Rusijos sostinė Maskva – milžiniškas miestas ne tik paviršiuje, bet ir po žeme. Megapolio metro – tai sudėtingas labirintų, pastogių, slaptų konstrukcijų, apleistų kasyklų, katakombų ir bombų saugyklų tinklas. Jei prabiltų, Maskvos metro sienos papasakotų ne vieną intriguojančią legendą, atskleistų ne vieną paslaptį…

 

Ekstremalių pojūčių ir nuotykių mėgėjai leidžiasi gilyn į Maskvos požemius, bandydami įspėti juose slypinčias paslaptis. Požeminiame metro yra neįprastų muziejų, kuriuos gali aplankyti visi norintys. Čia galima apžiūrėti apleistą Šaltojo karo bunkerį „GO-42“, kuris būtų tinkamas gyventi, jei būtų panaudotas atominis ginklas. Bunkeris priklausė gynybos ministerijai ir SSRS saugumo komitetui (KGB). Tuo metu iš bunkerio buvo vadovaujama kariuomenei ir užtikrinamas šalies saugumas. Įėjimą į „GO-42“ slepia gelžbetoninis skliautas. Žmonės, kurie apsilanko šioje vietoje, grįžę pasakoja neįtikėtinas istorijas apie keistus šnabždesius tamsiuose tuneliuose, vaiduoklius ir keistas būtybes, tūnančias labirintuose, neregėtus statinius, visų pamirštas metro stotis, slėpiningus tunelius nuo Kremliaus iki nedidelių gyvenviečių.

 

Kas įmins Ivano Rūsčiojo paslaptį? Vienoje garsiausių Maskvos metro legendų pasakojama apie nepaprastai vertingą Maskvos didžiojo kunigaikščio Ivano Rūsčiojo biblioteką. Daugelis bandė atrasti lobį, ieškojo menkiausių užuominų archyvuose, tačiau vis nesėkmingai. Vieni pasakoja, kad biblioteka sudegė per Maskvos gaisrą, kiti mano, kad ji dingo, įsiveržus lenkams, treti porina, kad vertingi leidiniai nebėra vienoje vietoje, išsibarstę po skirtingus archyvus. Vienu metu mokslininkai buvo įsitikinę, kad Rusijos caro lobiai paslėpti Kremliaus slėptuvėse. Jie suorganizavo kasinėjimus Raudonojoje aikštėje ir istorinių pastatų viduje. Jie vylėsi atrasti įėjimą į požeminį tunelį, vedantį link Ivano Rūsčiojo išsaugotų vertybių. Tačiau paslaptis iki šių dienų nebuvo atskleista. Vis dar kuriamos naujos teorijos, studijuojami senieji raštai, kad būtų išsiaiškinta tikroji paslaptingosios bibliotekos vieta.