Itin populiaraus TV3 kelionių šou „Metam monetą“ vedėjai, bičiuliai Leonardas Pobedonoscevas ir Audrius Bružas šią vasarą kviečia kartu pasinerti į nepamirštamus nuotykius ir laiką leisti keliaujant po pasaulį. Neseniai bičiuliai aplankė lietuvių pamėgtą Turkiją.  

Screenshot 2022-06-30 at 10.49.01

Kas kartą atvykę į svečią šalį, žinomi vyrai meta monetą ir taip išsiaiškina, kuris savaitgalį lepinsis prabanga, o kuriam teks suktis iš situacijos ir praleisti laiką kišenėje teturint vos 100 eurų. Ką veikti Turkijoje svajojantiems apie prabangą, o ką rinktis tiems, kurie nori sutaupyti?
Beje, ar žinojote, kad tikroji Kalėdų senelio gimtinė yra būtent Turkija? Kalėdų senelis, Šventasis Mikalojus arba Santa Claus‘as buvo krikščionių vyskupas, gyvenęs Turkijos Demrės mieste, kur vyskupavo ir gerais darbais džiugino miestelio bendruomenę. Leo ir Bružą Turkija pasitiko su ne vienu neįtikėtinu faktu!
Kemeras, kuriame keliautojai leido savaitgalį, yra vienas didžiausių ir populiariausių kurortų Turkijoje. Taip jis vadinamas ne veltui – 2020 metais Turkijos valdžia nusprendė įvertinti, koks kurortas yra pažangiausias. Šioje atrankoje Kemeras užėmė garbingą trečiąją vietą visoje Viduržemio jūros pakrantėje.
Viešbučių pasirinkimas Kemere tiesiog milžiniškas – nuo  ekonominės klasės iki prabangių. Tad „Metam monetą“ keliautojams – tai puiki vieta jų nuotykiams.
Bičiuliams išmetus monetą paaiškėjo, jog improvizacijų meistrui A. Bružui ir vėl teko varguolio dalia. Aktorius turėjo ne tik nakvoti paplūdimyje, bet ir sukurpti planą, kaip kuo geriau pažinti naują kraštą bei patirti kuo daugiau atminty išliksiančių nuotykių, išleidžiant kuo mažiau.
Tuo tarpu L. Pobedonoscevas, rankoje turėdamas belimitę MyTU kortelę, visą savaitgalį mėgavosi išskirtiniais restoranais, adrenalino kupinomis pramogomis ir įspūdinga privačia vila su penkių asmenų aptarnaujančio personalo komanda.
Ką patyrė, pamatė ir kuo kelionėje į Turkiją susižavėjo Leo ir Bružas?

  • Kemeras. Vienas miškingiausių kurortinių Turkijos miestų, labiausiai žavintis Tauro kalnynu, kurio papėdėje ir driekiasi. Beje, miestas yra įsikūręs istoriniame Likijos regione, todėl čia yra ką patyrinėti ir istorijos mėgėjams.
  • Mustafa Kemalio Atatiurko paminklas. Nieko stebėtino, kad Turkijoje sukurtas Mustafa Atatiurko asmenybės kultas. Jis – pirmasis Turkijos prezidentas, laikomas „Tautos tėvu“. M. Atatiurko iniciatyva šalyje buvo panaikinti griežti religiniai įstatymai ir teismai, moterims suteikta rinkimų teisė, įvestas europietiškas kalendorius, priimta konstitucija ir civilinis kodeksas bei gausybė kitų šiuolaikiškų sprendimų.
  • „Rixos Premium Tekirova“ viešbutis. Vienas populiariausių premium klasės viešbučių Kemere, įsikūręs pačioje Kemero gamtos širdyje. Beveik 200 tūkstančių kvadratinių metrų ploto teritorijoje yra viskas, ko tik gali geisti poilsio ištroškusio keliautojo širdis. Tai lietuvių itin pamėgtas viešbutis dėl smaragdinės jūros, gurmaniškų patiekalų ir komforto. Čia net 6 a’la Carte restoranai ir 9 barai, o mėgstantiems aktyvų poilsį – daugybė pramogų, tarp kurių yra pasivažinėjimas kalnų dviračiais ir vandens sportas. Specialiai vaikams – „Rixy“ klubas bei vandens pramogų parkas. „Laikas čia tikrai neprailgs net ir nemėgstantiems užsibūti vienoje vietoje“, – pasakojo L. Pobedonoscevas.
  • Tekirova. Miestas, puikiai tinkantis tiems, kas trokšta ramių atostogų. Įdomus faktas: Tekirovos smulkaus žvyro paplūdimiai laikomi geriausiais visame regione, o pati gyvenvietė garsėja mandarinų plantacijomis, pušų giraitėmis ir povandeniais urvais.
  • Tradicinė turkiška pirtis – hamamas. Centrų, kurie teikia tokią paslaugą, Turkijoje yra tikrai ne vienas. Hamamas – tai viena populiariausių pramogų, susidedanti iš kelių dalių. „Hamamo“ pirtyse ore paprastai tvyro garų debesis, prisotintas eukalipto kvapo – taip kūnas paruošiamas tolimesnėms procedūroms. Išėjus iš karštųjų patalpų reikia nusiprausti po dušu, arba, kaip aš, sukūrinėje vonioje, ir tik tuomet būsite palydėti į pagrindinę pirties komplekso dalį. Čia sienos ir grindys yra išklotos marmuru, o patalpos viduryje – marmurinis stalas, kuris iš vidaus yra kaitinamas karštu vandeniu. Pirtininkai nuprausia kūną ypatingu būdu – šiurkščia plaušine atlikdami kūno šveitimą, taip pašalinant negyvas odos ląsteles. Vėliau, naudojant specialius muilo putų maišus, išmuiluojamas, išmasažuojamas ir nuprausiamas visas kūnas“, – apie įsimintiną ritualą pasakoja A. Bružas.
  • Faselio miestas (Kemeras). Dar VII amžiuje prieš mūsų erą šį miestą įkūrė kolonistai iš Rodo salos. Daugelį metų šis miestas buvo pats svarbiausias uostas Likijoje, o Aleksandras Makedonietis čia turėjo net savo žiemos rezidenciją. „Vaikštant po miesto griuvėsius apėmė jausmas lyg keliaučiau laiku. Didžiausią įspūdį paliko 20 – 24 metrų pločio centrinė gatvė, miesto centre įsikūrusios Turkiškos pirtys bei senoji turgaus aikštė“, – pasakoja A. Bružas.
  • Kemero turgus. Čia vos įėjus, akys raibsta nuo daržovių, vaisių ir skanėstų. Tai viena iš tų vietų, kur turistinėje aplinkoje galima surasti autentikos. Į turgų ne tik apsipirkti, bet ir pasižmonėti ateina ir vietiniai miesto gyventojai.
  • Limano gatvė. Tai viena pagrindinių Kemero vietų, mėgstantiems apsipirkinėti. Išparduotuvių centre rasite visko: nuo pigių suvenyrų iki drabužių. „Jei nėra nurodyta tikslių kainų, derėkitės, derėkitės ir dar kartą derėkitės“, – patarimais dalinasi keliautojai. Limano gatvėje gausybę patrauklių vietų ras ir norintys tiesiog prisėsti, pasimėgauti maistu ar kokteiliais.
  • Olbijos parkas. Tai žalioji Kemero miesto zona, kur vaikštinėjant vingiuotomis alėjomis galima grožėtis skulptūromis, fontanais bei pasimėgauti ramybe. Šiame parke mielai apsilanko tiek vietiniai gyventojai, tiek turistai. Dėmesį traukia ne tik uostas, talpinantis net apie 200 jachtų, tačiau ir prekystaliai su vietinių gyventojų rankdarbiais. Daugelis jų papuošti vadinamąja turkiška akimi, skirta apsaugoti nuo nužiūrėjimo.
  • Tahtali kalnas. Dar kitaip vadinamas „Olympos“ kalnas yra aukščiausias kalnas Antalijos provincijoje. Jo aukštis siekia net 2365 metrus. „Kalnas toks aukštas, jog iš tolo yra lengvai matomas net jūrininkams, o iki pat vasaros jo viršūnę dengia ledo ir sniego sluoksnis. Pats tuo įsitikinau!“, – džiaugėsi L. Pobedonoscevas.

Nenuostabu, kodėl tiek daug tautiečių atostogoms renkasi vykti į Turkiją – 2020 metais Pasaulio turizmo organizacija paskelbė, kad Turkija pateko į 6 vietą lankomiausių pasaulio šalių sąraše.

 

Kelionių organizatoriaus Teztour teigimu, Turkija tikrai yra puiki vieta tiek tiems, kurie sau gali leisti daug, tiek tiems keliautojams, kurie kelionėms pasiskiria aiškiai suplanuotą biudžetą.
Kelionių šou „Metam monetą“ žiūrovus kviečia pasinerti į neįtikėtiną nuotykį, kuriame Leo ir Bružas įrodo, jog kelionės yra nuostabi patirtis esant bet kokioms galimybėms. Visai nesvarbu, ar gali keliauti visai savęs nevaržydamas, ar, priešingai, turi labai ribotą biudžetą. Patirti ir atrasti gali kiekvienas.
Kuris kelionėje bus savęs nevaržantis turtuolis, o kuris turės keliauti smarkiai susiveržęs diržus – paaiškės kiekvienoje kelionėje, kai vedėjai atvykę į naują šalį mes monetą. 
Kelionių šou „Metam monetą“ yra kuriamas pagal pasaulyje puikiai žinomą, ukrainiečių sukurtą kelionių laidos formatą „Oryol i Reshka“.
Kelionių šou „Metam monetą“ – sekmadieniais, 19.30 val. tik per TV3!

 

Foto: 
Tomo Petrovskio / tomasfoto.lt nuotraukos