Prieš repeticiją teatre – į koshiki karatė treniruotę. Tokio neįprasto kvietimo sulaukė aktorius Vytautas Kupšys, TV3 seriale „Pasmerkti“ vaidinantis mafijos bosą Makarą. Aktorius prisipažino, kad su kovos menais nėra turėjęs nieko bendro, o seriale dažniausiai mojuoja ne rankomis, o ginklais, tačiau iššūkį priėmė.

 

TV3_SSM_V_Kupsys

TV3 laidos „Sportuok su mumis“ vedėjai Vladai Musvydaitei V. Kupšys pasakojo, kad nuo jaunystės aktyviai sportuoja – mėgsta važinėti dviračiu, bėgioja, reguliariai lankosi sporto klube, tačiau kovoti su kitu žmogumi teko tik kartą.

 

„Dar tarybiniais laikais ėjome su draugu gatve, kai mus užpuolė penki vyrukai. Nuo vieno iš jų smūgio trumpam praradau sąmonę, o atsipeikėjęs pamačiau, kad guli ir draugas. Nežinau, iš kur įgavau jėgų. Pašokęs sudorojau visus penkis užpuolikus, bet tas įvykis man iki šiol kelia šiurpą“, – prisipažino aktorius.

 

Nors po koshiki karatė treniruotės jis turėjo skubėti į repeticiją teatre, o vakare dar laikė serialo filmavimas, V. Kupšys neatsisakė išbandyti Lietuvoje ir pasaulyje naujos sporto šakos.

 

Koshiki karatė nuo visiems įprastų kovos menų skiriasi tuo, kas sportininkai kovos metu dėvi krūtinės ir kojų apsaugas ir specialų, nuo smūgių saugantį šalmą.

 

„Šia sporto šaka gali užsiimti įvairaus socialinio sluoksnio žmonės – nuo verslininko iki moksleivio, nes šalmas saugo veidą nuo sumušimų. Žmogus gali kovoti ir nesibaiminti, kad kitą dieną darbe ar pamokose teks pasirodyti su mėlynėmis. Sportininkai gali atlikti stipresnius smūgius, o varžovai išvengia nemalonaus fizinio skausmo“, – pasakojo koshiki karatė federacijos prezidentas Žydrūnas Budris.

 

Parodomąją kovą surengę vaikai iš karto atpažino serialo žvaigždę Makarą. Drąsiausias berniukas, paklaustas ar norėtų susikauti su aktoriumi, net stryktelėjo iš nekantrumo. Paaiškėjo, kad V. Kupšiui iššūkį metė jaunasis Europos koshiki karatė čempionas, devynerių metų Edgaras Žioba.

 

„Reikėjo pamatyti to vaiko akis. Jis visai nesibaimino, kad aš beveik penkis kartus vyresnis ir dvigubai didesnis. Edgaras kovojo su tokiu užsidegimu, kad man neliko nieko kito, kaip tik skaičiuoti smūgius“, – juokėsi V. Kupšys.

 

Aktorius prisipažino, kad daugelis žmonių jį tapatina su jo kuriamu personažu, mafijos bosu Makaru, todėl nesistebėjo berniuko noru gerai jam įkrėsti į kailį.

 

Kaip vyko V. Kupšio ir devynmečio kova bei laidos vedėjos Vl. Musvydaitės susirėmimas su mokyklinuke bus galima pamatyti jau šį sekmadienį, 9.00 val., TV3 laidoje „Sportuok su mumis“.

 

„Sportuok su mumis“ – sekmadieniais 9.00 val. per TV3!