Eksperimentai su žmonėmis be jų pritarimo yra uždrausti dėl etinių priežasčių. Dėl to kai kurie mokslininkai daro bandymus su gyvūnais. Tyrinėjant mitybos poveikį gyviems organizmams dažniausiai atliekami eksperimentais su žiurkėmis. Šių graužikų maisto pasirinkimas panašus į žmonių, kurių namuose neretai įsikuria. Per vieną tyrimą mokslininkai žiurkės šėrė dirbtiniu maistu, praturtintu baltymais, riebalais, angliavandeniais, vitaminais, mineralais, fermentais ir kitomis medžiagomis, kurių yra natūraliame piene. Rezultatai buvo šokiruojantys: žiurkių gyvenimo trukmė buvo trumpesnė nei tų, kurios mito paprastu vandeniu. Paskui žiurkėms pradėta kasdien duoti po kelis lašelius natūralaus pieno. Graužikai netrukus pradėjo jaustis gerai, tapo judrūs ir gudrūs kaip anksčiau. Galiausiai mokslininkai padarė išvadą: nesvarbu, kokį tobulą maisto produktą jie sukurtų laboratorijose, jis bus bevertis be pagrindinio ingrediento – biolauko, auros arba sielos.

 

aura

Visa, kas gyva turi biolauką, jei jis yra sunaikinamas arba pažeidžiamas, gyvas organizmas tampa bejėgis, kitaip tariant, numiršta. Daugelis pamiršta, kad biolauką turi ne tik žmonės ir gyvūnai, bet ir maisto produktai. Biolaukas – tai energija. Pirmas termodinamikos dėsnis teigia, kad energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta, o vienos rūšies energija gali pavirsti į kitos.

 

Žmogaus organizmas taip pat turi energiją arba biolauką. Jis ją gauna iš maisto. Ši energija tokia stipri, kad net nedidelis jos kiekis gali palaikyti gyvybines galias. Biolaukas yra nevienalytis ir turi daug atspalvių. Šie atspalviai būdingi ir žmogaus aurai.

 

Ne visi maisto produktai turi vienodą aurą. Kai kurie turi stiprų biolauką, kiti silpnesnį, treti – iš viso neturi. Biolaukas yra visoje gamtoje. Medis jį suteikia vaisiui. Kai jis sunoksta, medis nustoja aprūpinti jį bioenergija ir jis pradeda džiūti ir pūti. Dėl to pomidorų biolaukas greičiau suyra negu obuolių, kurie gali peržiemoti ir išlikti švieži net po pusės metų. Tinkamomis sąlygomis laikomi pomidorai švieži išlieka ne ilgiau nei mėnesį.

 

Virti maisto produktai praranda aurą, nors ją iš dalies galima išsaugoti. Bet koks virtas maistas tinkamas vartoti tik keletą dienų, nors žali produktai gali būti laikomi dešimt ar net šimtą kartų ilgiau. Todėl maistą rekomenduojama suvartoti iš karto jį paruošus ir dar nespėjus atvėsti. Vištienos sultinys veikia stipriausiai, kai valgomas dar karštas ir ką tik išviręs. Laikymas šaldytuve gali šiek tiek prailginti biolauko gyvenimo trukmę, bet labai nedaug. Bet koks maisto produktų perdirbimas skatina gyvybinės energijos praradimą. Kuo labiau perdirbtas maistas, tuo mažiau biolauko jame lieka, nors maistinė vertė gali būti tokia pati, kaip ką tik pagaminto maisto.

 

Ajurvedoje maistas skirstomas į tris rūšis: satva, radža ir tamas. Hinduistai tiki, kad nuo jų priklauso visų gyvų būtybių pasaulyje gyvybinė energija.

 

Satva – tai harmonija, išmintis ir šventumas. Maistas, kuris priklauso satvai, suteikia žmogui kilnumo, skaidrina protą ir padeda išlaikyti kūną sveiką. Tai maistas žmonėms, kurie siekia proto tobulumo ir nušvitimo. Tai vienuolių, išminčių ir teisuolių maistas. Satva maistas – tai vaisiai, daržovės, riešutai, medus, grūdai.

 

Radža – tai energija, aistra, karingumas. Tai žmonių, ieškančių kūniškų malonumų, maistas: rajūnų, girtuoklių, meilužių. Radža produktai išsiskiria stipriu skoniu. Tai aštrus, sūrus, saldus, keptas, rūkytas ir kitaip dirbtinai paruoštas maistas. Šiai grupei priklauso visų rūšių gyvulių mėsa, paukštiena, žuvis, alkoholiniai gėrimai, vaistai ir narkotikai. Radža maistas keičia žmogaus proto būseną, pripildo jį aistros ir energijos.

 

Tamas – mažėjimas, irimas, mirtis. Pagal ajurvedą tai toks maistas, kuris nebetinkamas vartoti. Tai pagedę maisto produktai, kurie turi nemalonų kvapą ir skonį. Tiek satva, tiek radža rūšies maistas anksčiau ar vėliau tampa tamas. Tai supuvę vaisiai ir daržovės, supelijusi duona, surūgęs pienas, sriubos. Kartais tamas priskiriama net atvėsusi sriuba. Tokių maisto produktų vartojimas naikina kūną ir sielą.

 

Maistas gali keisti žmonių likimus. Mityba keičia ne tik fizinį kūną, bet ir sielą. Mitybos pokyčiai valkatą gali paversti šventuoju, nusikaltėlį – išminčiumi, aistrų vergą – savo gyvenimo šeimininku. Jeigu žmonės pradėtų tinkamai maitintis, pasaulyje nekiltų tiek konfliktų ir karų. Nuo maisto priklauso, ar žmogus taps taikus piemuo, aršus karys, ar išminčius. Tikriausiai niekam nekyla abejonių, kad norint pakeisti pasaulį, visų pirma reikia pradėti nuo savęs.