Populiaraus TV3 kelionių šou „Metam monetą“ vedėjai Leonardas Pobedonoscevas ir Audrius Bružas šią vasarą leidžia keliaudami po įvairius pasaulio kampelius. Neseniai jie lankėsi viename ryškiausių, gražiausių ir spalvingiausių miestų Europoje – Ispanijoje esančioje Barselonoje!

 

DSC_2723

Kiekvieną kartą atvykę į naują šalį laidos herojai bando savo šansus mesdami monetą, kuri nusprendžia, kam atiteks galimybė mėgautis prabanga, o kam teks susikaupti ir sugalvoti, kaip išsisukti su itin ribotu biudžetu –100 eurų, kurių turi pakakti visam savaitgaliui, įskaitant visas išlaidas – nakvynę, transportą, maistą ir, žinoma, pramogas. Šį kartą laidos vedėjai monetą metė Barselonoje.

 

Ispanija – ypatingai ryški ir spalvinga Europos šalis, ištisus metus viliojanti turistus iš viso pasaulio. Įspūdinga architektūra, šimtametę istoriją menantys miestai, idealus klimatas ir beprotiško grožio gamta kaip magnetas traukia ne tik pramogų ir atostogų išsiilgusius keliautojus, bet ir meno, kultūros ir istorijos entuziastus.

 

Katalonijoje esanti Barselona, kurioje lankėsi Leo ir Bružas, yra unikalios architektūros ir katalonų kultūros perlas, įsikūręs Viduržemio jūros pakrantėje. Išdidų miestą juosia vienas už kitą jaukesni kurortiniai miesteliai su nuostabiais paplūdimiais, kuriuose kone niekada nesibaigia saulė.

 

Taigi, kokias galimybes Barselona ir aplink ją esantys kurortai suteikia tiems, kurie svajoja apie išskirtinę prabangą, ir ką veikti tiems, kurie siekia pakeliauti taupiai?

 

Šįkart monetos metimas nulėmė, kad improvizacijų meistrui A. Bružui pagaliau pasisekė ir jam atiteko turtuolio vaidmuo. Turėdamas belimitę MyTU kortelę aktorius po Barseloną keliavo su itin prabangiu kolekciniu automobiliu Cadillac, apsigyveno 5 žvaigždučių viešbutyje su 7 lauko baseinais, SPA centru ir 4 restoranais, mėgavosi išties nepigiomis ir įsimintinomis pramogomis.

 

„Kas gali būti geriau už kelionę kolekciniu automobiliu? Pučia pietietiškas kataloniškas vėjelis… Gera monetėlė man čia iškrito“, – važiuodamas prabangiu automobiliu sakė A. Bružas.

 

Kai turi daug pinigų, net ir per tokį trumpą laiko tarpą, kaip savaitgalis, gali nuveikti išties nemažai. Savo prabangios kelionės metu Bružas leidosi į plaukimą su kajakais gražiausiomis Barselonos pakrantėmis, degustavo vyną viename garsiame vynuogyne ir net skrido oro balionu! Šio sezono projekto kelionių organizatorius „Novaturas“ jam sukūrė išties įsimintiną ir įvairią programą.

 

Tuo tarpu L. Pobedonoscevas Barseloną pažinti turėjo savo jėgomis ir, žinoma, gerokai taupiau. Tiesa, ne ką mažiau įspūdingiau ir su daugybe nuotykių.

 

Kadangi Barselona tikrai nėra pigus miestas, Leo nusprendė labiausiai pataupyti nakvynės sąskaita. Taip jis atsidūrė viename hostelyje, kur kambariu dalinosi net su 7 nepažįstamais žmonėmis iš įvairiausių pasaulio kampelių.

 

Tačiau Leo tai nebuvo didelis iššūkis ir nuotaikos visai nesugadino. Priešingai – itin entuziastingai ir džiaugdamasis, kad pavyko sutaupyti jis leidosi pažinti tikrąją Barseloną, jos senąsias gatveles ir istorija alsuojančias kerteles. Leo netgi pavyko pasimokyti šokti flamenco!

 

„Kad išmokau šokti – pasakyti negaliu, bet faktas vienas – buvau pašokdintas tikros ir aistringos flamenco šokėjos!“, – emocijomis dalinosi L. Pobedonoscevas.

 

Taigi, kas sužavėjo Bružą ir Leo Barselonoje bei ką verta ten pamatyti?

 
Pasivažinėjimas kolekciniu senoviniu automobiliu „Cadillac“. Kaip ir prideda turtuoliui, Bružas džiaugėsi turėdamas galimybę važiuoti su kolekciniu automobiliu, kurio kaina parai yra 600 eurų. Cadillac – prašmatnus automobilis, tapęs meno objektu. Cadillac išsiskiria aukščiausiu komfortu, prabanga bei įspūdingu dizainu. „Leonardai, tokiam Cadillac‘e tu nesėdėjęs ir vargu, ar bepasėdėsi“, – kelionės į viešbutį metu juokavo Bružas.
 

Viešbutis „Atzvara“. Turėdamas belimitę MyTU kortelę, Bružas nusprendė, kad šioje kelionėje nori suderinti du esminius dalykus – didingosios Barselonos pažinimą ir „viskas įskaičiuota“ poilsį aukščiausio lygio viešbutyje šalia Barselonos esančiuose kurortuose prie jūros. Taip jis apsigyveno 5 žvaigždučių viešbutyje „Atzvara“, kuris yra įsikūręs Santa Susanna kurorte, vos 60 kilometrų nuo Barselonos centro. „Atzvara“ viešbutis atidarytas tik praėjusiais metais, tačiau jau pelnė poilsiautojų simpatijas ir laikomas vienu prabangiausiu viešbučių visoje Costa Brava pakrantėje. Viešbutyje yra 7 lauko baseinai, SPA centras, 4 restoranai ir 10 000 kvadratinių metrų dydžio sodai.
 

Gotikos kvartalas. Barselonoje esantis Gotikos kvartalas yra vienas gražiausių ir įspūdingiausių kvartalų visoje Europoje, suteikiantis galimybę patirti miesto praeities dvelksmą. Tai ne tik miesto istorijos židinys, bet ir vieta, kurioje galima pasinerti į senovinę atmosferą, mėgautis Barselonos kultūriniais lobiais ir pajusti tikrąją Barselonos dvasią. „Ši Šventojo Kryžiaus ir Eulalijos bažnyčia pastatyta XII-XIV amžiuje yra pagrindinė Barselonos katedra bei gotikinio kvartalo pradžia“, – lankydamas žymiausius miesto objektus pasakojo Leo.
 
 Alta Alella vynuogynai. Alta Alella vynuogynai yra įsikūrę netoli Barselonos ir užima itin svarbų vaidmenį Ispanijos ekologinių vynuogynų kategorijoje. Šie vynuogynai pasižymi unikaliu mikroklimatu, subtiliai suderinančiu vidutinius jūros vėjus su kalnų įtaka. Alta Alella vynuogynai taip pat garsėja savo dėmesiu aplinkai ir tvariai vyno gamybai. Vyndariai čia gamina ekologišką vyną ir cava – ispanišką putojantį vyną. Ar žinote, kuri cava dvejus metus iš eilės buvo pripažinta pati geriausia? Taip, būtent šio vynuogyno!
 

Hostelis „Zero“ – modernus ir draugiškas nakvynės variantas Barselonoje, kurį šioje kelionėje atrado L. Pobedonoscevas. Hostelis „Zero“ yra puikus pasirinkimas tiek jaunimui, tiek individualiems keliautojams, kurie ieško ne tik ir ekonomiškos, bet ir pakankamai patogios nakvynės. Šis draugiškas ir energingas hostelis suteikia galimybę keliautojams patogiai apsistoti ir susipažinti su kitais nuotykių ieškančiais žmonėmis iš viso pasaulio. „Ooo, koks mielas kambariukas, visai kaip studentavimo laikais… Ir kiek daug čia žmonių – ir iš Vokietijos, ir Olandijos. Septyni kambariokai… Na, bus įdomu…“, – įėjęs į kambarį pasakojo Leo.
 

Pasiplaukiojimas kajakais „Barcelona Excursions“. Kajakų ekskursijų metu galima pasigrožėti įstabiomis Barselonos pakrantės vietovėmis ir netgi pasiekti paplūdimius, į kuriuos sunku patekti pėsčiomis. Plaukiojant kajakais galima pamatyti ne tik didingas uolas, įspūdingus urvus, bet pasigrožėti jūroje plaukiojančiomis žuvytėmis, išvysti aštuonkojus ir kitus jūros gyventojus. Ši veikla yra tinkama tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems kajakininkams, nes „Barcelona Excursions“ centras suteikia ne tik reikiamas priemones, bet, esant poreikiui, ir instruktorių.
 
 Carmel bunkeriai. Tai unikali ir intriguojanti panoraminė vieta Barselonoje, kuri suteikia galimybę pažvelgti į miesto istoriją iš kitos perspektyvos. Šiandien Carmel bunkeriai tapo populiariu lankytinu objektu, kuriame lankytojai gali mėgautis kvapą gniaužiančiu Barselonos vaizdu iš labai aukštai, o anksčiau tai buvo itin svarbi vieta Ispanijos pilietinio karo laiku – šiuose bunkeriuose buvo įrengti priešlėktuviniai pabūklai. Tai puiki vieta tiek istorijos entuziastams, tiek fotografams, kurie nori užfiksuoti išskirtinį miesto vaizdą. Carmel bunkeriai yra ne tik įdomus istorinis objektas, bet ir vieta, kurioje galima pailsėti ir pasimėgauti nuostabiu miesto peizažu. „Visa Barselona atsiveria, kaip ant delno. Wow!“, – vaizdu grožėjosi Leo.
 

 La Boqueria turgus. La Boqueria turgus yra vienas iš garsiausių ir įspūdingiausių turgų Barselonoje. Šis turgus traukia tiek vietinius gyventojus, tiek turistus. Jau daugiau nei šimtmetį La Boqueria turgus stebina savo gausia prekių įvairove ir ryškiomis spalvomis. Čia galima rasti šviežių vaisių ir daržovių, jūros gėrybių, sūrių, mėsos produktų, saldainių, duonos, prieskonių bei daugybę kitų skanių vietinių produktų. Tai vieta, kurioje galima paragauti visų Barselonos skonių.
 

Skrydis oro balionu virš Barselonos yra nepamirštama patirtis! Skrydžio metu prieš akis atsiveria ne tik visa Barselona, bet ir aplink ją esantis grožis bei gamtos didybė – Montserat kalnai ir kiti gamtos stebuklai. Tiesa, skrydžiai yra vykdomi ne pačioje Barselonoje, o šalia esančiame priemiestyje.
 

 Port Aventura atrakcionų parkas. Port Aventura atrakcionų parkas yra vienas iš populiariausių pramogų parkų Europoje, siūlantis neįtikėtiną pramogų ir adrenalino dozę visai šeimai. Port Aventura žavi savo teminėmis zonomis, kurios atspindi skirtingas šalis ir kultūras, tokiu būdu leisdamos lankytojams patirti įvairiapusę kelionę per pasaulį. Parko atrakcionai – nuo traukiniukų vaikams iki ekstremalių greičio ir aukščio pramogų, įtraukia įvairiausio amžiaus žmones.
 

Montserat vienuolynas yra įspūdinga šventovė, įsikūrusi įspūdingoje Montserat kalnų viršūnėje, apie 50 kilometrų į šiaurę nuo Barselonos. Šis vienuolynas garsėja savo unikaliu kraštovaizdžiu ir religiniu paveldu, traukiančiu šimtus lankytojų iš viso pasaulio. Montserat vienuolynas yra svarbus religinis ir kultūrinis objektas, kuris įkvepia dvasinę ramybę ir leidžia lankytojams pasinerti į istorijos ir tikėjimo pasaulį.
 

La Sagrada Familia bažnyčia yra ikoninis Barselonos architektūros paminklas, tapęs miesto simboliu. Ši dar nepabaigta statyti bažnyčia yra vienas iš didžiausių Antoni Gaudí kūrinių, kuriame susilieja gotikos ir modernizmo elementai. Jos masyvūs bokštai, išskirtinis vitražas ir intriguojanti architektūra nepalieka abejingų. Ši bažnyčia nuolat keičiasi ir tobulėja, o jos statyba trunka jau daugiau kaip šimtą metų.
 

 
Restoranas „Glaciar“ yra vienas žinomiausių restoranų Barselonoje, kuris siūlo ne tik išskirtinio skonio patiekalus, bet ir nepakartojamą atmosferą. Restoranas įsikūręs nuostabioje vietoje ir pasižymi moderniu bei elegantišku interjeru. „Glaciar“ restoranas garsėja savo meniu, kuris pasižymi skirtingų kultūrų patiekalais ir įvairiais skoniais. Čia galima ragauti tiek tradicinius Ispanijos patiekalus, tiek tarptautinius eksperimentinius skonius.
 

 

 Barceloneta paplūdimys yra ta vieta, kur turistai ir vietiniai gyventojai mėgaujasi saule, smėlio paplūdimiu ir jūros malonumais. Šis paplūdimys yra puikus pasirinkimas norint pabėgti nuo miesto šurmulio ir atsipalaiduoti. Barceloneta paplūdimys įsikūręs netoli miesto centro ir yra labai lengvai pasiekiamas.

   

Kaip teigia kelionių organizatoriaus „Novaturas“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė, Barselona yra puiki vieta atostogoms, nes joje galima pasimėgauti ne tik šilta ispaniška saule, bet ir papramogauti bei pažinti Ispanijos kultūrą, žmones ir tradicinius patiekalus.

 

„Atsižvelgdami į klientų poreikius, šiam vasaros sezonui į asortimentą sugrąžinome Barselonos kryptį ir iki pat rudens kviečiame lankyti Costa Dorados bei Costa Bravos regionus. Čia pasitinkanti gamtos apsuptis, architektūra, menai, žmonių įvairovė, kokybiškas šviežias maistas bei oras leidžia pasinerti į nepamirštamas, turiningas atostogas. Geras metas apsilankyti šiose kryptyse yra pavasaris ir vasara, kai miestuose, pakrantėse yra daugybė veiksmo, vakarėlių, o ir vietiniai gyventojai pramogaudami lauke pradeda šiltąjį sezoną“, – apie Barselonos regioną pasakojo M. Bielinytė.

 

Barselonos pakrantė yra labai skirtinga ir būtent tuo patraukli keliautojams, nes kiekvienas gali išsirinkti vietą atostogoms pagal savo norus ir poreikius.

 

Štai Costa Dorados pusė yra tinkamas pasirinkimas šeimoms su vaikais. Ilgas ir nuožulnus smėlio paplūdimys puikiai tinka poilsiui prie vandens, o rytus ir vakarus galima leisti vaikščiojant promenada palei pakrantę.

 

Cap Salou rajonas stebina išskirtiniais paplūdimiais mažose įlankėlėse. Čia galima grįžti į vaikystę, dieną ar net dvi praleidžiant atrakcionų parke Port Aventura, o norint pajusti senąją Ispanijos kultūros dvasią rekomenduojama bent pusdienį praleisti Taragonos mieste.

 

Tuo tarpu Costa Bravos pusė labiau tinkama poroms. Paplūdimiai greičiau gilėja, o beveik visoje Costa Bravos pakrantėje driekiasi traukinių linija, kuriais patogiai galima pasiekti ir pačią Barseloną.

 

Costa Bravoje – daug skirtingų kurortų, iš kurių galima pasirinkti labiausiai patinkantį. Lloret de Mar garsėja vakarėliais, čia įsikūrę nemažai tik suaugusiems skirtų viešbučių, keliautojai mėgsta vaikštinėti siauromis gatvelėmis ar grožėtis paplūdimiais.

 

Tossa de Mar garsėja savo Senamiesčiu, o jei atostogų metu kyla noras apsipirkti, rekomenduojama rinktis Calella kurortą. Atostogų metu reikėtų nepraleisti progos išvysti flamenco šou, o jei norisi pasigrožėti Ispanijos kraštovaizdžiais ir paliesti istorijos vingius, tuomet būtina pasinerti į ekskursiją po Montserato vienuolyną.

 

Kelionių šou „Metam monetą“ žiūrovus kviečia pasinerti į neįtikėtiną nuotykį, kuriame Leo ir Bružas įrodo, jog kelionės yra nuostabi patirtis esant bet kokioms galimybėms. Visai nesvarbu, ar gali keliauti visai savęs nevaržydamas, ar, priešingai, turi labai ribotą biudžetą – patirti ir atrasti gali kiekvienas.

   

Kuris kelionėje bus savęs nevaržantis turtuolis, o kuris turės keliauti smarkiai susiveržęs diržus – paaiškės kiekvienoje kelionėje, kai vedėjai atvykę į naują šalį mes monetą.

   

Kelionių šou „Metam monetą“ yra kuriamas pagal pasaulyje puikiai žinomą, ukrainiečių sukurtą kelionių laidos formatą „Oryol i Reshka“. Šiemet kelionės vyksta su didžiausiu kelionių organizatoriumi Baltijos šalyse „Novaturu“.

 

Kelionių šou „Metam monetą“ – sekmadieniais, 19.30 val. tik per TV3!