Birželis yra nuostabus laikas švęsti gimtadienį. Dažniausiai šį mėnesį šviečia saulė, džiugina šilti orai, o geriausia, kad vasara dar tik prasideda! Birželio mėnesį gimtadienius švenčia gimusieji po Dvynių ir Vėžio ženklais. Jiems tinkamas akmuo turėtų būti toks žalias, kaip ką tik nupjauta žolė ir toks raudonas, kaip saulėlydis giedrais vakarais. Magišku birželio mėnesio akmeniu laikomas aleksandritas, nes jis, kaip ir minėti Zodiako ženklai, nėra vienpusis. Jo atspalvis kinta nuo žalios iki raudonos, priklausomai nuo apšvietimo. Tačiau aleksandritas yra ne tik laimingas gimusiųjų birželio mėnesį akmuo, bet ir 55-ųjų vestuvių metinių simbolis.

 

aleksandritas

Aleksandritas yra vienas rečiausių brangakmenių pasaulyje, todėl ir vienas brangiausių. Jis buvo atrastas 1830 metais smaragdų kasyklose Rusijoje prie Tokovajos upės. Brangakmenis rastas Rusijos princo Aleksandro II gimimo dieną. Pasakojama, kad kalnakasiai iškart suprato, jog tai magiškas akmuo. Legenda byloja apie kalnakasį, kuris kalnuose rinko smaragdus, o naktį, prie laužo apžiūrėjęs savo lobius, pastebėjo kai kuriuose akmenyse ryškų raudoną atspalvį. Atėjus rytui, akmenys dienos šviesoje vėl pasidarė žali.

 

Birželio mėnesio akmuo aleksandritu oficialiai buvo pavadintas 1839 metais, nes jo kintančios spalvos buvo tokios pačios kaip senosios imperatoriškosios Rusijos kariuomenės spalvos. Aleksandritas ilgainiui tapo vienu labiausiai geidžiamų brangakmenių tarp Rusijos aristokratų. Netrukus Rusija iškasė beveik visą aleksandritą, bet, laimei, saloje į pietus nuo Indijos ir Šri Lankos buvo aptikta daugiau šių žėrinčių akmenukų telkinių.

 

Tikima, kad aleksandritas neša laimę, sėkmę ir meilę tiems, kurie jį nešioja. Daugelis tiki, kad šis akmuo suteikia harmonijos ir net sujungia fizinius ir dvasinius pasaulius. Aleksandritas yra glaudžiai susijęs su karūnos čakra, todėl daroma prielaida, kad jis gali paskatinti kūrybingumą, vaizduotę, intuiciją bei visatos meilę. Aleksandritas dar garsėja ir tuo, kad gali atnešti džiaugsmą, viltį ir prasmę gyventi. Netradicinės medicinos atstovai kartais aleksandritą naudoja kasos, blužnies ir neurologiniams sutrikimams gydyti.

 

Aleksandritas yra chrizoberilas, o tai reiškia, kad šį mineralą sudaro geležis, titanas ir chromas. Visų jų derinys suteikia brangakmeniu žalią atspalvį. Aleksandritas kietumo skalėje vertinamas 8,5 balais. Jis yra minkštesnis tik už korundą ir deimantą. Dėl šios priežasties aleksandritas yra laikomas vienu brangiausiu mineralų planetoje. Kuo sunkiau matyti per aleksandrito akmenį, tuo jis labiau vertinamas. Šis akmuo yra beveik tokios pat žalios spalvos kaip smaragdas, nors dažnai turi rusvai ar gelsvai žalią atspavį. Jis taip pat dažnai atrodo raudonas ar violetinis, todėl gali būti lyginamas net su rubinais ar granatais.

 

Kadangi aleksandritas sužadina vaizduotę, jis taip pat skatina ir įsiklausyti į savo vidinį balsą bei jausmus. Jis gali padėti pasiekti emocinę brandą ir padeda rasti džiaugsmo kiekvieną gyvenimo dieną. Aleksandritas stiprina valią ir padeda teisingiau įvertinti ne tik savo pačių, bet ir kitų žmonių emocijas. Aleksandritas skatina mus būti kūrybiškesniais. Jis padeda priimti pokyčius, emocines problemas bei jas įveikti. Šis akmuo ramina ir padeda tada, kai jaučiatės pasimetę arba neišsipildę karjeros srityje.