Magnetinės audros liepos mėnesį
2022-06-29 09:01Saulė gali ne tik džiuginti ryto aušra ir šildyti šiltais spinduliais, bet ir sukelti problemų nuo oro priklausomiems žmonėms. Saulės blyksniai, pasiekę Žemę, gali pabloginti bendrą sveikatos būklę ir sutrikdyti gyvenimo planus. Būtent todėl verta sekti kalendorių, kad žinotumėte, kada 2022 metų liepą reikia būti atsargiems ir pasiruošti magnetinėms audroms.
Kas yra magnetinės audros?
Gyvybė Žemėje galėjo atsirasti ir išsivystyti į aukštesnes formas tik dėl apsauginių magnetosferos savybių. Ji nukreipia mirtiną Saulės spinduliuotę ir praeina pro Žemę nepadarydama jai žalios. Tačiau, kai Saulėje įvyksta stiprūs blyksniai, jų įtaka tampa pastebima. Magnetinės audros – tai Žemės magnetinio lauko sutrikimai, trunkantys nuo 2 – 3 valandų iki kelių dienų. Priklausomai nuo perturbacijos stiprumo, pasekmės gali būti labai skirtingos.
Magnetinių audrų prognozė 2022 metų liepos mėn.
Mėnesio pradžia geomagnetinio aktyvumo atžvilgiu bus gana rami, o vėliau mūsų laukia trys skirtingo intensyvumo pliūpsniai.
Nežymus Saulės aktyvumas bus stebimas 2022 m. liepos 8, 9, 11, 22 ir 23 dienomis.
Galimos magnetinės audros: 10, 14, 15, 16, 20 ir 21 d.
Magnetinių audrų kalendorius 2022 m. liepos mėn.
2022 m. liepos 8 – 11 d. Pirmasis užsitęsęs geomagnetinis antplūdis bus vidutinio sunkumo ir daugumai žmonių bus beveik nepastebimas. Pasirūpinti savimi verta tiems, kurie linkę reaguoti į oro slėgio pokyčius ir kenčia nuo migrenos, todėl šiomis dienomis verta į rankinę įsidėti reikiamų vaistų.
2022 m. liepos 15 – 16 d. Šiuo laikotarpiu turėtume tikėtis stiprių geomagnetinių svyravimų, kurie gali siekti 12 balų. Tokios saulės aktyvumo reikšmės gali turėti įtakos ir gana sveikiems žmonėms, todėl stenkitės riboti pernelyg didelį fizinį aktyvumą, gerkite daugiau vandens ir dažniau būkite gryname ore.
2022 m. liepos 20 – 23 d. Tai bus paskutinė mėnesio, bet pati aktyviausia magnetinė audra, kuri palies beveik visus Žemės gyventojus. Saulės aktyvumo pikas bus liepos 21 d., todėl šią dieną reikėtų atsisakyti rimtų reikalų, sandorių ir darbo su dokumentais. Jei įmanoma, pasiimkite laisvą dieną ir praleiskite su vyresnio amžiaus tėvais ar artimaisiais, kuriems gali prireikti jūsų pagalbos.
Kaip sumažinti neigiamą magnetinių audrų poveikį?
Rūpinkitės savimi ir pasakykite apie šias taisykles savo artimiesiems, kurie yra ypač jautrūs geomagnetiniam aktyvumui:
- svarbiausia gerai išsimiegoti, t. y. miegoti 8 – 9 val. per naktį;
- kasdien bent 1 val. pavaikščioti gryname lauke;
- atsisakyti žalingo, sunkaus, sūraus ir aštraus maisto, kavą ir arbatą keisti grynu vandeniu, netūkyti ir nevartoti alkoholio bei energetinių gėrimų;
- išgerti ne mažiau ne 1,5 l gryno vandens per dieną;
- ryte nusiprausti po kontrastiniu dušu, kaitaliojant šiltą ir šaltą vandenį, o vakare pagulėti atpalaiduojančioje vonioje;
- sporto salės užsiėmimus pakeisti vandens procedūromis SPA ar baseine;
- nekonfliktuoti ir nesinervinti (kiek įmanoma);
- visuomet su savimi turėti reikiamus vaistus.