Krūtų didinimas – viena populiariausių plastinių operacijų pasaulyje. Šiandien vyraujančios tendencijos atspindi natūralumo siekį visoje grožio industrijoje. Modernios krūtų didinimo implantais technologijos šiandien leidžia pasiekti itin subtilų, natūraliai atrodantį rezultatą. Tiesa, implantai leidžia net tik dydžiu ar keliais padidinti krūtinę, bet ir pakoreguoti, pavyzdžiui, asimetriją ir kitus estetinius aspektus. Toliau – trumpi atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus.

 
Nuotrauka Pexels, Ron Lach

Nuotrauka Pexels, Ron Lach

Kaip parenkamas tinkamas implantų dydis ir forma?


Krūtų didinimas implantais prasideda nuo individualios konsultacijos su plastinės chirurgijos gydytojais. Jie ir įvertina, kokie implantai atspindėtų besikreipiančios poreikius. Žinoma, ne visuomet lūkesčiai yra realūs – natūraliai atrodantis ir saugus implanto pasirinkimas priklauso ir nuo sveikatos būklės, gyvenimo būdo, kūno proporcijų ir anatomijos bei kitų aspektų.

 

Konsultacijos metu atliekamas anatomijos vertinimas, kurio metu svarbus ne vienas momentas – vertinamas tiek ūgis, tiek krūtinės apimtys. Reikia įvertinti, kiek audinių galėtų būti aplink implantą, kurioje vietoje jį būtų galima įdėti ir kur atlikti pjūvį. Taigi, implanto dydžio, formos ir paviršiaus pasirinkimą lemia tiek galutinio rezultato lūkestis, tiek realios galimybės, kurios kiekvienu atveju skirsis.

 

Kiek laiko trunka atsigavimas po krūtų didinimo operacijos?

 

Atsigavimo laikotarpis gali skirtis, priklausomai nuo operacijos sudėtingumo ir, žinoma, organizmo – vieni atsistato greičiau, kitiems prireikia daugiau laiko. Pirmosios dienos po operacijos yra sunkiausios, juntamas skausmas ir tempimo jausmas, tačiau jie turėtų mažėti laikui bėgant. Taip pat, kai kalbame apie atsigavimą, kiekviename atsistatymo po operacijos etape yra tam tikri pooperacinio plano žingsniai, kurių svarbu paisyti.

 

Jei kalbame apie grįžimą į kasdienes veiklas, įprastai į darbą, patvirtinus gydytojui, galima pamažu sugrįžti po 7–10 dienų. Vis dėlto, po krūtų didinimo operacijos dar kurį laiką negalima sugrįžti į įprastą aktyvią rutiną. Pavyzdžiui, yra ribojamas fizinis krūvis, tam tikro svorio kėlimas, reikia nešioti specialią krūtis prilaikančią liemenėlę. Konkrečius terminus, kada pamažu saugu grįžti į visiškai įprastą gyvenimo rutiną ir šios veiklas kiekvienu individualiu atveju pateikia specialistai.

 

Ar su implantais galima intensyviai sportuoti?

 

Kiekvienas atvejis individualus, tačiau modernūs ir tinkamai parinkti implantai neturi trukdyti nei kasdieniame gyvenime, nei užsiimant aktyvia veikla ar net siekiant sportinių rezultatų profesionaliai. Tokiu atveju dažniausiai kalbama ne apie kardinalius pokyčius ir ženkliai didesnę krūtinę, bet apie natūraliai krūtinę padidinančius, nedidelius anatominius implantus.

 

Ar yra krūtinės didinimo implantais alternatyvų?

 

Krūtinę šiandien padidinti bei padailinti galima ne tik implantais, bet ir nusiurbtais ir specialiai paruoštais riebalais. Tačiau šis variantas tinkamas ne visuomet, lygiai taip pat kaip ir implantai. Pavyzdžiui, vertinama, ar yra pakankamas riebalinio audinio kiekis ir nėra tam tikrų medicininių indikacijų, kurios galėtų lemti riebalų neprigijimą ar komplikacijas.

 

Taip pat, riebalais krūtinę padidinti galima maždaug iki vieno dydžio (pavyzdžiui, iš B dydžio krūtinės formuoti C dydžio). Šiandien neretai atliekamos hibridinės operacijos, kai krūtinė formuojama tiek implantais, tiek riebalų injekcijomis.

 

Ar implantai trukdo žindyti krūtimi?

 

Pats į krūtinę tinkamai įdėtas implantas su liauka kontakto neturi, ji lieka virš implanto. Aplink implantą susiformuoja vadinamoji kapsulė, jungiamasis audinys, kuriuo organizmas izoliuoja implantą. Tinkamai įdėti implantai žindymui įtakos neturėtų turėti, tačiau svarbu turėti omenyje, kad pats žindymas gali keisti koreguotos krūtinės formą.

 

Žinoma, kiekvienas atvejis yra individualus, todėl šie atsakymai yra tik bendrinė informacija, kuri galbūt netiks kiekvienai galbūt svarstančiai apie pokyčius. Vienas svarbiausių momentų – objektyvių atsakymų individualiu atveju ieškoti reikėtų ne interneto platybėse, bet profesionalių plastinės chirurgijos gydytojų kabinete.