Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas, majoras Andrius Dilda, šį trečiadienio vakarą svečiavosi LNK laidoje „Šeškinės 20“, kurioje pasidalino ne tik asmeninėmis įžvalgomis, bet ir stengėsi žiūrovams paaiškinti realią situaciją ir karo grėsmę Lietuvoje. „Šiuo metu Lietuvos karinė parengtis yra adekvati situacijai, kuri yra tiek pas mus prie sienų, tiek visoje Europoje. Kariai vykdo užduotis, vykdo pratybas, tiek mūsų kariai, tiek sąjungininkai, kurie yra Lietuvos teritorijoje. Tikrai nemanau, kad reiktų jaudintis dėl šiandieninės situacijos. Norėčiau nuraminti Lietuvos gyventojus ir svečius, kad čia jūs tikrai galite jaustis saugiai“, – dalinosi A. Dilda.

 

Šeškinės

 

„Tai, kad Lietuva yra NATO narė, yra besąlygiškas saugumo jausmas. Tikrai ne paslaptis visiems, kad per visą laiką, kiek egzistuoja NATO, sakykime, kaip struktūra, aljansas – nei viena šalis priklausanti jai nebuvo užpulta ar kitaip paveikta priešininkų. Atgrasymas tikrai veikia. Mes prisidedame prie saugumo, tiek mes vykstame, tiek pas mus kitų šalių NATO kariai atvyksta. Aljansas yra stiprus ir pilnai pasirengęs atremti bet kokią grėsmę“, – raminančiai kalbėjo Andrius Dilda.

 

Šeškinės 20

 

Viešoje erdvėje egzistuoja daugybė skirtingų nuomonių apie bereikalingą piliečių gąsdinimą ir stresą keliantį padidėjusį karinės technikos judėjimą tiek keliuose, tiek oro erdvėje. Pasak majoro Andriaus, taip yra ne be reikalo. „Kariams šiuo metu darbas yra nuolatinės treniruotės. Mes treniruojamės, ruošiamės, tiek kartu, tiek individualiai, tiek kartu su sąjungininkais. Žmonės tikrai mato, kad keliuose padažnėjo karinės technikos judėjimas, lėktuvų, sraigtasparnių skrydžiai ir panašūs dalykai. Tai nėra šiaip sau tikslas pagąsdinti žmones, vyksta nuolatinis pasiruošimas“, – šį trečiadienio vakarą 20 val., LNK laidoje „Šeškinės 20“ aiškins majoras.

 

Gyventojai turėtų suprasti, kad būtina ruoštis nenumatytiems scenarijams, tačiau šiandien jaudintis nėra pagrindo. „Be abejo, pirmiausia, rimtis ir ramumas yra didžiausias chaoso ir panikos, kurį priešininkas mums pastoviai siūlo, priešas. Svarbu išlaikyti rutiną, stabilius veiksmus, daryti savo darbus, kuriuos išmanai geriausiai. Negalima pasiduoti panikai. Ir, žinoma, reikia padėti Ukrainai ir jos žmonėms, taip, kaip patys suprantame ar galime“, – ragino A. Dilda.

 

Laidoje kartu su A. Dilda svečiuosis ir Lietuvos šaulių rinktinės vadas Mindaugas Sakalauskas, šaulė savanorė Justina Ragauskaitė ir 8-os rinktinės karė savanorė Renata Viršilaitė. „Šeškinės 20“ – šį trečiadienio vakarą, 20 val., per LNK.