1988 metais faraonų ir piramidžių žemėje šveicarų fotografas Gregorijus Spoeris padarė skandalingą nuotrauką, kurioje pavaizduotas milžiniškas, mumifikuotas pirštas. Į Egiptą populiarus fotografas išvyko, norėdamas susitikti su senoliu iš kapų plėšikų dinastijos. Sodyboje, 100 kilometrų už Kairo, sumokėjęs virš 300 dolerių, fotografas galėjo žvilgtetėlti į šeimos brangenybę – į senus audeklus suvyniotą, pelėsiais dvelkiantį kaulą su oda.

 

Mumifikuotas pirštas buvo 38 centimetrų ilgio. Tai reiškia, kad šis pirštas priklausė padarui, kuris buvo maždaug 6 metrų ūgio. Šveicarui kapų plėšikas taip pat parodė autentiškumą įrodantį dokumentą ir rentgeno nuotrauką. Parduoti keistojo radinio savininkas nesutiko, nes tvirtino, kad jam ir jo šeimai jis per daug brangus.

 

Grįžęs namo fotografas labai gailėjosi, kad parsivežė tik vieną nuotrauką, kuri nelabai sudomino mokslininkus, todėl 2009 metais į Egiptą išvyko antrą kartą, tačiau šį kartą jam nepavyko susitikti su tuo pačiu kapų plėšiku. G. Spoeris intensyviai studijavo istorinę medžiagą apie milžinus Egipte, buvo net įsibrovęs į Gizos piramidę, kurioje stovi nebaigtas sarkofagas, gerokai per didelis žmonėms… Savo tyrinėjimus ir spėliones buvęs fotografas aprašė atsiminimų knygoje „Dingęs Dievas. Lemties diena“.

 

Kaip atrodė Egipte rastas mumifikuotas pirštas, galite pasižiūrėti nuorodoje: