Praėjusį penktadienį (kovo 21 dieną) Lietuvoje pirmą kartą buvo minima Dauno sindromo diena. Šie žmonės tarp mūsų gyvena kiekvieną dieną, todėl juos prisiminkime ne tik minėjimo dieną.

 

Skirtingų tautybių paaugliai su Dauno sindromu jautrioje žinutėje būsimoms mamoms skatina nebijoti ir neturėti neigiamų išankstinių nusistatymų.

 

Italijos nacionalinė žmonių su Dauno sindromu asociacija neseniai sulaukė elektroninio laiško iš nėščios moters, kuriame ji rašė apie nerimą dėl tokio vaiko gyvenimo kokybės. Jai ir milijonams kitų būsimų mamyčių išsiuntė drąsinančią vaizdo žinutę, kurią įrašė vaikai, turintys minėtą sindromą.

 

Žinutė labai paprasta. Joje sakoma: „Brangi mama iš ateities, tavo vaikas gali būti laimingas. Toks kaip esu aš. Ir tu taip pat gali būti laiminga“. Vaizdo įrašas pasirodė ir akimirksniu tapo interneto hitu kovo 21-ąją ir sulaukė daugiau nei 2,5 milijono peržiūrų. Šią dieną kalbama apie tokių žmonių teises, integravimą į visuomenę ir gerovę.

 

Vaizdo įraše jaunuoliai kalba skirtingomis Europos kalbomis: „Brangi ateities mama, nebijok. Tavo vaikas galės daryti daugybę dalykų. Jis galės tave apkabinti. Jis galės atbėgti pas tave. Jis galės kalbėti ir pasakyti, kad tave myli. Jis galės eiti į mokyklą, taip pat kaip visi. Jis galės išmokti rašyti. Ir jis galės parašyti tau, jeigu vieną dieną jis bus toli, nes iš tiesų jis galės keliauti. Jis galės padėti savo tėvui sutaisyti dviratį. Jis galės dirbti ir uždirbti pinigus, o gavęs tuos pinigus jis galės pakviesti tave pietų. Arba išsinuomos butą ir apsigyvens vienas. Kartais bus sunku, labai sunku, beveik neįmanoma. Bet ar taip nėra visoms motinoms? Brangi ateities mama, tavo vaikas gali būti laimingas“. Vaizdo įrašas baigiamas žinute mamai, parašiusiai laišką, kuria patvirtinama, kad ji bus laiminga. Tada rodoma jausminga scena, kai vaikai apkabina ir glaudžia prie širdies savo mamas.

 

Dauno sindromas – tai genetinė liga, kai organizme yra papildoma 21 chromosoma, sukelianti fizinę ir psichinę negalią. Šią ligą galima diagnozuoti nėščiųjų patikrinimo metu.

 

Jautrią žinutę ateities mamoms galite pažiūrėti paspaudę nuorodą: