Lauro medis – tikriausiai labiausiai legendomis apipintas augalas. Itin vertingi sodraus kvapo ir skonio lauro lapai, uogos ir eterinis aliejus.

 

lauro lapai

Antikinėje Graikijoje medis siejamas su Apolonu ir jo seserimi Artemide. Mituose pasakojama, kad nimfa Dafnė, negalėdama pabėgti nuo persekiojančio dievo Apolono, pasivertė lauro medžiu, kad išsaugotų skaistybę. Nuo tada šis medis Apolonui tapo ypatingai svarbus. Jos garbei jis pradėjo nešioti iš lauro lapų ir šakų nupintą vainiką. Romėnų mitologijoje lauramedis (lot. laurus nobilis) buvo dedikuotas ištikimybės deivei Fidėjai. Anot dar vieno mito, senovės graikų gyvulininkystės dievas Hermis išrado ugnį, trindamas vieną į kitą granatmedžio ir lauro šakeles.

 

Pitijos arba Delfų orakulo vaidilutės kramtydavo lauro lapus, kad išvystų pranašystes ir sustiprintų ryšį su motina gamta, Žemės personifikacija Gaja ir Apolonu. Manoma, kad vaidilutės degindavo nuodingas lauro vaisių sėklas ir kvėpuodavo jų garais. Apsvaigusios regėdavo ateities pranašystes.

 

Senovės graikai ir romėnai lauro lapų vainikais vainikuodavo Olimpinių žaidynių nugalėtojus bei daug visuomenei nusipelniusius žmones, mokslininkus.

 

XVII amžiuje Europoje buvo tikima, kad lauro lapai gali apsaugoti nuo raganų kerų. Teigiama, kad laurai suteikia labai stiprią apsaugą, todėl medžiai būdavo sodinami prie gyvenamųjų namų, siekiant apsaugoti jų gyventojus nuo prakeikimo ir blogos akies. Liaudies išmintis bylojo, kad lauramedžiai gali apsaugoti nuo gaisro ir audros padarinių.

 

Lauro lapai magijoje klasifikuojami taip:

 
  • Giminė – vyriška.
  • Planeta – Saulė, Jupiteris.
  • Elementas – Ugnis.
 

Laurai magijoje ir burtuose naudojami tūkstančius metų. Jie buvo vertinami dėl mistiškų savybių. Kilnusis lauras – tai Saulės medis, atitinkantis Liūto zodiako ženklą ir labai atsparus magijai.

 

Norėdami sustiprinti aiškiaregystės dovaną ir burtus, raganiai vartodavo lauro lapų arbatas. Tačiau nuryti jų nerekomenduojama. Vietoj to, galima namus šiek tiek pasmilkyti degančių lauro lapų dūmais, arba silpnu nuoviru nuplauti burtams naudojamą veidrodį, krištolinį kamuolį bei kitus įrankius.

 

Lauro lapai gali būti nešiojami kaip amuletai, saugantys nuo blogio ir neigiamos įtakos. Kartais jie naudojami egzorcizmo seansuose.

 

Namų langus galima apkaišyti lauro šakelėmis. Tikima, kad tai suteiks apsaugo nuo žaibų ir apvalys namus.

 

Šalina juodosios magijos burtus, prakeikimus – ant anglių sudeginti sutrintą lauro lapą su sandalmedžio milteliais.

 

Įtarus apie prakeikimą arba po nemalonaus žmogaus apsilankymo, namų grindis reikėtų išplauti su vandeniu, kuriame įdėta trintų lauro lapų.

 

Norėdami, kad meilė truktų ilgai ir niekada neišblėstų, pora turėtų nulaužti šakelę nuo lauramedžio, kartu ją perlaužti dar kartą ir kiekvienas saugoti savo šakelės dalį.

 

Pranašiški sapnai gali aplankyti, jei prieš miegą po pagalve bus padėti keli lauro lapai arba kambaryje paskleista lengva laurų eterinio aliejaus ir vandens mišinio dulksna.

 

Atliekant magiškus ritualus ir burtus, į šventintą vandenį gali būti įberiama šiek tiek lauro lapų miltelių. Prieš ritualą šiame vandenyje bus galima nusiplauti rankas.

 

Lauro lapai arba eterinis aliejus naudojami šventinti muzikos instrumentus.

 

Laurų aliejus taip pat naudojamas šventinti žvakėms ir kitiems magijos įrankiams.

 

Sakoma, kad noras taps realybe, jei jį užrašysite ant lauro lapo ir sudeginsite.

 

Ant lauro lapų užrašyti burtažodžius arba nupiešti simbolius ir paslėpti juos visuose namų kampuose. Namus aplenks nelaimės ir nesėkmės.

 

Lauramedis pasodintas prie namų apsaugos namų gyventojus nuo ligų. Taip pat veiksminga laikyti šiek tiek lapų slaptoje vietoje.

 

Lauro lapai suteikia jėgos ir ištvermės, dalyvaujantiems sporto varžybose. Tai – sportininkų talismanas.

 

Norint paskatinti pokyčius, galima sudeginti žvakę, apšlakstytą eteriniu laurų aliejumi.