Ruduo – tai metas, kai keičiasi ir pamažu aprimsta gamta. Rudeniški peizažai žavi geltonuojančiais ir raudonuojančiais medžių lapais, vėsa, lietumi ir įstabiausių formų voratinkliais. Kaip ir gamta, taip ir žmonės rudenį tampa ramesni. Vasaros pramogas iškeičia į pasivaikščiojimus auksiniuose parkuose. Visa gamta tarsi persmelkta ypatingo rudens aromato, sumišusio su rudens gėrybėmis, egzotiškais prieskoniais ir atmosferos pokyčiais. Rudeniški kvapai ne tik maloniai nuteikia, bet ir gydo bei stiprina organizmą.

 

Cinamono kvapas akimirksniu sušildo ir suteikia jaukumo. Taip pat gerina smegenų veiklą. Tyrimų metu nustatyta, kad cinamono kvapas padeda susikaupti, įsiminti ir efektyviau atlikti užduotis.

 

Moliūgas – tikro rudens simbolis. Sakoma, kad moliūgų pyrago kvapas yra vyrų afrodiziakas. Moliūgų ir levandų kvapai padeda sukurti jaukią, rudenišką atmosferą namuose.

 

Obuolių aromatas slopina galvos migreninius skausmus. Žaliųjų obuolių kvapas ramina nervus, mažina įtampą, todėl padeda sudėtingose situacijose.

 

Maltu muskatu rudenio rytais galima pagardinti kavą. Šildantys egzotiškų prieskoniai taip pat yra labai naudingi sveikatai. Muskato kvapo smilkalai padeda užmigti, padeda atpalaiduoti raumenis ir mažina įtampą. Muskato riešutuose yra veikliosios medžiagos miristicino, kuri gali padėti užkirsti kelią Alzheimerio ligai.

 

Lazdyno riešutai taip pat šildo, suteikia energijos, todėl rudenį patiekalus būtų pravartu praturtinti skaldytais ar maltais riešutais. Be to, lazdyno riešutai gerina širdies ir kraujagyslių veiklą, todėl padeda išvengti ligų.

 

Krentantys, spalvoti lapai ir gaivus oras – privalomi kiekvieno rudens atributai. Tikriausiai pastebėjote, kad vaikščiojimas po rudenėjantį, saulės nutviekstą parką ar mišką suteikia energijos ir optimizmo.