Magiškasis spalio akmuo opalas
2016-10-20 10:29Spalio akmuo – įvairiomis spalvomis žaižaruojantis opalas. Nuo seno jis siejamas su užuojauta, gailestingumu, tyromis mintimis ir pasitikėjimu. Tai vienas iš labiausiai nenuspėjamų brangakmenių, nuolat kintančio likimo simbolis. Opalo pavadinimas kilo iš sanskrito kalbos žodžio „upala“, reiškiančio „brangenybę“. Opalas yra labai įvairialypis (žiūrint į jį galima pastebėti visą spalvų spektrą). Yra daugiau nei 100 opalų rūšių. Kai kurios opalų rūšys, panardintos į vandenį, tampa pusiau skaidrios. Brangenybė žinoma nuo maždaug 250 m. pr. Kr. Opalo brangakmenis puošė net Romos imperijos imperatoriaus Konstantino I karūną. Imperatorius teigė, kad akmuo šviesdavo net tamsią naktį, saugodavo imperiją ir jo gyvybę. Sklando legendos, kad opalą nešiojantis žmogus net gali pasiversti nematomu. Turbūt todėl opalas tapo vagių talismanu. Vieni tvirtina, kad opalas – tai tuščių vilčių akmuo, kiti teigia, kad jis padeda aiškiai mąstyti, išgryninti mintis ir atsikratyti įvairių baimių. Rytuose opalas buvo laikomas ištikimybės ir meilės akmeniu, o Europoje – vilties ir laimės. Pasak Delfų orakulo, opalas yra nepastovumo simbolis, ypač tarp gražių moterų. Tą patį teigė ir anglų klasikas V. Šekspyras. Astrologai opalą laiko Mėnulio akmeniu. Tai Svarstyklių ženklui rekomenduojamas brangakmenis.
Pasakojama, kad norint tapti nematomu, reikia brangakmenį įvynioti į šviežią lauro lapą ir jį visur nešiotis su savimi. Opalas taip pat padeda sustiprinti vidinį asmens grožį. Ant namų altoriaus pastatyti apvalų veidrodį taip, kad galėtumėte jame matyti savo atvaizdą klūpėdami prieš jį. Abiejose veidrodžio pusėse pastatyti ir uždegti po žalią žvakę. Paimti į ranką opalą ir žiūrėti į savo atspindį veidrodyje. Naudodamiesi vaizduote suformuokite trokštamus savo veido bruožus ir pakoreguokite tai, kas jums nepatinka. Paskui reikės tik nešioti opalą, kuris ilgainiui padės pagražinti išvaizdą.
Talismanai su opalu gerina įžvalgą. Legendos byloja, kad opalo nešiotojas gali telepatiškai veikti kitus žmones, dažniausiai savo naudai. Dažniausiai opalo žiedas mūvimas ant dešinės rankos smiliaus. Rekomenduojama opalą inkrustuoti į auksą. Baltas opalas suteikia kūrybingumo muzikantams ir kompozitoriams. Ugninis opalas apsaugo nuo gamtos katastrofų. Juodasis opalas – Skorpiono akmuo.
Tikima, kad opalas talpina vandenį, ugnį ir šilumą, todėl jis padeda pasveikti nuo daugelio ligų. Opalas padeda, sergant širdies ligomis, ramina nervus, apsaugo nuo melancholijos, atkuria regėjimo aštrumą, normalizuoja endokrininės sistemos veiką (hipofizę, epifizę).
Kokių dar magiškų savybių turi opalas? Tai apgaulingų vilčių ir iliuzijų, slaptų aistrų, prietarų akmuo. Labai mėgstamas magų ir alchemikų. Opalas sustiprina intuiciją ir suteikia įkvėpimo. Gali padėti prisiminti praėjusius gyvenimus. Magiškos savybės siejamos su brangakmenio spalva: opalų spalvos gali būti labai skirtingos, kaip ir jų magiškos savybės. Pavyzdžiui, opalas gali būti užuojautos ir gailestingumo akmuo, rekomenduojamas slaugytojams ir gydytojams; gali būti vagių akmuo, gali išgryninti dvasią ir mintis bei taip pat gali skatinti kvailus jo nešiotojo poelgius. Žmonėms, negalintiems pasigirti stabiliu charakteriu, opalo geriau nenešioti. Magiškas opalo savybes dar labiau sustiprina sidabras ir auksas. Maksimalią galią opalas pasiekia spalio mėnesį.
Opalas suaktyvina visas čakras. Mėlynieji opalai gali atverti trečiąją akį, raminti gerklės čakrą, stimuliuoti telepatinį bendravimą. Rožiniai opalai padeda spręsti emocines problemas – puoselėja ir palaiko gerą širdies čakros veiklą.
Brangiausias pasaulyje ugninis opalas kainuoja 2300 JAV dolerių arba 2904, 91 eurų už karatą. Techniškai ugninis opalas yra mineraloidas (į mineralą panaši medžiaga, neturinti mineralams būdingos kristalinės struktūros). Chemiškai opalas – tai silicio ir silicio dioksido hidratuota būsena. Opalų spalvos priklauso nuo to, kokios aplinkos sąlygos buvo, kai jie formavosi.
Opalai gali susiformuoti bet kur, tačiau dažniausiai randami prie karštųjų versmių. Brangakmenio spalva priklauso nuo jo grynumo. Dauguma akmuo atrodo balti, tačiau žaižaruoja visomis vaivorykštės spalvomis. Spalvoti ir keičiantys spalvas opalai laikomi brangakmeniais. Daugiau nei 90 % brangiųjų akmenų randama Australijoje, likusieji randami kitose pasaulio dalyse: Meksikoje, Brazilijoje, Indonezijoje, Čekijos Respublikoje, Etiopijoje bei JAV.