20-ąjį gimtadienį rudenį švenčianti LNK atskleidžia įdomiausius faktus iš televizijos gyvenimo. Ar žinojote, kad?..

 

IMG_4894_1600x1067

 

Ilgiausiai transliuojamos LNK gyvenimo būdo laidos „Nuo… Iki…” pavadinimą kepdama blynus sugalvojo Rūtos Mikelkevičiūtės mama.

 

Radistas Jonas Nainys yra laimėjęs LNK rengtą realybės šou „Ideali pora“. Tuomet 22 metų Jonas, dar tik ketvirtakursis filosofijos studentas ir  20 metų Julija Želnovaitė, antro kurso bibliotekininkystės ir informacijos specialybės studentė buvo pripažinti idealia pora ir laimėjo po naują automobilį „Fiat Grande Punto“.

 

KIZ_0206

 

Pirmoji LNK programa gegužės 5-ąjąbuvo informacinė pramoginė laida „Ryto ratas“.

 

Pirmąsias LNK žinias vedė žurnalistas Darius Lukoševičius.

 

Projektas „LNK infomedis“, kaip didžiausia skulptūra iš televizorių pasaulyje, pastatyta Europos parke, įrašyta į Gineso rekordų knygą.

 

2009 metais LNK Gerumo diena įrašyta į Lietuvos rekordų knygą kaip sėkmingiausia labdaros akcija per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį (suaukoti 3 122 076 litai).

 

Kriminalinių naujienų vedėjas Jaunius Matonis jau du dešimtmečius su LNK žiūrovais visada sveikinasi viena fraze:  „Sveiki gyvi“.

 

Pirmąjį LNK šokių projektą „Kviečiu šokti“ nugalėjo kurčnebylė Laura Valytė su profesionaliu šokėju Vadimu Šuško.

 

2002 metais LNK laidos „Dviračio šou“ vedėjas Vytautas Šerėnas kandidatavo į prezidentus ir pirmajame ture liko ketvirtas, aplenkęs tokius politikos mohikanus kaip Vytenis Andriukaitis ir Kazimira Prunskienė.

 

Televizijoje personažai gimsta su vardais, kurių televizijos žiūrovai paprastai nežino: pavyzdžiui, „Lalailos“ blondinių vardai buvo Zita ir Gita, „Dviračio šou“ blondinės turėjo Gražkės ir Cypos vardus, o pelės politologai vadinami Sūrskiu ir Mauzeriu.

 

LNK pirmąjį tarptautinį pripažinimą pelnė 1998 metais už sezono „Šalia kelio LNK“ kampaniją. Romoje vykusiame „Promax” festivalyje „Šalia kelio LNK“ pripažinta geriausia TV kanalo įvaizdžio koncepcija.

 

LNK televizijos 2003/2004 metų sezono filmus pristatantis vaizdo klipas „Jei tobulas filmas truktų minutę“ Niujorke pelnė 2004 metų „Promax” pasaulio Savireklamos ir marketingo apdovanojimų sidabrą.

 

Per 20 metų LNK rodė net 130 tūkstančių valandų. Per tiek laiko galima dešimt kartų suskraidyti iki Marso.

 

LNK grupė yra didžiausia televizijų grupė Lietuvoje, kurią kasdien žiūri 1,5 milijono žmonių.

 

Per dieną LNK grupė ištransliuoja 1500 reklaminių klipų, t.y daugiau nei pusę milijono kasmet.

 

Per metus LNK laidų vedėjai „Labas vakaras“ ištaria 4700 kartų.

 

Per metus LNK žvaigždėms papuošti sunaudojama 4 kg pudros, 2 kg 800 gramų grimo pagrindo, 300 gramų lūpų dažų, 370 gramų lūpų blizgesio ir 20 litrų plaukų lako.