Liepsnos dvyniai – naujojo amžiaus sąvoka, apibūdinanti intensyvų specifinį dviejų žmonių ryšį. Ir ne, tai neturi nieko bendro su romantika ar bent jau nebūtinai. Iš pirmo žvilgsnio tai gali skambėti panašiai kaip sielos draugai, bet iš tiesų šis ryšys ypatingesnis bei unikalesnis. Kas už jo slepiasi?

 

Tai, kas kadaise buvo viena

 

Liepsnos dvynių koncepcija grįsta senais dvasiniais ir religiniais mitais. Dar graikų mitologijoje pasakojama, esą iš pradžių žmonės turėjo po keturias rankas ir kojas bei dvejus veidus. Išsigandęs, kad tokios būtybės bus pernelyg stiprios, Dzeusas padalijo jas pusiau, pasmerkdamas visą gyvenimą ieškoti antrosios savo pusės. Būtent tos dvi vienos esybės pusės ir yra liepsnos dvyniai. Esą tai du žmonės, užgimę iš tos pačios sielos. Skirtingai nei sielos bičiuliai, liepsnos dvynys gali būti tik vienas vienintelis ir nepakeičiamas. Moderniais laikais šią koncepciją išpopuliarino dvasiniai mokytojai bei autoriai, apibūdinantys tokį ryšį kaip dieviškąją sąjungą. Liepsnos dvyniai laikomi išskirtine siela, padalyta į du kūnus. Jai lemta susijungti ir pasiekti aukštesnę sąmonės būseną.

 

Santykių ypatybės

 

Liepsnos dvyniai jaučiasi tarsi vienas kito veidrodinis atspindys. Juos sieja panašios asmenybės savybės, gyvenimo tikslai bei žvilgsnis į pasaulį. Tačiau tai nereiškia, kad tokie du žmonės yra vienodi. Greičiau idealiai papildo vienas kitą ir susijungia į darną visumą, kuriančią ypač stiprią energiją. Liepsnos dvynių santykiai dažnai intensyvūs ir permainingi. Štai keletas juos geriausiai apibūdinančių savybių:

 

Greitas atpažinimas. Sutikus savo liepsnos dvynį daugelis sako iš karto tai pajutę, tarsi tą žmogų būtų pažinoję visą gyvenimą, gal net dar seniau – amžinai.

 

Gilus ryšys. Tarp sielos dvynių egzistuoja ypač stiprus ryšys, jie jaučia ir supranta vienas kitą be žodžių, tarsi telepatiškai.

 

Papildanti energija. Liepsnos dvyniai paskatina ir padrąsina vienas kitą, stumia judėti pirmyn, siekti aukštesnių tikslų. Kartu jie tampa lyg nenugalimi, mat subalansuoja vienas kito stipriąsias ir silpnąsias puses.

 

Intensyvios emocijos. Įprastai liepsnos dvynių santykiai intensyvūs, kupini emocijų, kartais būdinga bėgančiojo ir persekiojančiojo dinamika, kai išsiskyrimą keičia susijungimo periodai.

 

Dvasinis augimas. Pagrindinis liepsnos dvynių santykių tikslas – katalizuoti dvasinį augimą ir savęs atradimą. Pavyzdžiui, tai gali apimti susidūrimą su praeities traumomis ir jų išgydymą, tobulėjimą sielos lygmeniu.

 

*****

 

Jeigu nesate tikri, ar kitas asmuo yra jūsų liepsnos dvynys, verta sau užduoti tokius klausimus:

 
  •  Ar šis žmogus mane visada palaiko ir mano vidinis augimas jam kelia džiugų jaudulį?
  •  Ar jis gerbia mane ir mano ribas?
  •  Ar man gera būti šalia to žmogaus, jaučiuosi palaikomas, gerbiamas ir priimtas?
  •  Kokias savo dalis matau tame žmoguje? Ar toks panašumas yra gerai?
 

Jeigu jaučiate, kad kitas žmogus jumis manipuliuoja, jus ignoruoja, pernelyg spaudžia kažko reikalaudamas, tai nėra jūsų liepsnos dvynys. Viskas, kas sieja su tokiu žmogumi, tėra senų bendrų sielos traumų istorija, bet ne tikras giluminis ryšys. Liepsnos dvynių santykiai niekada nebūna toksiški.

 

Pagrindiniai tikslai

 

Svarbiausias liepsnos dvynių santykių tikslas – dvasinis augimas ir nušvitimas. Štai keletas kitų esminių tikslų:

 

Savirealizacija. Liepsnos dvyniai atspindi vienas kito stipriąsias ir silpnąsias puses, skatinda savirefleksiją ir asmeninį tobulėjimą.

 

Besąlyginė meilė. Liepsnos dvynių ryšys moko žmones besąlygiškai mylėti, peržengiant ego ir paviršutiniškus skirtumus.

 

Aukštesnė sąmonė. Ši sąjunga siekia pakelti abu individus į aukštesnę sąmonės būseną skatinant dvasinį nušvitimą.

 

Gydymas. Abu partneriai dažnai padeda vienas kitam išgyti nuo praeities traumų ir emocinių žaizdų, o tai lemia holistinę gerovę.

 

Kolektyvinė misija. Daugelis mano, kad liepsnos dvyniai turi bendrą misiją teigiamai prisidėti prie pasaulio, panaudoti savo unikalų ryšį siekiant didesnio bendro gėrio.

 

Kelionės etapai

 

Įprastai liepsnos dvynių santykiai primena kelionę su jai būdingais etepais. Tiesa, jie ne visuomet būna linijiniai, taip pat gali skirtis ir jų trukmė. Įprasta tvarka:

 

Ilgesys. Gilus kito žmogaus pasiilgimas, dažnai nė nežinant, kas jis toks. Tai tarsi fantomo vaikymasis.

 

Susitikimas. Momentas, kai liepsnos dvyniai pagaliau atsiduria šalia. Šį etapą išduoda gilus ir betarpiškas ryšio pajautimas.

 

Medaus mėnesio fazė. Palaimos ir harmonijos laikotarpis, kai tarpusavio ryšys jaučiamas be jokių vargų, atrodo tobulas.

 

Iššūkiai ir išbandymai. Kaip ir bet kuriuose kituose santykiuose, medaus mėnesio fazė baigiasi. Tada ateina nesaugumo jausmas, atsiveria senos žaizdos, atsiranda trintis. Nemalonu, bet būtina dvasiniam augimui.

 

Atsiskyrimas. Vienas arba abu partneriai gali atsiriboti, kad apdorotų gautą informaciją ir išsigydytų individualiai. Tai dažnai skausmingiausias etapas.

 

Atsidavimas ir gydymas. Abu partneriai savarankiškai sprendžia savo problemas, vyksta asmeninis augimas ir gydymasis.

 

Susijungimas ir integracija. Po reikšmingo asmeninio tobulėjimo liepsnos dvyniai vėl susijungia, atgimsta dar stipresnis bei labiau subalansuotas tarpusavio ryšys. Jau pasiruošta vykdyti bendrą dvasinę misiją.

 

Klaidingos nuomonės ir iššūkiai

 

Liepsnos dvynių idėja dažnai romantizuojama ir tapatinama su įsimylėjėlių santykiais. Visgi liepsnos dvyniai nebūtinai turi būti romantiniai partneriai. Juos gali sieti visiškai platoniški ar giminystės ryšiai. Liepsnos dvyniai gali būti draugai, motina ir vaikas, sesuo ir brolis, net koja kojon žengiantys kolegos ir pan. Vienos taisyklės, koks žemiškas ryšys turi sieti du tokius žmones, nėra, svarbiausia, kad jų ryšys būtų ypač gilus, prasmingas ir vedantis į augimą.

 

Kartais pernelyg įsijausti į liepsnos dvynių teoriją gali būti pavojinga. Pasitaiko atvejų, kai dėl to žmonės pamiršta save bei asmeninius poreikius, aklai kliaujasi kitu žmogumi, netgi tampa nuo jo priklausomi. Kad ir koks tvirtas ryšys sietų su kitu asmeniu, net jeigu iš tiesų dalijatės bendra siela, niekada negalima nustumti savęs į šešėlį. Pirmiausia turite galvoti apie asmeninį augimą ir per daug nesikoncentruoti į dvigubos liepsnos koncepciją, mat kartais tai gali privesti iki nesveikų manijų.

 

Ne tas pats, kas giminingos sielos

 

Gana dažnai liepsnos dvyniai tapatinami su giminingomis sielomis / sielos draugais. Iš tiesų tai panašios, bet ne identiškos sąvokos. Giminingų sielų gali būti daug, o liepsnos dvynys – tik vienas. Giminingos sielos viena kitai jaučia stiprų ryšį, palaikymą, padeda dvasinio tobulėjimo kelyje. Visgi jos nėra gimusios iš vieno būvio. Liepsnos dvyniai yra tos pačios sielos dvi dalys, apgyvendintos dviejuose skirtinguose žemiškuose kūnuose. Taigi tai nėra tik sielos bičiuliai, tai viena ir ta pati, tik skelta pusiau esybė. Būtent todėl liepsnos dvynių santykiai tokie intensyvūs ir patiriantys ne vien darną, bet ir sunkių iššūkių, painią dinamiką, verčiantys susidurti su giliausiomis baimėmis ir jas nugalėti. Tai kova ir draugystė su pačiais savimi.

 

Mokslinės perspektyvos

 

Nors liepsnos dvynių koncepcija pirmiausia yra dvasinė, kai kurios mokslinės teorijos ir psichologinės įžvalgos gali pasiūlyti įdomių paralelių.

 

Kvantinis susiejimas. Fizikoje kvantinis susiejimas apibūdina daleles, kurios lieka sujungtos taip, kad vienos būsena akimirksniu daro įtaką kitos būsenai nepaisant atstumo. Ši koncepcija gali metaforiškai susilyginti su giliu, momentiniu ryšiu, dažnai būdingu liepsnos dvyniams.

 

Veidrodiniai neuronai. Neuromokslas atrado veidrodinius neuronus, kurie suveikia tiek kai asmuo pats veikia, tiek kai tik stebi tą patį veiksmą, kurį atlieka kitas. Tai gali paaiškinti gilią empatiją ir supratimą, patirtą tarp liepsnos dvynių.

 

Psichologinės teorijos. Karlo Jungo kolektyvinės pasąmonės ir archetipų teorija gali būti susijusi su liepsnos dvynių idėja, o tai rodo, kad šie ryšiai gali prisiliesti prie bendros, universalios žmogaus patirties ir simbolių.

 

Autorius Jūratė Survilė