DAROM patrulių socialinę iniciatyvą tęsia visiems žinomas brokonierių gaudytojas ir LR aplinkos ministerijos viceministras Linas Jonauskas, jam talkins Tv laidų vėdėjos Gintarė Gurevičiūtė ir Eglė Daugėlaitė, bei dainininkai Jurgis Didžiulis ir Irūna Puzaraitė.

 

patruliai-2016

Prieš akciją ir po akcijos yra atliekama stebėsena, reidai, kurių metu nustatoma, fiksuojama, ar DAROM akcijos metu viskas vyksta teisingai.  Prie iniciatyvos kviečiamas prisijungti kiekvienas aktyvus Lietuvos pilietis. Darom patrulių užduotis sudrausminti ir užfiksuoti vykstantį pažeidimą, bausti pažeidėjus gali tik atitinkamoms teisėtvarkos institucijoms. Pažeidimas vyksta kuomet trukdoma tinkamai įgyvendinti akciją. Piktavališkai vežamos asmeninės atliekos į jau išvalytas DAROM akcijos teritorijas ar kitaip pažeidžiami atliekų tvarkymo reikalavimai.

 

„Stebėti ir pritarti yra visai kas kita, nei stebėti ir veikti. Darykime, veikime drauge, bendraukime ir praneškime, tik taip po truputį, kartu su DAROM patrulių iniciatyva išgyvendinsim abejingumą ir švarinsime mūsų Lietuvą“ – tiegia viena iš DAROM patrulių Eglė Daugėlaitė.

 

Veiksmų seka:


• Pažeidėją įspėjame. Atsisakius nutraukti savo neteisėtą veiklą informacija perduodama teisėtvarkos institucijoms.

1. Užfiksuoti vykstantį pažeidimą.

   

2. Pranešti policijai numeriu 112

 

tel

                     

3. Informaciją apie pažeidimą siųsti info@mesdarom.lt

   

email

                   

„DAROM organizatoriai ir visos institucijos su kuriomis bendradarbiaujame įgyvendinant akciją susiduria su problema – piktybiškais šiukšlinimo atvejais akcijos metu, kai jau į išvalytas teritorijas yra vežamos ir išmetamos atliekos, o sutvarkytos teritorijos, dar nesibaigus akcijai tampa vėl naujais sąvartynais. Ne vietoje besimėtančios atliekos gali sužeisti tiek vaiką, tiek gyvūnėlį, tiek senolį“, – teigia judėjimo DAROM vadovė Roberta Ažukaitė.

 

Primename, kad šių metų akcija DAROM vyks balandžio 23 d., visoje Lietuvoje. Taip pat kviečiame šiais metais sudalyvauti nacionaliniame „Miškasodyje“ – balandžio 16 d., bei Ąžuolyno bėgime, DAROM taurei laimėti – balandžio 24 d.

 

Daugiau informacijos www.mesdarom.lt