Televizijos laidos „Miško balsas“ vedėjas, edukatorius, lektorius, antrinio panaudojimo dizaino specialistas Giedrius Bučas savo gyvenimo be miško neįsivaizduoja. „Ar vėjas pučia, ar sninga, ar lyja – išeini į mišką kuo toliau nuo miesto šurmulio ir nusiramini,“ – sako laidos vedėjas. Giedrius Bučas be lazdos ir krepšio į mišką jau senai neina. Nors aplinkiniai ir varsto nustebusiais žvilgsniais, Giedrius sako, kad dėl to nejaučia jokių kompleksų. Šie atributai tapo jo įvaizdžio dalimi. Jis, turėdamas rankose specialią lazdą, kaskart surenka viską, ką randa miške ir prašosi į šiukšliadėžę. Jam daug keisčiau atrodo žmonės lengvu žingsniu praeinantys pro numestas šiukšles.

 

Screenshot 2022-03-18 at 15.34.07

 

Šį kartą Giedrius keliauja į Neries regioninį parką, kuriame miesto šurmulį galima pamiršti vaikščiojant žmogaus rankų nepaliestais miško takais. „Miškas – tai nematomų ir matomų gyvūnų namai, ten mūsų nelaukia ir ten mums neparuošta. Miške turime elgtis nepaprastai pagarbiai, kad sugyventume su mišku, ir jokiu būdu nevykti ten švęsti. Gamta nėra šventė – gamta yra bažnyčia“, – sako Neries regioninio parko direktorė Audronė Žičkutė.

 

Screenshot 2022-03-18 at 15.34.46

 

Šiame parke galite aplankyti Neries trobelę, kuri skirta tiems, kurie svajoja pagyventi gamtos prieglobstyje be patogumų. Čia nerasite nei elektros, nei vandentiekio, gyvensite gamtoje ir kelsitės su saulės patekėjimu.

 

Screenshot 2022-03-18 at 15.35.25

 

Išties, per pastaruosius metus daugelis atsigręžėme į gamtą, į miškus ir ežerus. O kaip sekasi tiems, kurie gyvenimą mieste iškeitė į miško prieglobstį ir ramybę, žiūrėkite šeštadienį 17 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją. Sužinosite, kokie laukiniai gyvūnai ir paukščiai džiugina garsios aktorės Editos Užaitės kasdienybę Čiobiškio kaime. O laidos eksperto rubrikoje UAB „Foros Global“ įkūrėjas Tadas Palaima patars, kaip įsigyti miško tiems, kurie dar tik svajoja apie gyvenimą gamtoje. Tad profesionalų patarimai pravers daugeliui.

   

„Lietuvos ryto“ TV archyvo nuotraukos