Operos solistas Liudas Mikalauskas  šiuo metu maudosi šlovės spinduliuose ir vadinamas vienu iš perspektyviausių bei talentingiausių operos dainininkų.  Tačiau iki šiol niekas nežinojo, kokius kryžiaus kelius jam teko iškęsti norint mokytis muzikos.

 

vlcsnap-2014-09-12-10h39m28s2_1680x945

Pasirodo, Liudas itin gerais pažymiais baigė vidurinę mokyklą. Ypač gerai jam sekėsi tikslieji mokslai, jis be konkurso galėjo studijuoti bet kurioje specialybėje. Tačiau Liudas norėjo dainuoti. O šiai svajonei kategoriškai priešinosi dainininko tėvai.

 

„Tėvai buvo įsitikinę, kad dainininką visur sekioja ubago lazda“, – jau šį penktadienio vakarą 19.30 LNK laidoje „KK2 penktadienis“ atskleis Liudas.  Pirmaisiais metas paklausęs tėvų ir studijavęs universitete rimtą specialybę, antraisiais metais Liudas slapčiomis nuėjo į Muzikos akademiją. Buvo rugsėjis ir visi studentai jau priimti. Tačiau Liudas išmaldavo dėstytojų, kad jo išklausytų. Įvyko stebuklas. Susižavėję dėstytojai ėmė prašyti, kad Liudas studijuotų pas juos ir netgi surado pinigų Liudo mokslams.

 

„Man pasakė, kad pusmetis kainuos 5000 litų. Norėjau apsisukti ir išeiti. Tačiau vienas dėstytojos skambutis žinomai Kauno notarei ir jis nedvejodama sumokėjo už mano mokslus. Beje, ta mati moteris apmokėjo dar 13 tarptautinių konkursų, į kuriuos aš važiavau ir laimėjau“, – pasakos Liudas.

 

Kalbos apie muzikos mokslus „KK2 Penktadienyje“ užvirs ne atsitiktinai. Į laidą atvyks neeiliniu kaimo talentu ir antruoju Merūnu vadinamas Nerijus Šukutis. Išgirdusi jo dainas, muzikologė Zita Kelmickaitė bus priblokšta. „Vaikeli, eik mokytis, būsi garsus visame pasaulyje“, – sakys ji Nerijui.

 

Intriguojanti istorija ir neeilinės dainos jau šį penktadienio vakarą 19.30 val. „KK2 Penktadienyje“!