pageidauja ir ilgesnių. Deja, dėl įvairių priežasčių plaukai pažeidžiami, gali išslinkti, ištrupėti. Ar įmanoma sėkmingai susigrąžinti buvusį plaukų vešlumą ir jų ilgį? Kokių priemonių imtis?

 

Atsargiai šukuotiBeautiful,Woman,With,Healthy,Long,Hair.,High,Quality,Image.

 

Tyrimai rodo, kad kasdienis 10–15 min. plaukų šukavimas skatiną jų augimą, nes suaktyvinta galvos kraujotaka dosniau aprūpina maistinėmis medžiagomis folikulus. Svarbu išsirinkti švelnaus pluošto šepetį, kad plaukai nebūtų pešami, tik švelniai suglostomi. Ieškokite natūralaus pluošto – medine rankena, gyvūnų šerių, kad nesielektrintų.

 

Šukuokite tik sausus plaukus, nes drėgni stipriai veliasi, kyla rizika išrauti daugiau plaukų arba juos pažeisti. Nesausinkite ištrinktų plaukų trindami rankšluosčiu sukamaisiais judesiais, tik lengvai nuspauskite, kad audinys sugertų vandenį.

 

Nevarginti formavimu

 

Jei plaukų būklė prastesnė, pastebite, kad gausiau slenka, reikėtų juos patausoti. Tai reiškia, kad derėtų atsisakyti arba sumažinti įvairių šukuosenos formavimo priemonių ir prietaisų naudojimą. Net džiovinimas nepalankus plaukų sveikatai – jei tik galite, leiskite jiems išdžiūti natūraliai.

 

Reikėtų kuo rečiau tiesinti arba garbanoti karščiu, taip pat geriau nenaudoti priemonių, kurios sulipina, kietina plaukus, pavyzdžiui, plaukų želės ar lako. Šie produktai neleidžia plaukams kvėpuoti, sykiu bandant pašukuoti ar pataisyti sutvirtintą šukuoseną mechaniškai pažeidžiami, gali nulūžti.

 

Jei norite atsiauginti plaukus, nedažykite jų patys, nes kaskart dažų patenka ant tų plaukų vietų, kurios anksčiau buvo paveiktos dažų – didėja plaukų išplonėjimo rizika.

 

Masažuoti

 

Plaukų būklei didelę įtaką daro galvos kraujotaka, nes ji užtikrina, kad svogūnėliai gautų užtektinai maistinių medžiagų ir būtų gyvybingi. Tyrimai rodo, kad kasdienis skalpo masažas gali stipriai pagerinti plaukų būklę, paskatinti jų augimą. Vakare, jau atlikę visas pasiruošimo miegoti procedūras, patogiai atsisėskite lovoje. Pirštų pagalvėlėmis švelniais sukamaisiais judesiai masažuokite visą galvą, tarsi trinktumėte šampūnu. Stenkitės nepalikti nė vieno nepaliesto plotelio. Keliolikos minučių kasdienis masažas paskatins kraujotaką, plaukai bus geriau pamaitinti, sveikesni.

 

Jei plaukai slenka arba jų būklė pastebimai suprastėjo, rekomenduojama vartoti specialiai plaukams skirtų maisto papildų.

 

Maitinti iš vidaus ir išorės

 

Norint pagerinti plaukų būklę, svarbu juos kasdien pamaitinti. Vakarinio šukavimo ar galvos masažo metu naudokite vertingų medžiagų plaukams suteikiančių natūralių šaltai spaustų aliejų, pavyzdžiui, kokosų, migdolų, arganų, avokadų, taukmedžių, vynuogių kauliukų, ricinos ir kt. Galite pasidaryti ir šių aliejų kaukę – ištepkite plaukus, palaikykite keletą minučių ir ištrinkite šampūnu. Sausus plaukus galite ištepti pašildytu aliejumi, kad geriau įsigertų į sausus plaukus. Tokią kaukę laikykite per naktį aprišę galvą, o ryte išskalaukite.

 

Itin svarbu plaukus maitinti ir drėkinti iš vidaus. Per dieną išgerkite 2–3 l vandens, maitinkitės subalansuotai ir pakankamai. Svarbu vartoti baltymų, vitaminų A, C, D ir E, omega-3 riebalų rūgščių, cinko, geležies, folio rūgšties, biotino. Valgykite daugiau riebios žuvies, jūrų gėrybių, špinatų, brokolių, kopūstų, oranžinės spalvos daržovių, riešutų.

 

Pasitelkti PRP terapiją

 

Trombocitais papildytos kraujo plazmos (PRP) terapija yra trijų procedūrų ciklas, kurį galima atlikti kartą per pusmetį. Iš paciento venos paimama kraujo, jis centrifiguojamas, kol atskiria trombocitai, turintys natūralių augimo faktorių, stimuliuojančių ląsteles. Trombocitų masės pritraukiama į švirkštus ir plonomis adatomis suleidžiama į galvos odą. Taip stimuliuojamas plaukų augimas ir jų slinkimą lėmusių organizmo procesų gijimas. Procedūra truputį skausminga, nes atliekama be nuskausminimo, dūrių būna nuo keliolikos iki keliasdešimties. Efektas matyti po 2–3 procedūrų, kartojamų kas 3 mėnesius. Laikui bėgant poveikis stiprėja. Tai 100 % natūralus metodas, idealiai tinkantis ir jautrią odą turintiems žmonėms, kuriems kitos gydymo priemonės gali sukelti alerginių reakcijų.

 

Išbandyti mezoterapiją

 

Mezoterapija – viena populiaresnių procedūrų plaukų slinkimui ir lūžinėjimui gydyti. Jos metu galvos odoje daromos mikroinjekcijos suleidžiant aktyviųjų medžiagų kokteilius. Dūriai sukelia mažas traumas, kurios skatina augimo hormono išsiskyrimą, būtiną naujoms plaukų ląstelėms susidaryti. Skatinantį ir stiprinantį plaukų augimo poveikį turi ir biologiškai aktyvių medžiagų kokteilis, kuris suleidžiamas procedūros metu. Mezoterapija irgi kelia diskomfortą, nes naudojamos adatėlės. Efektas pastebimas po 8 procedūrų, atliekamų kartą per savaitę, todėl teks apsišarvuoti kantrybe. Poveikis – ilgalaikis.

 

Svarbu! Jei plaukai sparčiai slenka, reikia apsilankyti pas gydytoją trichologą, kuris nustatys tikslią priežastį ir skirs gydymą.

 

Įdomu

 
  •  Plaukai gyvuoja 2–7 metus.
  •  Normalu kasdien netekti 50–100 plaukų.
  •  Stipriau plaukai slenka apie pusmetį po gimdymo.
  •  Dėl didesnio kiekio moteriškųjų lytinių hormonų (estrogenų) plaukų augimo ciklas moterims vyksta lėčiau nei vyrams.
  •  Nuo 30-mečio tikimybė pražilti kas dešimtmetį padidėja 10–20 %.
  •  Plaukai saugo informaciją apie tai, ką galima rasti kraujyje (mineralines medžiagas, narkotikus ir kt.).
  •  Europiečiai pradeda žilti apie 34 gyvenimo metus, afrikiečiai – apie 47.
 

Autorius Laima Samulė