Legendinė rusų balerina, Maja Pliseckaja, lapkričio 20-ąją minėjo garbingą 88 metų sukaktį (gimusi 1925 metais). Daugelis pasakytų, kad kalbėti apie moters amžių yra netaktiška, tačiau M. Pliseckajos, paneigusios stereotipą, kad balerinos karjera yra trumpalaikė, atvejis, ko gero, yra išimtis. Septyniasdešimties metų ji vis dar pasirodydavo scenoje, o dabar ji – visų trokštama mokytoja, choreografė, baleto konkursų visame pasaulyje komisijos narė.

 

Taip pat Maja Pliseckaja – viena pirmųjų Rusijos stiliaus ikonų, kuri atpažįstama ir vertinama ir už gimtosios šalies ribų. Gerbėjai gerai žino apie nedrąsią, beveik pusę amžiaus trukusią, M. Pliseckajos draugystę su aukštosios mados kūrėju Pjeru Kardenu. Dizaineris kurdavo ne tik sceninį, bet ir kasdienį garsiosios baleto gulbės įvaizdį. M. Pliseckajos stilius greitai tapo visų atpažįstamas ir su niekuo nesumaišomas: ilgi švarkai bei palaidinės, siauros, tiesios kelnės, elegantiški uždari bateliai, platus paltas, monochrominių spalvų deriniai, aliuzijos į karininkų aprangą. Kaip ir priklauso jos profesijos moteriai, makiažas ryškus, teatrinis – juodas akių kontūras, tamsiai raudoni lūpų dažai, plaukai surišti aukštai arba sušukuoti į kuodelį.

 

Majos Pliseckajos tėvai buvo žydų kilmės. Jos tėvas buvo Svalbardo generalinis konsulas, o motina dirbo aktore tyliajame kine. Sulaukusi 9-erių Maja pradėjo mokytis Maskvos baleto mokykloje. Dar mokydamasi mokykloje ji jau šoko Maskvos didžiajame teatre. Vėliau tapo trupės soliste. Ji atliko beveik visus klasikinio repertuaro vaidmenis. Jos skaičiavimu, „Gulbės ežerą“ šoko daugiau nei 800 kartų! Per visą gyvenimą ji gavo daugybę apdovanojimų ir garbės raštų. Garsios balerinos vardu buvo net pavadinta mažytė planeta, kodiniu pavadinimu „4626“.

 

Legendinės balerinos šokį, išvysite paspaudę nuorodą: