Daugelis namų iš išorės atrodo labai panašiai. Tačiau užtenka praverti gyvenamojo būsto duris, kad pasijustume tarsi įėję į kitą pasaulį. Kiekvienas žmogus, kiekviena šeima tinkamą gyventi būstą įsivaizduoja kitaip. Vienus žavi meniška netvarka, kitus nervina net menkiausia dulkelė. Žmones, pagal jų tvarkymosi įpročius, galima suskirstyti į kelias grupes ar kategorijas.

 

Pirmajai grupei priklauso tie asmenys, kurių namuose visada ideali tvarka. Čia nėra nė vieno daikto, kuris neturėtų paskirties, nebūna šiukšlių, o namai kvepia namų valymo ir dezinfekcinėmis priemonėmis. Net mažiausia smulkmena turi savo vietą. Daugelis aplinkinių pavydi šiems žmonėms, sugebantiems visada palaikyti idealią tvarką. Kita vertus, tokie namai kartais atrodo per daug sterilūs ir nelabai jaukūs net patiems šeimininkams.

 

Kai kurie žmonės nusprendžia samdytis namų tvarkytojas. Tokie namai taip pat būna labai tvarkingi. Namų gyventojams lieka daugiau laisvo laiko, kurį galima skirti šeimai, pomėgiams. Tačiau ne visiems žmonėms patinka, kai kažkoks svetimas žmogus tvarko jų namus. Be to, tai gana brangu.

 

Trečiuose namuose tvarka priklauso nuo šeimininkų užimtumo, nuotaikos ir kitų veiksnių. Tokių gyvenamųjų būstų yra daugiausia. Galima būtų tvirtinti, kad tokie namai yra ir patys jaukiausi. Jie nėra sterilūs lyg ligoninės palata ar laboratorija. Namų interjerą kuria ir tvarką palaiko patys šeimininkai, todėl tokie namai geriausiai atskleidžia tame būste gyvenančių žmonių asmenybę. Tačiau tokie žmonės beveik niekada nesijaučia visiškai patenkinti dėlto, kaip atrodo jų namai. Jie visada mato, ką dar būtų galima tobulinti.

 

Deja, būna ir tokių namų, kurių šeimininkams tvarka apskritai yra ne prie širdies. Su tokiais žmonėmis būna labai sudėtinga gyventi net tiems, kurie nėra pedantiškai tvarkingi. Parą neplauti indai – tai tik smulkmena. Namų tvarkymui jie visiškai neskiria laiko, nes turi kitų, įdomesnių užsiėmimų. Tokie žmonės kitose gyvenimo srityse gali būti labai organizuoti ir tvarkingi, tačiau viskas pasikeičia, kai tik jie peržengia savo namų slenkstį. Paprastai tokie žmonės yra labai sentimentalūs: jiems labai gaila išmesti nenaudojamus daiktus.