Vis dar galvojate, kad kiaulpienės – tai nenaudingos piktžolės? Galbūt šis straipsnis privers pakeisti nuomonę apie gėles, kurios pavasarį geltonai nudažo pievas.

 

pienes

Kiaulpienių viskas vertinga: nuo šaknų, syvų, lapų iki žiedlapių. Jose esančios medžiagos gydo įvarius kūno negalavimus nuo kepenų sutrikimų iki odos ligų kaip egzema. Jungtinių Amerikos Valstijų Merilendo universiteto medicinos centro darbuotojai pasakoja, kad indėnai kiaulpienes taip pat virdavo vandenyje ir nuovirą naudodavo kaip vaistą inkstų ligoms, patinimams, odos ligoms, rėmens ir skrandžio sutrikimams gydyti.

 

Kiaulpienė – viena dažniausiai naudojamų vaistažolių, nes ji natūraliai auga daugelyje pasaulio vietovių. Daugybės žmonių iš visų laikotarpių patirtis patvirtino gydomąsias kiaulpienių galias.

 

Kodėl kiaulpienes reikėtų reabilituoti? Štai kelios priežastys.

 

Gerina kepenų veiklą

 

Kiaulpienių šaknis apsaugo kepenis nuo kraujavimo. Taip pat valo kraują ir gerina tulžies veiklą, kuri priklauso nuo kepenų sveikatos. Gali padėti sergant gelta.

 

Padeda nuo aknės ir egzemos

 

Sakoma, kad net sunkia aknės forma sergantys asmenys pajaučia pagerėjimą, jei reguliariai geria kiaulpienių sultis. Diuretiniu poveikiu pasižyminčios organizmą valančios sultys stimuliuoja ir aprūpina kūno organus antioksidantais. Jie padeda atsikratyti toksinų, kurie dažnai atsiranda dėl sutrikusios hormonų veiklos.

 

Kiaulpienių syvai gali būti vartojami išoriškai tiesiai ant pažeistų odos vietų. Syvai yra labai šarminis produktas, pasižymintis antibakterinėmis savybėmis, todėl gali padėti nuo niežėjimo, egzemos bei odos grybelio.

 

Stiprina akis

 

Amerikos optometrijos asociacija pataria žmonėms suvartoti mažiausiai 12 mg liuteino ir zeaksantino per dieną, kurie gali sumažinti kataraktos ir geltonosios dėmės degeneracijos riziką pagyvenusiems žmonėms. Šių dviejų medžiagų gausu žaliuose kiaulpienių lapuose. Maždaug 75 g šviežių lapų yra net 15 mg liuteino ir zeaksantino.

 

Reguliuoja svorį

 

Į valgiaraštį įtraukus kiaulpienių lapus, jau po kelių mėnesių galėsite džiaugti lieknesnėmis kūno linijomis. Lapai yra ne tik nekaloringi, bet ir veikia kaip diuretikai.

 

Padeda atsigauti po operacijos

 

Vieno tyrimo metu buvo pastebėta, kai pacientai greičiau atsigavo po tonzilių pašalinimo operacijos, jei valgė sriubą iš kiaulpienių lapų, palyginus su tais, kurie tokios sriubos nevalgė.

 

Apsaugo nuo šlapimo takų infekcijų

 

Kiaulpienės šaknų ir meškauogių lapų mišinys gali padėti nuo šlapimo takų infekcijų. Meškauogių lapuose esančios medžiagos naikina bakterijas, o kiaulpienių šaknyse esančios medžiagos skatina šlapimo išsiskyrimą, o tai skatina gijimą.

 

Nuo diabeto

 

Kiaulpienių sultyse esančios medžiagos gali diabetu sergantiems asmenims, nes jos stimuliuoja insulino išsiskyrimą kasoje ir mažina cukraus kiekį kraujyje. Kita vertus, kiaulpienių vartoti negalima vartojant tam tikrus vaistus, mažinančius cukraus kiekį kraujyje.

 

Nuo mažakraujystės

 

Kiaulpienėse gausu geležies, B grupės vitaminų ir baltymų, todėl gerina kraujo sudėtį. Tai gali būti profilaktinė priemonė žmonėms, turintiems polinkį į šią ligą.