„Levis“ mėlynų džinsų prekės ženklas yra turbūt labiausiai atpažįstamas pasaulyje. XIX amžiaus viduryje sužavėtas aukso karštligės į Kaliforniją atvyko jaunas vokietis Levis Štrausas. Į Jungtines Valstijas 1829 metais imigrantas iš Bavarijos atvyko su motina ir dviem seserimis. Po kelių dešimtmečių gavo JAV pilietybę. Tada laivu išplaukė į San Franciską, kuriame ketino prekiauti auksu.

 

L. Štrausas neketino pats kasti aukso. Kalifornijoje jis planavo atidaryti parduotuvę, prekiaujančią ir superkančią auksą. Patirties L. Štrausas turėjo, nes jo šeima turėjo sėkmingai veikiančią drabužių parduotuvę Niujorke. Netrukus jis atidarė ne tik aukso supirktuvę, bet ir dar vieną šeimos drabužių ir tekstilės parduotuvės filialą, nes į miestą plūste plūdo aukso ieškotojai su šeimomis, kuriems reikėjo būtiniausių prekių.

 

1872 metais L. Štrausui parašė siuvėjas iš Nevados, Džeikobas Deivisas. Laiške jis papasakojo, kad nusipirko audinį iš L. Štrauso parduotuvės ir sugalvojo, kaip pasiūti patvaresnes kelnes su metalinėmis kniedėmis. Dž. Deivisas rašė norėdamas, kai L. Štrausas finansiškai paremtų jo idėjos įgyvendinimą. Pirmieji džinsai buvo siuvami iš storos drobės ir dažomi mėlynai, neva dėl to, kad nesimatytų kniedžių. Patvarias ir patogias kelnes akimirksniu pamėgo aukso ieškotojai, paskui ir kiti. Iki šiol mėlyni džinsai yra bene vienintelis drabužis, kurį galima rasti beveik kiekvienoje drabužių spintoje.