Daugeliui muzika atrodo kaip sielos atgaiva, gėrio ir džiaugsmo šaltinis. Tačiau ne visi žino, kad joje slypi kur kas daugiau. Daugelį metų žmonėms klausimą kėlė nuodėmingos žinutės, girdimos atvirkštinėje muzikos įrašų pusėje. Krikščionių bažnyčia apkaltino sunkiojo roko grupes, kad jos į savo dainas įterpdavo Šėtoną garbinančias, satanistines žinutes. Kalbama, kad tokios žinutės užkoduotos daugelyje žymiausio pasaulio grupių įrašų. Kas tai – pokštas ar bendradarbiavimas su nežemiškomis, blogio jėgomis?

 

muzika

1968 – 1980 metais gyvavusi anglų roko grupės „Led Zeppelin“ dainoje „The Stairway to Heaven“ („Laiptai į dangų“) yra tokie originalūs ir labai paslaptingi žodžiai: „If there‘s a bustle in your hedgerow“ („Jeigu jūsų gyvatvorėje yra šurmulys“), kurie, klausant muzikos įrašą atvirkščiai, skamba kaip: „Oh here‘s to my sweet Satan“ („O čia mano mielajam Šėtonui“). Grupės lyderis Robertas Plantas tokius įtarimus pavadino juokingais ir neturinčiais jokio pagrindo, tačiau po šio įvykio tokias slaptas, šėtoniškas žinutes pradėjo įrašinėti ir kitos grupės bei atlikėjai.

 

Slaptas žinutes dainose išgirsti sudėtinga. Kartais norint jas išgirsti, reikia sulėtinti grojimo tempą, kartais paleisti atvirkščiai, kartais – labai atidžiai įsiklausyti. 1968 metais amerikiečių dainininkas Frankas Zappa išleido albumą „We‘re Only In It For the Money“ („Mes esame čia tik dėl pinigų“). Patyręs spaudimą iš kritikų, atlikėjas ištrynė šią dainos eilutę ir ją įrašė tik į kitą įrašo pusę. Atvirkščiai paleidžiamoje dainoje F. Zappa atvirai ir necenzūriniais žodžiais išsidergė iš savo kritikų. Kitose įslaptintose muzikos žinutėse grasinama, pranešama apie artėjančią nelaimę, mirtį, pasakojami asmeniniai grupės juokeliai ir pateikiamos paslaptingos instrukcijos.

 

Muzikos įrašuose įterpiamos neįtikėtinai panašios satanistinės žinutės. Jose klausytojai raginami maištauti prieš tėvus, prieš visuomenę, prieš viską, kas egzistuoja, išlaisvinti savo seksualinius instinktus, padėti sukurti anarchistinę valstybę, kurioje triumfuotų Šėtonas. Kai kurios dainos galėtų būti net pavadintos nenuginčijamais himnais Šėtonui. Dauguma tokių muzikos grupių neslepia savo tikslų ir viešai prisipažįsta, kad vykdo savo misiją.

 

Ne visose įslaptintose žinutėse garbinamas Šėtonas. Egzistuoja tokių muzikos įrašų, kuriuose užkoduotos teigiamos, motyvaciją keliančios frazės. Pavyzdžiui, 2004 metais britų roko grupė „Franz Ferdinand“ išleido dainą „Michael“ („Maiklas“), į kurią įterpė tokius žodžius: „She‘s worried about you, call your mother“ („Ji dėl tavęs jaudinasi, paskambink savo mamai“). Kita amerikiečių sunkiojo roko grupė „Tool“ kūrinyje „Intension“ („Intencija“) įkomponavo žinutę, kurią galima pasiklausyti, paleidus groti įrašą atvirkščiai: „Listen to your mother. Your father is right. Work hard. Stay in school“ („Paklausyk savo mamos. Tavo tėvas yra teisus. Dirbk sunkiai. Pasilik mokykloje“).

 

Tačiau visas šias žinutes, vienaip ar kitaip, gali girdėti žmogaus ausis. Muzikos pramonėje dirbantys žmonės savo gerbėjais manipuliuoja dar labiau, į muzikos kūrinius jie įkomponuoja žinutes, kurių klausytojai negirdi. Žinutės, kurios, kaip tikima, gali paveikti sąmonę, įrašomas labai aukštu dažniu, kurio žmogus negali girdėti. Mums nežinant smegenyse vyksta neįprasti reiškiniai smegenyse, kuriose išsiskiria tam tikros, panašios į narkotines, medžiagos ir priverčia mus pasielgti ne taip, kaip norėtume. Nors ne visi su tuo sutinka, bet galbūt muzika yra pats paprasčiausias būdas kontroliuoti žmoniją? Juk jos, dažniau ar rečiau, klausosi visi. Muzika mūsų ausis pasiekia net tada, kai to nenorime: prekybos centruose, viešojo maitinimo įstaigose, darbuose, renginiuose, viešajame transporte ir kitur.

 

Psichologų ir psichiatrų nuomone, slaptos žinutės muzikos įrašuose realios grėsmės neturėtų kelti, nes jos yra negirdimos. Nors egzistuoja nuomonė, kad pasąmonė gali užfiksuoti ir tai, kas negirdima ausiai, tačiau tai nėra įrodyta moksliškai.