Įspūdingoji koralinė pilis nebyliai stūkso Floridos valstijoje JAV. Nors apie ją informacijos nėra daug, tačiau pilis lyginama su Stounhendžu, antikinėmis graikų šventyklomis, didžiosiomis Egipto piramidėmis. Sunku patikėti, kad unikalų statinį sukūrė ir pastatė vienas žmogus, latvių kilmės emigrantas Edvardsas Liedskalninšas.

 

pilis

Nemažai vyrų savo rankomis yra pastatę namus, tačiau šis atvejis yra išskirtinis, nes vyras namą statė iš labai originalių medžiagų. Jis naudojo milžiniškus koralinių uolienų blokus, iš kurių kai kurie sveria virš 30 tonų. Neaukštas (virš 1,5 m), smulkus vyrukas (apie 45 kg) iš šių blokų sugebėjo pastatyti pastatus be jokių šiuolaikinių įrenginių. Latvio statinius gaubia panaši paslaptis kaip ir senovės Egipto piramidžių statybos procesas.

 

Patvirtinta, kad sienų ir bokštų statybai buvo sunaudota 1000 tonų koralinių uolienų, papildomai iš 100 tonų uolienos buvo išpjaustyti baldai bei meno dirbiniai. Pavyzdžiui kieme stūksantis įspūdingas obeliskas sveria 28 tonas. Koralinę pilį juosia beveik 2,4 metro tvora iš masyvių blokų, sveriančių keliolika tonų. Didžiuliai pusmėnuliai pastatyti ant 6 metrų aukščio sienų. Rytinę pilies sieną saugo 9 tonas sveriančios besisukančios durys, kurios atsiveria, prisilietus prie jų pirštais. Kai kurie akmenys yra dvigubai sunkesni nei didžiausi Gizos piramidės blokai.

 

Edvardsas Liedskalninšas dirbo vienas 20 metų (nuo 1920 iki 1940 metų), bet galų gale pastatė „Uolienų vartų parką“ (angl. „Rock Gate Park“) Floridoje. Pasakojama, kad vyras pradėjo grandiozines statybas, kai jį metė sužadėtinė dėl to, kad jis staiga jai pasirodė per senas ir neturtingas. Keletą metų latvių imigrantas klajojo po Jungtines Valstijas ir Kanadą, paskui dėl sveikatos įsikūrė Floridoje. Vyras susirgo tuberkulioze, o švelnus Floridos klimatas, anot kai kurių gydytojų, galėjo teigiamai veikti jo sveikatą.

 

Koralinius namus pradėjo statyti 1920 metais. 1936 metais jis buvo priverstas perkelti statybas į Homestedo provinciją, į kurią kažkokiu būdu sugebėjo atsigabenti jau pradėtą statyti namą ir statybines medžiagas. Dabar ši vieta kasmet sulaukia daugybės turistų.

 

Kaip vyras sugebėjo sukonstruoti šiuos paslaptis yra paslaptis, nes nėra nė vieno, kuris matė jį statant. Edvardsas Liedskalninšas dirbo tik tamsiuoju paros metu, pasišviesdamas žibintu. Neįtikėtina, kad mažas ir neraumeningas vyras sugebėtų pakelti tokius blokus. Kai vyko statybų perkėlimas, kai kurie žmonės matė, kad koraliniai blokai buvo transportuojami nuomotu sunkvežimiu, bet niekas nematė, kaip jis juos įkėlė ir iškėlė iš sunkiasvorio automobilio.

 

Apie koralinę pilį sklando daugybė keistų istorijų ir legendų. Tačiau niekas nežino, kuri iš jų yra teisinga. Netrukus po statybų atsirado žmonių, kurie neva matė, kaip Liedskalninšas statė pilį. Jis esą tik prisiliesdavo prie luitų ir pradėdavo dainuoti. Veikiami melodijos koraliniai blokai pakildavo į orą ir statybininkas juos galėdavo nukreipti ten, kur reikia. Kiti mano, kad vyras mokėjo panaudoti subtiliąją žemės ir šviesos energiją, gravitaciją, įmagnetintą lauką,  kad pakeltų ir padėtų į norimą vietą net ir pačius sunkiausius daiktus. Kaip yra iš tikrųjų, belieka tik spėlioti.