Flirtas – tai smagus dviejų vienas kitam patinkančių žmonių žaidimas. Seksualinis priekabiavimas verčia jaustis nesmagiai, žeidžia ir yra paprasčiausiai nepageidaujamas. Atskirti šiuos du bendravimo būdus kartais gali būti labai sunku, nes abejais atvejais parodomas susidomėjimas, nevengiama užuominų apie seksualumą. Be to, kas vienam atrodo kaip nekaltas flirtas, kitam – jau peržengtos ribos. Norint išvengti dviprasmybių, reikia atkreipti dėmesį į kai kuriuos dalykus.

 

Kartais galima išgirsti neva feminizmas ir lygios teisės lėmė, kad moterims nebegalima pasakyti jokio komplimento. Iš tiesų pagyrimai, flirtas patinka visoms moterims, nepriklausomai nuo jų pažiūrų. Tačiau tas flirtas neturi gąsdinti, žeminti moterų. Moterys neturėtų bijoti eiti gatve, negirdėti nemalonių seksualinių užgauliojimų ir pasiūlymų iš praeivių ir pravažiuojančių automobilių, nesijausti vertinamos kaip sekso objektai.

 

Stipriosios lyties atstovas prieš pradėdamas flirtuoti su moterimi turėtų užduoti sau tokius klausimus:

 
  • Ar tai, ką ruošiuosi pasakyti (padaryti), neįžeis ir neišgąsdins kito asmens?
  • Ar asmuo pasakė ar kitaip parodė, kad jo nedominate?
  • Jeigu ketinama užkalbinti patinkantį asmenį iš važiuojančios transporto priemonės, įsitikinti, kad važiuojama pakankamai lėtai, kad moteris galėtų ne tik išgirsti jai skirtus žodžius, bet ir į juos atsakyti.
  • Ar tai, ką ketinu pasakyti (apie asmens patrauklumą, kūną, genitalijas) neskamba pernelyg seksistiškai?
  • Ar vieta tinkama flirtui? Pavyzdžiui, interviu dėl darbo metu bet koks flirtas gali būti palaikytas įžeidžiančiu.
  • Ar aš nesu įžūlus, agresyvus ir t.t.?

Atsakius nors į vieną iš šių klausimų teigiamai, galima jau įtarti seksualinį priekabiavimą. Tokie veiksmai niekada negali būti pateisinami ir neturėtų būti toleruojami. Tai laikoma nusikaltimu prieš žmogaus teises, todėl taip besielgiantis žmogus turėtų būti nubaustas.