Kodėl mėgstantys megzti sako, kad mezgimas – tai geriausia terapija? Kartais megzdami žmonės patenka į savotišką meditacinę būseną, kurios metu būna susikoncentravę tik į rankdarbį rankose. Visos bėdos lieka kažkur nuošaly, todėl mezgėjai mažiau linkę kentėti nuo streso. Ritmiškas ir monotoniškas mezgimas virbalais ar nėrimas vąšeliu sumažina kraujo spaudimą, reguliuoja širdies ritmą.

 

Mezgimas gali sustiprinti imuninę sistemą ir pasveikti nuo kai kurių ligų. Mezgant lengva pamiršti visus praėjusios dienos vargus ir išvalyti mintis.

 

Mezgimas galėtų būti vadinamas smegenų mankšta. Dažnai mezgantys vyresnio amžiaus žmonės rečiau kenčia nuo atminties sutrikimų ir serga Alzheimerio liga. Mezgimas naudingas, sergant artritu – padeda išlikti pirštams lankstiems.

 

Pradėti megzti verta vien dėlto, kad ši veikla skatina užsimiršimą. Turbūt retą žmogų nevargina vienokios ar kitokios mintys. Iš slegiančių minčių gali kilti įvairių baimių, abejonių ir net ligų.

 

Vienas didžiausių mezgimo privalumų, kad megzti galima beveik bet kur ir bet kada, kai tik yra keletas laisvų minučių. Mezgančių žmonių galima pamatyti laukiamuosiuose prie gydytojų kabinetų, oro uostuose, autobusų, traukinių stotyse.

 

Vietoj užkandžių prie televizoriaus, geriau išsitraukti siūlus ir virbalus. Kai rankos bus užimtos, tai nesinorės kažko užkrimsti.

 

Mezgimas gali padėti atskratyti blogų įpročių. Mezgant rūkyti būtų labai sudėtinga, nes abi rankos yra užimtos, o mintyse skaičiuojamos mezginio akys. Mezgimas padeda atsikratyti pagundų.