Tikriausiai daugelis yra susidūrę su nemalonia problema – kraujuojančiomis dantenomis. Gydomosios dantų pastos ne visada būna veiksmingos, tačiau liaudiškos priemonės nuvilia retai!

 

Kraujuojančios dantenos įspėja apie uždegimą. Tai gali būti pirmasis gingvito ar net periodontito simptomas. Reikėtų ypač sunerimti, jei dantenos kraujuoja ir naktį miegant, atsiranda prastas burnos kvapas. Tokiu atveju liaudiškų priemonių gali neužtekti ir prireikti rimtesnio gydymo.

 

Burną galima skalauti šalavijų, ramunėlių, ąžuolo žievės nuoviru arba sodos tirpalu.

 

Kai kurie augalai ne tik stabdo kraujavimą, turi sutraukiančių savybių, veikia kaip silpni vaistai nuo skausmo ir gydo uždegimą. Pavyzdžiui, karčiųjų rūgčių ekstraktas stiprina kraujagyslių sieneles, didina kraujo krešumą.

 

Kraujavimui gydyti gali būti naudojamos miškinės sidabražolės, geltonosios žiognagės, paprastosios raudoklės, raudonžiedžiai snapučiai, kalninės arnikos, vaistinės kraujalakės, smiltyninės viksvos. Vaistažolių ekstraktai ir nuovirai vartojami burnos skalavimui, kompresams.

 

Jei kraujuoja dantenos, rekomenduotina atlikti procedūras, šalinančias dantų akmenis. Gamtoje yra natūralių priemonių dantų akmenų profilaktikai. Tokiomis savybėmis pasižymi morkos, beržas ir asiūkliai, juodasis ridikas bei citrinos.

 

Ridikų sultys gali sumažinti dantų akmenis arba užkirsti kelią jų susidarymui. Citrinos rūgštis padeda palaikyti normalų pH lygį organizme.

 

Receptai

 
  • Šaukštą susmulkintų šalavijų užpilti 200 ml verdančio vandens. Nuovirą uždengti ir palikti pritraukti 10 – 15 minučių. Paskui nukošti ir skalauti burną šiltu skysčiu.
  • Šaukštą susmulkintos ąžuolo žievės užpilti 200 ml vandens ir pavirti 5 – 7 minutes. Nuovirą nukošti ir skalauti burną du kartus per dieną.
  • 2 šaukštus šviežiai išspaustų alavijo sulčių sumaišyti tokiu pačiu kiekiu svogūnų sulčių. Mišinyje sudrėkinti vatos gabalėlį ir pridėti prie kraujuojančių dantenų. Procedūrą kartoti du kartus per dieną.