Spalį žmonės pradeda valgyti daugiau negu vasarą ar net rugsėjį. Tie, kurie mėgsta saldžiai – valgo daugiau saldumynų, tie, kurie sūriai – daugiau aštraus maisto. Šaltuoju metų laiku valgyti šiek tiek kaloringesnį maistą nėra nieko blogo, nes, jei viską darysite teisingai, pavasarį nesunkiai atsikratysite papildomų kilogramų. Svarbiausia, kad lėkštėje būtų visų vaivorykštės spalvų maisto produktų.

 

astrologija

 • Avinas – vynuogės. Avinai vertina viską, kas natūralu, iš daržo ir sodo. Spalį sunoksta vynuogės, todėl verta jų paskanauti. Šio ženklo atstovai labiau mėgsta sūrų maistą, bet vaisių ir uogų taip pat reikėtų nepamiršti. Įprastą druską geriau keisti jūros arba Himalajų druska. Avinai gali valgyti bet kuriuo paros metu, nes sotumo jausmas jiems ilgai netrunka.
 
 • Jautis – jūros ešerys. Šio ženklo atstovai dievina žuvis ir jūros gėrybes. Spalį iš jūros ešerio galima gaminti, pavyzdžiui, maltinukus. Jaučiai – tikri gurmanai, kalbant apie maistą. Patiekalai turi atrodyti labai estetiškai. Jiems patinka, kai ant stalo yra daug gardaus maisto.
 
 • Dvyniai – alyvuogės. Dvyniai mėgsta įvairių rūšių alyvuoges. Spalį jų galima dėti visur: į patiekalus, naudoti kaip dekoraciją, kaip užkandį ir pan. Be to, nepamiršti ir alyvuogių aliejaus, kuriuo gardinti salotas ir kitus patiekalus.
 
 • Vėžys – mėsos kepsniai. Nesvarbu, kad lauko kepsnių sezonas jau uždarytas, Vėžiai mėsą kepti gali ir namuose. Jiems svarbiausia, kad šalia būtų gera kompanija. Vėžį galima sužavėti maistu, kuris gamintas pagal jam nostalgiją keliančius receptus (pavyzdžiui, mamos ar močiutės).
 
 • Liūtas – baklažanai. Nors Liūtams labiausiai patinka mėsa, vis dėlto spalį dažniau į dienos valgiaraštį reikėtų įtraukti baklažanus. Jie labai naudingi, bet neturėtų būti permirkę aliejuje. Jiems tikrai patiks baklažanų užtepėlės. Beje,pusryčiams šio ženklo atstovams tinka beveik viskas.
 
 • Mergelė – cinamonas. Daugelis Mergelių nuolat laikosi dietos, todėl maistą jie pirmiausia pajaučia pagal kvapą. Spalį galima dažniau viską gardinti cinamonu: jo galima berti ne tik į kavą, bet ir į salotas ir mėsos patiekalus. Šio ženklo atstovai mėgsta derinti maistą ir vertina gerą virtuvę.
 
 • Svarstyklės – burokėliai. Svarstyklėms svarbiausia, kad maistas būtų ne tik skanus, bet ir gražus. Tačiau jos linkusios pilnėti, todėl spalį į mitybą turėtų įtraukti liesų sriubų (pavyzdžiui, burokėlių), mišrainių ir salotų su burokėliais. Desertus rinktis tuos, kuriuose kalorijų yra minimaliai, geriausiai be tešlos ir cukraus.
 
 • Skorpionas – ropės. Skorpionai – egzotinio maisto gerbėjai. Jiems patinka austrės, sraigės, midijos, varlės, sūdyti grybai. Nepamiršti ir ropių. Tinkamai paruošti ropių patiekalai būna sultingi ir labai skanūs. Ropės gali padėti sustiprinti imuninę sistemą ir išvengti peršalimo infekcijų.
 
 • Šaulys – špinatai. Beveik visi Šauliai yra greitojo maisto gerbėjai. Tačiau spalį nuo tokio maisto geriau būtų susilaikyti, ypač, jei vargina gastritas. Reikėtų nepamiršti valgyti daugiau sriubų, ypač su špinatais ar rūgštynėmis. Taip pat spalį Šauliams rekomenduojama valgyti agurkų, kopūstų, žirnių, pupelių, česnakų, salotų, smidrų, gervuogių, šermukšnių, mėtų, petražolių, salierų, bazilikų.
 
 • Ožiaragis – briuseliniai kopūstai. Šio Zodiako ženklo atstovai pirmenybę teikia sveikam maistui. Produktus jie perka tiesiai iš ūkininkų ir iš jų ruošia tikrus kulinarinius šedevrus! Ožiaragių mityba paprastai subalansuota, todėl sunku pasakyti, ko jiems galėtų trūkti šį mėnesį. Na, nebent rauginto pieno produktų ir visų rūšių kopūstų. Verta pabandyti briuselinių kopūstų, kurių maistinė sudėtis yra labai turtinga (turi vitaminų A, B1, B3, B9, C, F, kalio, natrio, magnio, fosforo, kalcio, geležies, jodo, kobalto, mangano, fluoro, cinko, vario.
 
 • Vandenis – avinžirniai. Šį mėnesį Vandeniams verta įtraukti į kasdienę mitybą avinžirnius. Jeigu vieni avinžirniai nepatinka, galima valgyti humusą. Šio ženklo atstovai nemėgsta sunkaus ir riebaus maisto, bet neatsisakytų apelsinų, mandarinų, šokolado. Jiems svarbu valgyti daugiau grikių, juodos ruginės duonos, riešutų, špinatų, medaus, obuolių, ropių ir šviežių žalumynų.
 
 • Žuvys – sūris. Žuvų požiūris į tam tikrą maistą priklauso nuo nuotaikos! Todėl nuspėti, ko šio ženklo atstovai norės paskanauti, labai sudėtinga. Žinoma, sūrį Žuvytės yra pasirengusios valgyti net naktį. Dažniausiai šio ženklo atstovai yra tikri gero vyno ir sūrio žinovai.